Mitsubishi Colt CZ3 1.1 Invite (2005)

autoreview

Mitsubishi Colt CZ3 1.1 Invite (2005)

Signalement

UitvoeringColt CZ3 1.1 Invite
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf16.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Aangezien ik tientallen reviews van de CZ3 en CZ5 met 1.3 motor en 1 review van de 1.5 motor zag staan werd het tijd om ook een review van mijn net gekochte CZ3 1.1 Invite hier te plaatsen. De 1.1 is blijkbaar een weinig geliefde keuze. Onterecht mag ik wel zeggen. Mede naar aanleiding van een test van ’What Car’ (die vond dat de basisversie de beste keuze was en dat de drieclinder lekker reed en graag toeren maakte) ben ik een proefrit gaan maken. Dit viel zeker niet tegen, de 75pk in combinatie met het gewicht van 905kg zorgt voor prima prestaties en het verbruik is netjes (gemiddeld 1:15 tot 1:18 bij lange afstanden). De lage wegenbelasting en het brandstofverbruik waren de belangrijkste redenen om na de BMW 316i Compact voor deze auto te gaan. Met de huidige brandstofprijzen en andere kosten hield ik steeds meer maand over aan het eind van m’n geld.

De wegligging van de CZ3 is erg goed, zeker in combinatie met de vrij forse 195-banden. Het comfort is prima, vooral de mooie geïntegreerde radio, de verlichting, de airco met gekoeld dashboardkastje en de goede stoelen vallen op. Ook de flexibele indeling van de kofferruimte is prettig. De werking van de wis-was installatie, de buitenspiegels en binnenverlichting bij openen en sluiten vallen ook in positieve zin op. Ook is het leuk dat het een deels Hollands product is.

Zoals alle andere eigenaren vind ik de niet in hun oude staat terugkerende voorstoelen wel een flink nadeel, evenals de grote dode hoek door de forse a-stijl met z’n MPV-ruitje. Het motorgeluid is ok, maar had op de snelweg minder gemogen. Ik ben dan ook wel geïnteresseerd in de elders genoemde isolatiemat. De motor is levendig, klinkt lekker en klimt snel in toeren. De verhoudingen van de versnellingsbak zijn perfect. Bij stationair draaien merk je dat het een driecìlinder is, soms trilt de auto dan wat. Het is echter nog altijd veel minder dan de tevens gereden Daihatsu Sirion 1.0 en 1.3. Een kleine prijs voor het lage verbruik. De achteruitversnelling kan soms wat hakerig zijn, maar echt last heb ik er niet van.

Update 30.000km 06-02-2007

Reeds veel gereden met de 1.1, en het blijft een fijne auto. Vooral de ruimte achterin is me opgevallen sinds iemand daar heeft gezeten, enorm veel ruimte ook met de voorste stoelen geheel achteruit. Dat had ik niet verwacht. Wat ook opviel, maar dan negatief, nu het kouder is geworden en ik vaker harder dan 120km/u rijd is het verbruik slechter geworden. Ca. 1:14 tot 1:15 bij gecombineerd snelweg en stadsritten. Dat valt me wel tegen. Sinds de aanschaf heb ik nu 1L synthetische olie gebruikt. Het olieverbruik is dus ca. 1:14.000km, gewoon netjes dus. De banden gaan ook lang mee merk ik (Bridgestone Turanza), maar zijn wel vrij luidruchtig. Voor de volgende banden wellicht Pirelli of Michelin. Misschien weten andere CZ rijders nog aanraders voor 195/50R15 banden?

Tevens gebruikt gemaakt van de regeling om de garantie met 2 jaar te verlengen voor 260 euro. De auto mocht niet ouder zijn dan 3 jaar en mocht niet meer dan 30.000km gereden hebben. Vooral dat laatste is een rare eis maar gelukkig viel ik nog binnen de marges.

Update 53.000km 27-12-2007
Geen wanklanken, auto rijdt perfect en staat nu al op 53.000km. Het olieverbuik is nog steeds ca. 1:14.000km en het verbruik schommelt met een stevige rijstijl nog steeds rond de 1:14 en 1:15. Het verlengen van de garantie met 2 jaar blijkt onnodig te zijn, ik ga de auto verkopen in verband met een auto van de zaak die ik in januari 2008 verwacht.

PROBLEMEN

Na aflevering van de 1,5 jaar oude CZ3 ben ik teruggeweest vanwege een piepend koppelingspedaal, een wat loszittende kom van de linkerportierhendel en de vervanging van het slotje van het dashboardkastje. Het glaasje van de boardcomputer was al eerder vervangen.

Update 30.000km 06-02-2007
Bovenstaande punten keurig opgelost. Wel last van piepend/schurend geluid bij de motor bij de koude start en rijden met koude motor. Hebben ze bij bovengenoemde reparties niet op kunnen lossen (Multi-riem ingespoten, probleem leek even weg). Verder lijkt de stoel bij hard optrekken iets naar achter te bewegen (ik weeg zelf wel 102kg, misschien iets mee te maken?). De remmen piepen sinds kort, een hard en naar geluid. En het plastic rondom de tellers kraakt soms lichtjes. Deze punten zullen (hoop ik) verholpen worden bij de kleine beurt die over 1000 à 2000km zal plaatsvinden. Benieuwd wat de kosten zijn, ik heb hier al verschillende bedragen gezien.

Update 32.700km 18-03-2007
De beurt die bij 32.000km plaats moest vinden bleek een grote beurt te moeten zijn. Op zich niet erg, ware het niet dat de kosten 356,50 euro bleken te zijn. Daar moest ik wel even van slikken, voor een kleine wagen met 3 cilinders had ik een andere prijs in gedachten. Ik heb nog even opgezocht wat ik voor mijn BMW 316i Compact in 2005 betaalde voor een grote beurt: 300,- euro. Zou een oude occasion dan toch goedkoper geweest zijn in onderhoud dan een bijna nieuwe kleine japanner?

De beurt is uitgevoerd bij Oudshoorn in Leiderdorp omdat dat dichterbij mijn huis en werk was dan de verkopende dealer Fivan in Rotterdam. En ik moet zeggen, alle punten genoemd bij de vorige update hebben zij keurig onder garantie opgelost, ook al hebben zij de auto niet geleverd. Vooral blij ben ik met het feit dat het piepend/schurend geluid bij de motor nu helemaal weg is. Bij Fivan waren ze niet in staat dit op te lossen. Dus ondanks de kosten van de grote beurt ben ik erg tevreden over de uitgevoerde grote beurt bij Oudshoorn.

Update 53.000km 27-12-2007
Geen problemen. Kleine beurt weer bij Oudshoorn uit laten voeren, kosten bijna 200,- euro.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Mitsubishi Colt

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.