Opel Combo (2024)

autoreview

Opel Combo (2024)
Opel Combo (2024)Opel Combo (2024)Opel Combo (2024)Opel Combo (2024)Opel Combo (2024)Opel Combo (2024)

Signalement

Versnellingen8, Automaat
Bouwjaar2024
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf10 km
KM-stand laatst2.500 km
Lezerswaardering: 65%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Vervanger Caddy

  • 10 km

Ervaring heb ik nog niet, maar heb mijn huidige VW Caddy uit 2007 ingeruild tegen deze combo.

Waarom een Opel Combo?

Rij momenteel vrij veel zakelijk, en de caddy begon me toch wat tegen te staan. Met name filerijden met verzengende hitte en het continu schakelen in de dagelijkse file begon me behoorlijk tegen te staan.

Heb lang in dubio gestaan vorig jaar december. Vanwege de aflopende bpm regeling voor ondernemers heb ik gekeken voor een nieuwe caddy.
Ik ben met de golf behoorlijk wat luxe gewend, en wilde dat bij een caddy ook natuurlijk. Anders krijg ik later spijt. Een caddy diesel met automaat is echter schreeuwend duur.
Heb er toen dus verder niet meer naar gekeken.

Tot voor enkele weken geleden. Toen kwam ik ergens een fiat doblo tegen. Voorraadmodel uit 2024 voor net geen 20k. Een 130 pk automaat.
Ik ken ie motor en automaat echter niet dus heb hier op het forum de vraag gesteld of andere gebruikers iets meer wisten van deze motor icm versnellingsbak.

Zie hier: https://www.autoweek.nl/forum/threads/fiat-doblo-1-5-d-130-pk-automaat-betrouwbaar.14200/

Ak2 vertelde op het forum dat er meerdere merken modellen op dit platform hebben. Opel, Toyota, Citroen, Fiat en Peugeot.

Na wat uitzoeken kwam ik erachter dat de Opel combo als enige verkrijgbaar is met matrix led verlichting. Dit model combo is in principe al een jaar of 8 in productie, maar heeft in 2024 een facelift gehad, waarbij van buiten alleen het front aangepast is.

Die matrix led koplampen geven hem gelijk een hele andere uitstraling vind ik. Je ziet ze weinig rijden.

Heb de wagen ongezien gekocht bij een dealer hier bijna 2 uur vandaan. Morgen ben ik in de buurt en komen ze hem brengen waar ik ben. Heb er niet eens in proefgereden.

Ga morgenvroeg met de Caddy weg en kom met een Combo terug.

Het is een import model zag ik. Wist het niet eens van tevoren maar maakt me ook weinig uit verder. Hij is nieuw. Bmp scheelde toch een slok op een borrel met een 2025 model.

Heb er net geen 24k voor betaald.

Daar krijg je een 1.5 diesel met 8 traps automaat voor, matrix led, dual zone climate control, CarPlay, draadloze telefoonlader, usb c aansluitingen, keyless entry en startknop etc. Vrij compleet dus. Het is een L2 versie, een lange.

Moet alleen nog op zoek naar stoelhoezen en iets om de achterbumper te beschermen. Zit er regelmatig met overall aan in, en je wil niet weten hoe die eruit ziet. Wil hem wel netjes houden natuurlijk, ook al is het een bestelauto.

Sleep ook vanalles mee naar allerlei locaties. Lasapparatuur, kabels, slijptollen, parasols en weet ik wat meer. Krijg het op 1 of andere manier altijd voor elkaar om hem vol te krijgen.

Rij hem trouwens wel alleen zakelijk, want heb geen zin om voor nog een auto bijtelling te gaan betalen. Betaal al bijtelling voor de golf en dat vind ik meer dan voldoende.

Zodra ik wat meer ervaring heb update ik deze review. Zal dan ook echte foto's plaatsen. Het is wel hetzelfde model als de foto die ik nu bijgevoegd heb. Wit en met matrix led.

Sterren

  • 800 km

Inmiddels 800 km gereden met de combo. De eerste dag kreeg ik al een steen op de voorruit, waarbij er een zgn. 'koeienoog' ontstaan is.

Gelijk een afspraak gemaakt om te laten repareren. Zou volgende week vrijdag gebeuren.

Helaas kreeg ik er afgelopen morgen wederom een steen op. Ditmaal met een fikse ster tot gevolg.

Enkele uren laten zat er een barst van een cm of 20. Schadehersteller maar geappt dat ze een nieuwe ruit kunnen bestellen, want dit is helaas niet meer te herstellen.

Die ruiten lijken mij wel heel zwak trouwens. Heel frappant dat je anders met 800 km op de teller al 2 sterren en een grote scheur erin hebt zitten.
Zodra er een nieuwe ruit in zit laat ik er een folie overheen zetten.

Zijn er mensen die hier toevallig ervaring mee hebben? Werken de ruitenwissers dan nog wel goed enzo? Ben daar wel benieuwd naar.

Wagentje doet het verder prima. Alles wat ik nodig heb zit erop. Adaptive cruisecontrol was wel prettig geweest. Toch wel even wennen als e zelf op moet blijven letten wat het verkeer voor je doet.

