Mercedes-Benz CLK 500 Cabriolet Elegance (2004)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | CLK 500 Cabriolet Elegance |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Automaat |
| Bouwjaar | 2004 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand bij aanschaf | 176.700 km |
| KM-stand laatst | 183.000 km |
Comfortcruiser met pit
- 183.000 km
In juni heb ik mijn CLK500 aangeschaft om er meteen mee naar de Alpen en Noord Italië te rijden. Dat is uitstekend bevallen. Was de auto wel 2 dagen kwijt, omdat de waterpomppoelie zo gammel was dat alles vernieuwd moest worden. Dit is in een Mercedes garage in Merano onder garantie gerepareerd. (Heb de auto met een half jaar garantie gekocht)
Verder is het een heerlijke snelwegcruiser met altijd vermogen over. De versnellingsbak schakelt lui, wat dit karakter nog eens extra benadrukt. Het comfort is werkelijk fantastisch. Werkelijk alles is elektrisch in deze auto, van de stuurkolom tot aan de hoofdsteunen is het elektrisch verstelbaar. Ook na een rit van 8 uur stap je zonder spierpijn uit de auto. Op de bergwegen in Zwitserland en Italië is de auto echt een feest om in te rijden. Met zoveel vermogen bedwingt hij elke bergpas met gemak. Het vderbruik is dan natuurlijk wel navenant, maar dat weet je als je een 5 liter V8 met 306pk onder de motorkap koopt, die zijn lekker dorstig tenslotte.
Het open rijden is ook erg goed bevallen, met de ramen open of dicht, met 4 mensen erin of alleen, het is een mooie ervaring. Standaard zit er al een windvanger bijgeleverd en dat scheelt enorm op de snelweg. Open heb ik 180 km/h gehaald, toen werd het te winderig. Dicht heb ik de 240 km/h aangetikt op de GPS, de auto wilde toen nog door, maar het overige verkeer niet. Toch te druk op de Duitse snelweg in augustus.
Qua onderhoudskosten ben ik tot nu toe na 7500 kilometer alleen een liter olie verder, maar de echte koste komen dit voorjaar als de auto een beurt moet hebbden en ik alle andere zaken nog een keer ga nalopen op de brug om hem weer klaar te maken voor een nieuw cabrioseizoen. Nu gaat de Mercedes onder een hoes in de parkeergarage en aan de druppellader.
Kan niet wachten op het volgende cabrioseizoen om weer heerlijke kilometers ermee te maken in alle luxe en comfort.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Mercedes-Benz CLK 320 Cabriolet (2003) - Test

Mercedes CLK Cabriolet

Dit zijn de beste sportieve vierseizoenenbanden: maat 215/50 R18

‘Rivian en Volkswagen willen EV-technologie aan andere merken verkopen’





Lezersreacties (0)
Reageren