Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Peugeot
  • 307 CC

Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

autoreview

2
Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)
Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)
Helios
  • Helios6
  • Gebruikersreview
5 november 2017 om 12:32
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

Uitvoering307 CC 2.0 16V
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf91.684 km
KM-stand laatst164.235 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Een hele fijne auto

  • 164.235 km
  • 5 november 2017

Na veelvuldig gebruik te hebben gemaakt van de autoreviews van anderen, heb ik besloten om voor mijn auto er een te schrijven. Wellicht helpt het iemand die er nog tweedehands een wil aanschaffen. Als je er aan denkt, mijn advies, neem dit als een serieuze optie mee, want dit is gewoon een hele fijne auto. Waarom ga ik hieronder uitleggen.

Aanschaf:
De auto heb ik op een veiling gekocht en om heel eerlijk te zijn, in een opwelling. Het mooie was dat hij ver onder de gemiddelde vraagprijs op Marktplaats zat, maar bij de garage aangekomen moest er nog voor zoveel aan worden versleuteld, dat ik uiteindelijk niet goedkoper uit was.
Ik ben er dus mee gaan rijden (ipv doorverhandeld) en 6 jaar later rijd ik nog steeds tevreden rond.

Specificaties:
Dit wordt een kort lijstje:
2.0 16V Handgeschakeld (138PK)
Naast de sportpedalen, boordcomputer en airco, zitten er weinig noemenswaardige opties op. Ja, natuurlijk de cd-wisselaar, maar die werkt of niet of snap ik zes jaar later nog niet.
Dat betekent dus, geen cruisecontrol, geen navigatie, geen zone climatecontrol etc.
Mis ik al die zaken, nee eigenlijk niet, navi schaf je voor weinig aan bij de elektronicawinkel, enige wat ik echt mis is cruisecontrol, maar uiteindelijk kom ik overal waar ik moet zijn.

Prestaties:
Ik las eens, dat de auto niet rap is, maar wel snel. Dat is een perfecte uitleg, de auto is geen strepentrekker, maar heeft prettig veel kracht. Ik ben zelf woonachtig in Duitsland en maak een groot deel van de kilometers op de autobahn, waar je gemakkelijk meekomt op wat hogere snelheden.
Ik ben geen coureur, maar moest toch eenmaal uittesten hoe hard ie kon, helaas had ik niet de beste weg uitgekozen en heb ik bij 205 KMH uiteindelijk de poging gestaakt, ook omdat de rek er uit was (max snelheid bij aanschaf zou 207 zijn).
Al met al rijd ik nog wel eens rond de 150 en soms nog wat harder, dat gaat allemaal prima. Naast dat de motor het trekt, ligt de auto heel stabiel, wat met zijn gewicht ook wel te verwachten is. De motor "loeit" dan wel tamelijk, maar dat ligt gewoon aan het hoge toerenaantallen (4000 + rpm).

Belangrijk vind ik altijd te vermelden, het verbruik. Ik rijd gemiddeld 1 op 12,5. Ik rijd dan wel veel snelweg en buiten de bebouwde kom. Ik heb een keer 1 op 16 gered, maar dat was alleen maar 80 wegen in Kroatie, en heel erg rustig rijden (wat geen straf is in Kroatie). In Nederland heb ik een tijdje 1 op 14 gereden, toen ik elke dag over de snelweg naar mijn werk moest, reed dan wel heel rustig (100 kmh)
De auto is zwaar en heeft een grote motor en het verbruik is heel erg afhankelijk van hoe je ermee rijdt. Ik rijd tamelijk rustig en kijk ver vooruit, ook het groene rijden probeer ik aan te houden. Dus mijn verbruik is tamelijk laag in mijn optiek. Hieronder korte info van mijn observaties over het verbruik:

50 KmH: 5,0 op 100 (in zijn vier)
80 KmH: 5,2 op 100 (in zijn vijf)
100 KmH: 5,6 op 100
110 KmH: 6,1 op 100
120 KmH: 7,2 op 100
130 KmH: 8,1 op 100

Dan om af te sluiten, de wegligging, die vind ik echt heel erg goed. Ik rijd regelmatig met andere auto's, maar weinig stuurt beter. Hij is niet haarstrak, maar daar staat veel comfort tegenover, maar in de bochten kan je echt plezier beleven.

Gebruikservaring:
Al met al dus tevreden. Het cabrio systeem werkt erg goed, erg mooi en je trekt er ook bekijks mee. Het is super handig me een druk op de klopt. Enige minpunt is dat ze die knoppen in het midden hebben gedaan (een voor het dak en een voor alle ramen tegelijkertijd), toen ik mijn vriendin eens liet rijden kwam ik een aantal keer met mijn elleboog op die knoppen, maar als je dat weet gebeurt het minder vaak.
Achterin is er weinig ruimte, toch heb ik enorm vaak meerijders. Als je de voorstoelen een beetje naar voren doet en mensen niet te lang zijn, lukt het opzich wel. Toch zou ik deze auto niet aanraden als je van plan bent veelvuldig met passagiers te rijden.
Kofferruimte is fantastisch, zolang het dak niet dicht is, wanneer dat wel het geval is wordt het allemaal lastiger. Mijn oplossing: doe met een druk op de knop het dak open, leg je spullen erin, dak weer open, rijden, en bij aankomst herhalen. Kost 10 seconden en spaart een hoop moeite.

