Peugeot 306 Break XRdt 1.9 (1998)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 306 Break XRdt 1.9 |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1998 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand bij aanschaf | 167.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Dit is mijn derde P 306 turbo diesel. Hoewel de vorige drie wat minder speling in de aandrijflijn hadden, moet ik zeggen dat deze de goedkoopste in onderhoud is geweest. Het is elke dag starten - filerijden. Naast het reguliere onderhoud (beurten en apk) heb ik geen extra kosten gehad. Totale kosten na 65.000 km eigen gebruik ongeveer 350 Euro, en dat nog wel bij een Peugeot dealer (van der Mispel in Driebergen). Daarbij moet ik wel zeggen dat de eerste zes maanden er wel kosten geweest zijn (multiriem, spanrol) maar die werden onder garantie verholpen bij van Laar in Voorthuizen (Nissan). De koppeling kraakt iets. Kraken wordt veroorzaakt door de spie waaromheen de drukgroep draait. Door deze vet te houden ben ik inmiddels 35.000 km verder, inclusief een reis naar Noorwegen met aanhanger.
Wat bevalt: de betrouwbaarheid, acceleratie van 90-120 km/h, comfort op snelweg, uitstekende handelbaarheid, ruimte, regensensor.
Wat niet bevalt: roet bij snelle acceleratie, rammeltjes, bagageafdekking. Ook zijn de zittingen nu wel iets aan het doorzitten.
PROBLEMEN
Het bovengenoemde probleem met de koppeling (geen kosten), multiriem, spanrol (garantie).
De regensensor is een keer van de voorruit losgesprongen bij warm weer. Vastgelijmd met siliconenkit.
De breedstraler links vervangen omdat de reflector verroest was.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren