Peugeot 306 Cabriolet 2.0 16V (1999)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 306 Cabriolet 2.0 16V |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1999 |
Jaar van aanschaf | 2013 |
KM-stand bij aanschaf | 125.000 km |
KM-stand laatst | 134.000 km |
miss Sunshine - The story begins
- 125.000 km
10 augustus was het dan zover. De trouwe Xsara werd weggebracht en de 306 cabrio werd opgehaald. Hoewel ik verwachte dat het afscheid van mijn geliefde Xsara me zwaar zou vallen, viel dit in de praktijk enorm mee. Want de 306 blijkt echt een wereldauto te zijn...
We hebben het over een Peugeot 306 2.0i 16v Cabriolet van November 1999, met bij aanvang 125.000 km ervaring. De auto is afgeladen vol, wat wil zeggen; voorzien van elektrische kap, volleder interieur, stoelverwarming, elektrische ramen en spiegels, koplampsproeiers, airco en lichtmetaal. Bijkans het volledige optieboekje van destijds.
De 306, liefkozend Miss Sunshine genaamd, is een genot om mee te rijden. Frans comfort met hoofdletters geschreven. Echt enorm veel comfort, vloeiend over de meest barre wegoppervlakken heen. Dat was bij de Xsara wel anders (was dan ook een Coupe VTS). De 30 pk minder ten opzichte van de Xsara is wel merkbaar, maar niet storend. deze 2.0 is heel anders van karakter. Waar de 2.0 RFS uit de Xsara continue smeekte om ongenadig toeren te draaien, is de 2.0 in de cabrio soepel, schakellui en overal krachtig. Vanaf lage toeren pakt ze al op om vervolgens zonder enige vorm van drama te versnellen tot hoogst illegale snelheden zonder dat je er bij stil staat.
Hiervan maak ik echter heel niet vaak gebruik. Deze auto is perfect om te onthaasten en te ontstressen. Waren voorheen trajectcontroles en snelheidsbeperkingen een crime, met de cabrio zal het me alles worst wezen. Kap open, zonnebril op, cruisen. 130? 110 is hard zat.
Andere leuke bijkomstigheid; ze is minder dorstig dan de Xsara. 1 op 12,5 zonder enige vorm van moeite. Das toch prettig als je rond de 1 op 10 gewend was.
Hoewel dit model toch echt niet een zeldzaamheid genoemd kan worden, merk ik toch dat veel mensen er wel naar kijken. De auto wordt gezien en bewonderd. En das best leuk.
Problemen en issues zijn er niet, en ik hoop ook niet dat ze er gaan komen. Hoe dan ook, periodiek zal ik hier de gedragingen van Miss Sunshine delen.
Nattigheid, maar t blijft droog
- 128.000 km
Inmiddels nopen de weersomstandigheden me tot veelvuldig gesloten rijden. Ik moet zeggen, het heeft wel wat, het geluid van regen op het cabrio dak. Het dak is lekvrij, en de ruiten aan de binnenzijde blijven ook gewoon droog na een nachtje met veel regen, niet beslagen of iets dergelijks. dat wekt vertrouwen. Ik heb ook niet het gevoel dat het kouder is in de cabrio dan het zou zijn in een "normale" auto.
Al met al bevalt deze auto me steeds meer. Tijdloze schoonheid en een genot om in te rijden. Waarvan acte.
Herfst/winterzon
- 134.000 km
Nog immer ben ik zeer content met de Miss. Ze doet geen slag verkeerd, en is nog steeds een genot om mee te rijden. Wanneer de omstandigheden het toelaten (droog, matig zonnetje) gaat de kap nog immer open, en das gewoon genieten. Sjaal om, vest aan, zonnebril op en rijden. Kachel een stukje open, windvangen omhoog. Dan heb je dus nergens last van en kan je ongestoord genieten van het cabriogevoel.
De stoelverwarming van de bestuurdersstoel weigert momenteel elke vorm van dienst. Dit euvel wordt aankomende dagen verholpen, wanneer de dame voor wat kleine aandachtspunten naar de garage gaat. Naast de stoelverwarming dient namelijk ook het rubber van de cabriobak vervangen te worden, piepen de remmen licht en heeft een deurvanger de geest geheven. Gezien de leeftijd van de auto vind ik dit echter geen probleem. Daarnaast is dit precies waar de garantie voor bedoeld is.
Inmiddels staat de dame wel op winterschoeisel, met velgen van het zelfde type als het zomerschoeisel. Laatstgenoemde velgen krijgen momenteel een opknapbeurt, straks, in het voorjaar, krijgen de winterwielen een gelijke behandeling, waarna we twee smetteloze sets velgen hebben.
Ik blijf de auto een plaatje vinden om te zien, en de kleurcombi is ongekend en tijdloos. Nog steeds geen seconde spijt van de aanschaf.
Langzaamaan worden ook de weinige cosmetische puntjes bijgewerkt, zo werden recent de parkeerdeukjes professioneel verwijdert, en is het deksel van de cabriobak gepolijst. De auto zelf heeft een behandeling met klei gekregen, en de lak is derhalve spiegelglad. Echt vies is de dame zelden, daarvoor wordt ze te goed schoongehouden.
Een ieder die overweegt om een gelijke Peugeot te kopen, kan ik dit van harte aanbevelen. Het is genieten met hoofdletters, vermits in de basis een goede en degelijke auto wordt geselecteerd.
Tot zover weer, volgende update met wellicht wat andere foto's volgen ter zijner tijd weer.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.