Mercedes-Benz E 220 CDI Elegance (2001)
autoreview
Signalement
Uitvoering | E 220 CDI Elegance |
---|---|
Versnellingen | 5, Automaat |
Bouwjaar | 2001 |
Jaar van aanschaf | 2003 |
KM-stand bij aanschaf | 300.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Als taxichauffeur heb ik gedurende 1,5 jaar duizenden en duizenden kilometers gereden in diverse wagens van het taxibedrijf en kan zeggen dat het een absolute topper is. Zowel in de binnenstad met smalle straatjes en veel paaltjes als op de snelweg kan je er uitstekend mee uit de voeten. De stuurbekrachtiging stuurt als boter en het zicht superieur naar alle kanten waardoor de veiligheid aanzienlijk vergroot.
Ondanks veel stadsverkeer bleef het verbruik altijd netjes. Als chauffeur zit je al snel 10 uur per dag in je wagen en heb je een hoop bij je. Ik mis wel eens wat opbergvakjes. In de middenconsole kan je je eten/drinken stoppen, of eventueel de portemonnee. Verder heb je slechts een vak in de deur. Dat kan beter naar mijn idee.
De stoel, daarvan denk je in eerste instantie dat je in de bocht uit het leer zal glijden, maar niets is minder waar. Ze zitten ruim, ze zijn goed verstelbaar en ik kon er prima in slapen.
Al onze wagens waren automaat en deze schakelt superieur.
Ondanks kilometerstanden van 400.000 of meer blijven het betrouwbare machines die voor mij dé auto zijn als je het je kunt veroorloven. Ze zijn onverwoestbaar en als je er veel tijd in doorbrengt kan er liefde ontstaan.
Minpuntje bleek bij onze auto’s altijd weer de electronica en als tweede de turbo die wel eens de geest wilde geven.
PROBLEMEN
Als er problemen waren ging het altijd om de electronica (leeglezen etc) of de turbo. Verder reden de meeste Mercedessen van ons 24 uur per dag 7 dagen in de week en ik kan maar één ding zeggen: TOPKLASSE. Dat zo’n auto 400000 km lang foltering door taxichauffeurs kan doorstaan...is ongelofelijk. Ter vergelijking: Onze Toyota Avensis taxi’s lagen voor de 100.000 al op apegapen en waren al aan hun tweede versnellingsbak toe vanwegen het vele stadsverkeer. Geen twijfel mogelijk, als je goed voor deze auto zorgt heb je uitstekende wagen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.