Nissan Primera 2.0 SGX (1992)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Primera 2.0 SGX | 
|---|---|
| Versnellingen | 4, Automaat | 
| Bouwjaar | 1992 | 
| Jaar van aanschaf | 2003 | 
| KM-stand bij aanschaf | 74.000 km | 
| KM-stand laatst | 0 km | 
ERVARINGEN
De Nissan Primera 2.0 SGX is het topmodel uit de Primera serie voorzien van alle denkbare opties die in 1992 leverbaar waren waaronder Airco. De op de SGX uitvoering standaard gemonteerde LM velgen, de in kleur gespoten buitenspiegels en de groen getinte ramen geven de ietwat saaie Primera net iets meer uitstraling. 
De Primera is een comfortabele auto met een prima weglegging. De 2 liter motor met 4 traps automaat is een betrouwbare combinatie maar niet een van de zuinigste. Het verbruik schommelt tussen 8 en 11 liter per 100 km. Het koppel van 166 Nm en de ruime kofferbak, 470 liter, maken de Primera tot een prima vakantie auto. De Primera 2.0 was niet voor niets de eerst gekozen trekauto van het jaar 1992.
Door de lage km stand, op dit moment 88.000, ziet de auto er zowel van binnen als van buiten nog prima uit en ook na ruim 11 jaar funtioneert alles, zelfs de Airco, nog uitstekend.
PROBLEMEN
Over het algemeen is de Primera probleemloos. Tot nu toe nog geen hoge kosten. Wel twee opvallende zaken:
 2 maanden na aankoop schakelde de automatische    
 versnellingsbak niet meer. Van het kunststof  
 tandwieltje van de centrifugaalregelaar bleken
 een paar tanden afgebroken. De bak was in 
 uitstekende conditie, pure pech dus volgens de AT
 specialist. De reparatiekosten vielen gelukkig
 erg mee, € 60,00 voor een nieuw tandwielje en wat
 ATF.
 Een Primera kwaalje: roest vorming van binnenuit  
 op de kokerbalk bij de achterdeuren. Om erger te 
 voorkomen moet dit binnenkort worden hersteld,
 kosten ca. € 800,00
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lees ook

Deze Mitsubishi Lancer lijkt zo uit de showroom gerold - In het wild

Dit zijn de beste vierseizoenenbanden voor de populairste SUV's en cross-overs

Nissan Elgrand: In Japan is de grote MPV nog lang niet dood

Dankzij slimme truc heeft de elektrische Maserati Grecale opeens groter rijbereik


Lezersreacties (0)
Reageren