Automaat schakelt prima. Gelukkig bij een hoger toerental dan een dsg. Beter voor de koppelingsplaten. Hij is ook redelijk vlot met zijn 130 pk en 300 Nm. Wereld van verschil met de Caddy.

De tank is wel redelijk klein volgens mij. Heb dinsdag getankt en daarna rond de 500 km gereden. Kan volgens de bc rond de 850 km komen op een volle tank. Dat haal ik met de golf op benzine ook. Maar die tank is 50 liter.

De bestuurdersstoel kun je alleen naar voor en naar achteren schuiven, en de rugleuning verstellen. Meer niet. Heb wel voldoende plek achter het stuur.
Het tellercluster achter het stuur is even wennen. Zijn gewoon 2 zwarte schermpjes met witte, digitale letters.

Ik vind de koplampen eigenlijk het leukste aan deze combo. Oogt gelijk compleet anders dan exemplaren met standaard koplampen. Je ziet genoeg combo's rijden valt me nu op, alleen vrijwel geen een met dit opel vizor front, en al helemaal niet met matrix led.

Het is trouwens een importexemplaar. Ik wist dit niet, maar vind dat ook geen probleem. Hij was gewoon nieuw dus er is niet mee gesjoemeld. Heb ook gewoon standaard garantie. Als je op de site van opel kijkt zie je dit model in deze uitvoering er niet op staan. Alleen elektrische versies.
Volgens mij worden ze niet meer gemaakt in diesel of benzine. Er staan er slechts nog een aantal uit 2024 als voorraadmodel her en der online.

Het is trouwens mijn eerste auto waarbij de keyless entry tot op heden nog goed werkt. Met name het sluiten. Alle 3 de auto's met keyless entry die ik gehad heb hadden problemen met het afsluiten. Werkt eigenlijk nooit goed.
Bij de Combo wel. Ook nog eens op alle deuren. Ook de schuif- en achterdeur. Handiger dan alle deuren apart te moeten checken.

De startknop was ook even wennen. Deze moet je even ingedrukt houden alvorens hij start. Idem met uitzetten. Elektronische handrem werkt soortgelijk. Ook even vasthouden.
Jammer genoeg zit er geen hill hold op, zoals op de golf. Je moet in de file dus steeds je voet op de rem houden.

Zit nog te twijfelen of ik een verbruiksmonitor bij zal gaan houden. Wel weer een gedoe om dat elke keer te doen eigenlijk. Doe dat voor de golf hier op autoweek en op spritmonitor.

De extra laadruimte is wel prettig trouwens. Er kan flink wat in. Wat ik wel jammer vind is dat er geen rubberen vloer in de cabine zit. Er zit gewoon vloerbedekking in, stof of nylon of zoiets. Bij de voetsteun ook geen extra bescherming. Daar moet ik nog naar kijken.

Qua weggedrag vond ik de caddy beter rijden. Hij voelt een beetje zwabberig aan, niet prettig.
Ik verdenk hier de Nexen banden van. Er zit 205-60-16 onder. Flinke hoge exemplaren dus.

Zit te denken om er 18" velgen onder te zetten. Met A merk banden uiteraard.
Wil er ook nog van die zwarte buizen aan de zijkant onder laten zetten een keer, en op de achterbumper zwarte traanplaat ofzo tegen het beschadigen.
Zo'n beschadigde achterbumper ziet er niet uit vind ik.
Wil hem wel netjes proberen te houden

Er zitten trouwens ook mistlampjes aan de voorkant. Die zijn gelukkig ook led. Kon ik afgelopen middag mooi even checken in de file, in het kofferklep van mijn voorganger. Leuk.

Stop er maar even mee want het is volgens mij weer een flinke lap tekst geworden.

Tot een volgende update.

Nieuwe voorruit

  • 2.500 km

De voorruit is inmiddels vervangen en er staat 2500 km op de teller.
Bevalt tot nogtoe prima. Airco met de afgelopen weken hitte is super, net als de automaat met veel file rijden.

Wat me opvalt tot nog toe is het feit dat de buitenspiegels vrij klein zijn. Bij een caddy zijn ze een stuk groter. Vooral de rechterspiegel heeft een fikse dode hoek waar je goed rekening mee moet houden.
Verder zijn korte ritjes funest voor het verbruik. Op de langere afstanden -waar een diesel voor gemaakt is natuurlijk- haal ik 4,7L/100km.
Rij je veel korte stukjes dan loopt dat op naar 6.5L/100km.

Verder merk ik dat hij meer overhelt in bochten dan de caddy. Hij staat hoger op zijn poten denk ik. Mag wel 950 kilo torsen. Met wat meer lading achterin wordt hij stabieler.

Zit eraan te denken om hem een beetje op te leuken met sidebars en misschien lichtmetaal. Maar denk dat ik eerst de Nexen banden die eronder liggen op rij.

Benieuwd wanneer ik adblue bij moet vullen. Voorlopig staat hij een maand stil want heb nu vakantie.

6,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.