Mitsubishi Carisma 1.6 Classic (2001)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Carisma 1.6 Classic |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2001 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 56.650 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Al een tijdje naar opzoek omdat mijn vriend al een jaar of zes in een Carisma GDI 1.8 rijd. Een 1.8 vind ik net een beetje teveel van het goede zodoende kwam ik uit bij de Carisma 1.6 classic kleur: luna zilver.
Wilt u een auto waar je lekker mee kunt scheuren met een stevige harde vering ?
Koop dan geen Carisma. M.i. is een Carisma een lekkere gezinsauto met flink veel beenruimte voor zowel achter en zoals mijn dochter zegt ’ie zoeft over de weg’. Een kofferbak waar we eindelijk (zegt mijn vrouw) alle koffers in kwijt kunnen. :-)
De Classic is het ’eenvoudige model’. Wat er wel aanwezig is is het volgende.
Een in hoogte verstelbaar steur. Van binnenuit verstelbare spiegels.
Een op drie punten verstelbare bestuurdersstoel. Getint Glas.
Een boordcomputer waar je o.a. de buiten temperatuur / benzine verbruik (er zijn twee opties mogelijk bv 1 op 15 op 7/100 ) en de tijd. Heb een je een originele autoradio van de Mits dan kun je nog meer van de display aflezen.
Verbruik:
Pas drie keer afgetankt. Echter het verbruik is tussen de 14 en 15 per liter.
Rij/Weggedrag:
Zoals reeds geschreven geen top sprinter. Maar wel een auto die lekker meekomt in het verkeer. Als je wilt kun je lekker doortrekken in z’n versnelling. Mijn indruk is dat ie zelfs in de vijfde versnelling niet lui is. Ie staat op vier stevige banden (bij mij merk Goodyear Eagel nct) 185/65. Bij zowel bij droog als nat wegdek laat de wagen een prettige indruk achter.
Schakelen:
Als een mes door boter alles kan met 1 vinger als je dat wilt en de vijfde versnelling met de duim. Alleen de eerste paar honderd kilomter moest ik even zoeken naar de vijfde omdat ie vlak naast de drie zit zat ik er soms wel even naast.
Motor:
De motorloopt mooi rond op 6 a 700 toeren. Lekker stil en geen rare bijgeluiden.
PROBLEMEN
Min puntje van de mits is het derde remlicht. Die zit midden in het zicht van de achuitkijkspiegel.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.