Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 4WD Luxury (2020)

autoreview

Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 4WD Luxury (2020)

Signalement

UitvoeringCX-30 SkyActiv-X 180 4WD Luxury
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2020
Jaar van aanschaf2020
KM-stand bij aanschaf5.253 km
KM-stand laatst52.508 km
Lezerswaardering: 44%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Autohuis Eickhof

  • 5.253 km

Ik woon in de omgeving van Haarlem, Autohuis Eickhof zit in Apeldoorn. Ik zag de auto staan als “demo” op de dealer site. Nog zonder foto’s. Na telefonische afspraak in de Scenic gestapt en heen gereden. ‘S morgens bij het bellen was de auto nog niet gewassen en ‘s middags bij het langsgaan stond hij al te glimmen in de showroom. Hartelijk ontvangen en onder het genot van de koffie, gevraagd om een inruilbod (ik had als eens eerder in een CX 30 proefgereden). Aangezien het inruilbod mij aanstond, kwam ik in het dilemma dat mijn vrouw niet met mij mee was gegaan en ook nog nooit in de CX30 had gereden. Dit was geen probleem voor Eickhof, de auto werd afgetankt en ik kreeg de auto mee naar Haarlem om de volgende dag terug te brengen. De auto was verzekerd en stond op naam van het bedrijf, dus geen groene platen noodzakelijk. Mijn eerst ervaringen zijn dus de rit Apeldoorn-Haarlem en vice versa. Het was een prettige ervaring dat ik zoveel vertrouwen van de verkopers kreeg, om zo maar de auto mee te geven. Na het terugrijden vandaag, heb ik de knoop doorgehakt en komt de CX30 naast de CX3 te staan.
Ik kan nog geen oordeel vellen over kosten en betrouwbaarheid, wel over het comfort van deze rit. Prima stoelen met veel verstelmogelijkheden (ook voor de bovenbenen) en erg fijn met geheugen voor 2 verschillende bestuurders. Het valt op dat de auto erg stil is met fijne bose audio en een fabriek gemonteerd schuif kanteldak en i-ACTIVSENSE pakket. De motor moet op toeren worden gehouden voor de nodige pit.
Zodra ik wat meer ervaringen heb opgedaan zal ik e.e.a toevoegen.

Kleine update

  • 7.831 km

Tijd voor wat verdere ervaringen. Afgelopen weekend, retourtje Sittard gereden vanaf mijn huisadres. Getankt voor en na de rit, de cruisecontrol op 108km gezet en bij terugkomst een verbazende 1:21
Tot op heden heb ik nog nooit een auto gehad waarbij de ruitensproeier ge-integreert in de ruitenwisser zit. Geweldige uitvinding en ik snap niet dat niet meer auto’s deze constructie hebben. Ik heb ook een CX3 waarbij mij opvalt Dat de adaptive cruisecontrol t.o.v de CX30 beter en minder abrupt reageert. Met de CX30 haal ik eerder de cruisecontrol eraf als ik snelheid wil verminderen of een auto voor mij invoegt. Als de snelheid weer genormaliseerd is activeer ik weer met de repeat. De automatische achterklep leek mij eerst wat overtrokken, maar is toch wel een handige en nuttige optie voor de boodschappen.(of voor het luchten van een zeer warme auto)

Eerste jaarbeurt

  • 14.061 km

Eerste (Mazda tussen) jaarbeurt gehad bij de officiële Mazda dealer in mijn omgeving. Kosten 293 euro.
Tevens recall AL035A uitgevoerd, batterij en alarmsysteem, volgens uitleg van de garage is dit de aanpassing van het alarmsysteem mbt stroomafname bij langere stilstand die een lege batterij kon veroorzaken.

Terugroep aktie

  • 17.118 km

Afspraak gemaakt voor de volgende terugroep akties:
AM005A
AM006A
AM007A
Tevens wat problemen met sleutel herkennen voor de auto (un)lock optie, garage gaat hier ook naar kijken.
Tevens een afneembare trekhaak laten monteren tbv fietsdrager.
Overigens is de auto een 2wd en geen 4wd, ik kan dit echter niet meer aanpassen.
De auto bevalt nog steeds goed, ik waardeer de rondom camera bij het achteruit rijden, en ook heeft de auto al een keer automatisch ingegrepen, doordat ik te snel achteruit reed en daarmee een aanrijding voorkwam.
De auto is stil, confortabel en stuurt direct en fijn.

Na de update

  • 18.117 km

Na de upate van de AM007A rijdt de auto soepeler op de adaptive cruise control. Hij reageert minder abrupt op de snelweg en pakt soepeler op. Prettiger dus.

Jaarbeurt

  • 27.998 km

Jaarbeurt, inclusief remolie vervangen, a 385 geen bijzonderheden gevonden. Ik heb zelf het interieur filter vervangen (zit achter het dashboard kastje), hiermee bespaar je 55 euro. Het is een klusje van 1 minuut dus snel verdient. Nog steeds erg tevreden met de auto.

Motor software update

  • 50.321 km

Nog even vergeten te vermelden, motor software update. Auto lijkt wat soepeler te lopen.

Jaarbeurt rond 50.000km

  • 50.321 km

Jaarbeurt inclusief remolie vervangen a 478 euro.
Opmerkingen remschijven 0.1 mm onder het advies van Mazda.
Deze zijn niet vervangen, kunnen nog wel een jaartje mee.
Tevens eerste APK keuring gehad.

Ingeruild voor een CX5

  • 52.508 km

Aangezien ik een wat hogere instap wilde, is de cx30 omgeruild voor een rode CX5 uit 2024 (nieuw). Het was een heerlijk rijdende vlotte auto.
De laatste meeting 0-100 was 8,0 seconde.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Mazda CX-30

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.