Opel Manta (1973)

autoreview

Opel Manta (1973)

Signalement

Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1973
Jaar van aanschaf2021
KM-stand bij aanschaf91.832 km
KM-stand laatst95.480 km
Lezerswaardering: 71%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Mijn droomauto kopen!

  • 91.700 km

29 mei, de dag waarop ik als student mijn droomauto kocht! Na vele jaren sparen maakte ik de impulsieve keuze om de auto die ik al vele maanden aan het bekijken was op Marktplaats gewoon maar in het écht te bekijken. Ik reed naar Limburg en zonder ook maar enige verregaande auto-ervaring besloot ik hem die dag meteen te kopen én naar huis te rijden. Misschien dom om al mijn spaargeld er doorheen te jagen, maar echt een topaankoop. Weinig roest (waarvan ik later besefte hoe zeldzaam dit wel niet is) maar wel een verweerde lak. Een zwarte motorkap bij een blauwe auto en versleten, rare, kleine bandjes. Maar daartegenover alle luxe opties, ATS velgen, een mooi houten stuur, nieuw uitlaatsysteem en een 2.0E injectie motor.
Het opnieuw in de lak zetten werd een zomerprojectje! Iets waar ik later meer over zal schrijven.

Nieuwe lak en banden

  • 92.798 km

In de zomer van 2021 is de auto dus opnieuw in de lak (L249 blauw) gegaan. 4 nieuwe Goodyear all-season banden op de 13 inch ATS velgen gezet. In Juni reed ik zo nu en dan de auto, zonder enige problemen. Werkte altijd, zelfs bij koude start. Hier en daar rare geluidjes maar dat hoort erbij. Pook zit wat losjes, auto kan vermoeiend zijn puur door het lawaai van de wind, maar het maakt het er niet minder leuk op! Auto gaat gemakkelijk mee met het verkeer, ook al denk ik dat hij wel wat paardjes kwijt is geraakt over de jaren. Motor kan soms wat onregelmatig lopen in de lagere toeren, maar daarover later meer. Hij rijdt op de snelweg een prima 1 op 12. Blijf me verbazen hoe 'geavanceerd' zo'n 48 jaar oude auto kan zijn. Overal druksensoren en lichtjes, best luxe! Stoelen veren echt geweldig mee en zitten comfortabel, ookal is de vering op de auto zelf ook vrij zacht. Ben er vrij laat achter gekomen dat de stoelen ook gewoon verstelbaar zijn!
De auto heeft echt een gigantische achterbak, en als je de stoelen plat legt, kan je zelfs een 2 meter lange plank of een kleine koelkast in de auto vervoeren (niet aan te raden). Wel jammer dat je de achterbank niet neer kan klappen, maar ach, wat verwacht je van een sport coupé! Stuurt heerlijk en remt ook goed. Echt een go-kart!

Uit de winterstalling

  • 94.000 km

De auto heb ik toch maar even in de winterstalling gezet, aangezien hij berucht staat om te roesten. De kosten van de auto bedragen vrijwel niks, zelfs niet als jongere zonder schadevrije jaren. Natuurlijk geen wegenbelasting, en verzekering kan vanaf een tientje per maand! Maar alleen een simpele WA verzekering zou een belediging zijn naar deze prachtauto ;)
Interpolis is trouwens echt aan te raden voor betaalbare oldtimer verzekering!
Anyways, na mijn linker voorband weer oppompen (bandmaat past toch nét niet helemaal lekker op de velg) startte de auto meteen!

Probleempje door slecht onderhoud

  • 94.603 km

Problemen! Op de terugweg van een roadtrip naar Limburg hield één van de cylinders ermee op. Hij liep al niet zo lekker, en ik met mijn domme onervaren kop had er nooit aan gedacht om de bougies te checken. Die waren dus echt he-le-maal weggeroest. Even opgepoetst (zo'n simpele techniek is het nou eenmaal) en naar een vriend gereden, waar ik meteen het hele ontstekingssysteem heb ontvangen voor vijf tientjes. Lekker simpele techniek, en iets wat ik eigenlijk al maanden eerder had moeten checken. De motor loopt erna beter dan ooit, ook geen gestutter meer in lage toeren! Je gaat het niet geloven, maar hij rijdt nu 1 op 14 op de snelweg. Tja, de auto is dan ook erg licht en aerodynamisch. Scheelt weer geld met de huidige benzine prijzen!

Klein onderhoud

  • 95.480 km

Kleine dingetjes houden er mee op, zoals de toeter, en soms houdt de benzine toevoer er mee op. Dit ligt aan wat kabeltjes die lopen naar de benzinepomp, die ik schoon moet houden, dan doet hij het wel. Beetje geknutsel van de persoon die ooit de 2.0E heeft geïnstalleerd, maar ach. Heb de Manta een beetje verwaarloosd omdat ik het zo druk had, maar niet van plan hem van de hand te doen! Deze problemen zijn gewoon simpel op te lossen. Gewoon even voorzichtig rijden en deze zomer goed nalopen. Ook een raar ding: in de tweede versnelling met weinig benzine kon ik toeren maken wat ik wilde, maar er versnelde weinig. Vervolgens nieuwe benzine erin, en probleem verholpen! Zorgwekkend of onbegrijpbaar simpele oude techniek? Ik zal het niet weten, maar ik weet wel dat deze blokken onsloopbaar zijn, en dat een vervangend blok maar €300 kost. Maar geen zorgen, ik zal goed zorgen voor mijn Manta ;)

3,5
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    3
  • Kosten
    3
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens