Peugeot 307 SW 1.6 16V Pack (2003)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | 307 SW 1.6 16V Pack |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2003 |
| Jaar van aanschaf | 2007 |
| KM-stand bij aanschaf | 63.000 km |
| KM-stand laatst | 102.000 km |
Goede allrounder, geen uitblinker
- 102.000 km
Na ruim 2 jaar en bijna 40.000 km met deze auto te hebben gereden heb ik ervoor gekozen de auto te verkopen en terug te keren naar Ford. De 307 is een goede allrounder, maar biedt niet het rijplezier van een Focus met zijn uitstekende wegligging.
Pluspunten:
- Ruim(telijk) interieur door het grote glasoppervlakte en het panoramadak.
- Flexibiliteit en ergonomie. Veel opbergruimte en 3 verstelbare en verwijderbare stoelen achter.
- Complete uitrusting met ondermeer elektrische ramen rondom, cruise en climate control, elektrisch inklapbare spiegels en parkeersensoren.
- Redelijk pittige 1.6 motor. Bij optrekken vanuit stilstand merk je dat er een aardig gewicht in beweging moet worden gebracht, maar de tussenacceleratie in 2 en 3 is voldoende.
- Acceptabel verbruik. Het ECE gemiddelde van 7,7 l/100 km is in de praktijk ook haalbaar. (7,3 l/100 km in de zomer tot 8,8 l/100 km in de winter)
- Rij eigenschappen zijn ruim voldoende. Comfortabel, stabiel. Kan desgewenst vlot de bocht door, maar nodigt hier niet toe uit.
Minpunten:
- De 1.6 maakt vrij veel toeren. Bij gebruik in Nederland kom je op de snelweg niet boven de 4000 rpm, maar op de Autobahn laat je het wel uit je hoofd om sneller dan 150 km/h te rijden. Motor rumoer en brandstofverbruik bereiken dan een onacceptabel niveau.
- De diverse mechanische bijgeluiden vanuit het motorcompartiment en de transmissie dragen niet bij aan het kwaliteitsgevoel
- Geen fijne bediening van koppeling en versnellingsbak (voelt los aan, maakt lange slagen)
- Besturing is naar mijn smaak te sterk bekrachtigd. Bij het snellere bochtenwerk is de auto wel vrij nauwkeurig te plaatsen maar je merkt dat je met een relatief zware en hoge auto onderweg bent.
Problemen:
- Uitlaat gescheurd, bobine defect, "lamme" richtingaanwijzer.
- Forse afschrijving in 2 jaar, ik dacht dat je alleen op nieuwe auto's zoveel moest afschrijven ...
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.





Lezersreacties (0)
Reageren