Al met al, heb ik toch het idee dat ik met een hele moderne auto rijd, hij is inmiddels bijna 14 jaar oud, maar dat merk ik aan bijna niets.

Betrouwbaarheid:
Als je een auto bij deze kilometerstanden hebt, dan kan je wellicht een goed inzicht geven in de betrouwbaarheid. Ik oordeel uiteindelijk alleen over dit ene model, wellicht hebben zijn broers en zusjes meer problemen. Mijn auto heeft eigenlijk nagenoeg geen problemen.
Verder gebruikt de auto nagenoeg geen olie, en op een koplampie na om de zoveel tijd gaat er weinig stuk (vervangen kost 3 euro).


Eindoordeel en eindopmerking:
Als u op zoek bent naar een goedkope moderne cabrio, kan ik deze van harte aanraden. Hij ziet er relatief goed uit, functioneert als een moderne auto en kent zover mij bekent weinig problemen. Check even of de airco goed werkt en that is it. Indien u veel moet fileparkeren, neem dan een model met sensoren achter, want de auto is voor inparkeren tamelijk onoverzichtelijk.

Laatste opmerking: Top Gear heeft ook Peugeot afgekraakt in een feature en deze auto genomen om dat te doen, zie dit voor wat het is: Ludiek, want het heeft weinig met de werkelijheid te maken.

4,3
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    5
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Peugeot 307? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Peugeot 307
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Peugeot 307 2.0-16V Gentry

    Peugeot 307 2.0-16V Gentry

    • 2003
    • 212.123 km

    € 1.750

    Peugeot 307 SW 1.6 16V / 7-Pers / Airco / Panorama / Trekhaak / Nieuwe Koppeling

    Peugeot 307 SW 1.6 16V / 7-Pers / Airco / Panorama / Trekhaak / Nieuwe Koppeling

    • 2003
    • 363.566 km

    € 1.299

    Peugeot 307 SW 1.6 16V Navtech

    Peugeot 307 SW 1.6 16V Navtech

    • 2005
    • 321.988 km

    € 1.750

Meer Peugeot 307 occasions

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Peugeot 307 specificaties
  • Peugeot 307 occasions
  • Peugeot 307 video's
Advies en informatie
  • Peugeot 307 tests
  • Peugeot 307 gebruikersreviews
  • Peugeot 307 index
PREMIUM
Een gezinscabrio voor een klein prijsje - Op Zoek Naar

Een gezinscabrio voor een klein prijsje - Op Zoek Naar

Op het AutoWeek-forum staan regelmatig verzoeken om hulp bij de keuze van een gebruikte auto....

Lees meer
 

Peugeot 307 reviews

  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    1
    • 22 januari 2018
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    2
    • 5 november 2017
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    1
    • 10 juni 2011
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    12
    • 29 december 2010
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    1
    • 13 januari 2009
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2004)

    1
    • 2 juli 2008
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2005)

    Peugeot 307 CC 2.0 16V (2005)

    4
    • 29 november 2005
meer reviews
Peugeot RCZ 1.6 THP - Op de Rollenbank

Peugeot RCZ 1.6 THP - Op de Rollenbank

60

We moeten uitkijken dat het geen standaardriedeltje wordt. Maar pas op voor de THP-motor in...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    De voorgangers van de nieuwe Peugeot 308

    De voorgangers van de nieuwe Peugeot 308

    44
    • 19 maart 2021
  • Nieuws
    Alvast voor de zomer: vijf cabrio's met stalen klapdak

    Alvast voor de zomer: vijf cabrio's met...

    45
    • 16 december 2020
  • Nieuws
    Facelift Friday: Peugeot 307

    Facelift Friday: Peugeot 307

    62
    • 27 november 2020
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 SW 2.0-16V Pack (2005)

    Peugeot 307 SW 2.0-16V Pack (2005)

    2
    • 28 september 2020
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 SW 2.0-16V Premium NAV (2008)

    Peugeot 307 SW 2.0-16V Premium NAV (2008)

    • 8 september 2020
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 Gentry 2.0 16V (2002)

    Peugeot 307 Gentry 2.0 16V (2002)

    5
    • 10 februari 2020
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 Break XS Pack 2.0 16V (2003)

    Peugeot 307 Break XS Pack 2.0 16V (2003)

    1
    • 6 februari 2020
Merk
Merk
  • Nieuws
    Stellantis legt werk in drie fabrieken stil wegens chiptekort

    Stellantis legt werk in drie fabrieken...

    63
    • 24 juni 2022
  • Nieuws
    Peugeot 408 is nieuwe 'fastback' met 308-techniek

    Peugeot 408 is nieuwe 'fastback' met 308-techniek

    296
    • 22 juni 2022
  • Peugeot 408 - Eerste kennismaking

    Peugeot 408 - Eerste kennismaking

    71
    • 22 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Peugeot e-208 Active EV 50kWh 136 (2022)

    Peugeot e-208 Active EV 50kWh 136 (2022)

    1
    • 21 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Peugeot 2008 Active 1.2 Puretech 82 (2017)

    Peugeot 2008 Active 1.2 Puretech 82 (2017)

    • 19 juni 2022
  • Achteruitkijkspiegel - Wielrenners zijn lief, zo lang ze van N-wegen wegblijven

    Achteruitkijkspiegel - Wielrenners zijn...

    83
    • 18 juni 2022
  • Nieuws
    Peugeot 408 wordt volgende week onthuld

    Peugeot 408 wordt volgende week onthuld

    44
    • 15 juni 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden