en nog veel meer..
Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.
Uitvoering | 190 D |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 1985 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand bij aanschaf | 70.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
Omdat ik voor mezelf begonnen ben, moest ik het leasebakje inleveren en een nieuwe auto kopen. Tijd voor een stukje stijl en dus de Mercedes 190D. Uit 1985, dus bijna geen elektronica en automaat.
De Mercedes had nog maar 75.000 km gelopen (sinds 1985) en ik geloof het omdat hij er nog bijzonder nieuw uitziet. Zowel van buiten, als van binnen (smetteloze lichte bekleding). Geimporteerd uit Duitsland. Ook het onderhoudsboekje zat erbij met stempels en data. Bij de garage waren ze erg onder de indruk van de kwaliteit van de auto (of heel vriendelijk).
Auto trekt bijzonder langzaam op, is best stil en de vering is fantastisch. Ook het verbruik vind ik laag, ongeveer 1 op 16 (diesel). Ik stap met veel plezier in, vind het een echt ’luxe’ wagen.
Het enige stukje elektronica was al kapot toen ik het kocht: de elektrisch bedienbare buitenspiegel (alleen rechts).
Verder bleek de spanrol te moeten worden vervangen (ongeveer 150E), en de remmen piepten enorm (150E).
Een hele krappe parkeerder gooide haar portier open: grote kras op mijn portier! Gelukkig betaalt de verzekering de schade. Helaas bleek na het overspuiten van mijn rechterportier de centrale deurvergrendeling niet meer te werken. Deze werkt met een pompje (die de sloten met een vacuum dicht zuigt). Is nu in reparatie.
Een laatste punt waar ik niet helemaal tevreden over ben is dat er soms een schokje in de automatische schakeling zit, van 1 naar 2.
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.