Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Autotests
  • Mazda
  • CX-30

Mazda CX-30 SkyActiv-G 122 Comfort

Positiespel op hoog niveau

14
Mazda CX-30 SkyActiv-G 122 Comfort
Mazda CX-30 SkyActiv-G 122 ComfortMazda CX-30 SkyActiv-G 122 ComfortMazda CX-30 SkyActiv-G 122 ComfortMazda CX-30 SkyActiv-G 122 ComfortMazda CX-30 SkyActiv-G 122 ComfortMazda CX-30 SkyActiv-G 122 Comfort
  • Stéphan Vermeulen
  • Autotest
23 maart 2020 om 16:30
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
AutoWeek 41 2019
AutoWeek 41 2019

Je leest het in AutoWeek 41 2019

De wildgroei aan cross-overs en SUV’s leidde bij Mazda tot de komst van de CX-30. Aan de hand van deze test leggen we je haarfijn uit waar je de nieuwkomer precies moet plaatsen.

Kijk naar het gemiddelde gamma van een volumefabrikant van vijf jaar geleden en je ziet nu een wildgroei aan hoge modellen. Mazda doet dapper mee aan de invulling van de groeiende vraag naar die modellen en vond een niche tussen de CX-3, een compacte cross-over op basis van de Mazda 2, en de grote CX-5. Die laatste heeft de Mazda 3 als basis, maar is dermate groot dat er tussen de CX-3 en de CX-5 plek was voor nog een model. Dat werd dus de CX-30.

De CX-30 beschikt over een styling waarmee hij keurig binnen het Mazda-gamma past. De koplampen blikken een tikkeltje gemeen de wereld in, de grille gaapt als een enorme muil ertussenin en de neus heeft welvingen. Agressief kun je het niet noemen, wel brutaal. Aan de zijkant valt de riant aan de onderzijde van de portieren en langs de wielkasten aangebrachte kunststof beplating op. Het moet het onderscheid met de Mazda 3 vergroten en duidelijk maken dat de CX-30 een cross-over is met hoge instap en geen hatchback. Bij de instapversie van de CX-30 zit er een 122 pk sterke benzinemotor onder de kap, een atmosferische tweeliter die is gekoppeld aan een handgeschakelde zesbak.

Dat de CX-30 nauw verwant is aan de 3 zie je voorin. Het dashboard lijkt één op één uit de eerder gelanceerde nieuwste versie te komen, hetgeen betekent dat de cross-over een hoogwaardig interieur kreeg. Niet alleen de afwerking staat op een hoog plan, ook de bediening is een voorbeeld van hoe het in elke auto zou moeten. Opvallend genoeg gaat Mazda niet mee in de trend van steeds grotere schermen met aanraakfunctie. Waar de huidige Mazda’s 2, CX-3, CX-5 en 6 nog beschikken over een systeem dat alleen werkt als touchscreen wanneer de auto stilstaat, moeten de 3 en CX-30 het zelfs zonder die functie stellen. Het brede, half in het dashboard geïntegreerde beeldscherm bedien je met een centrale, op de middenconsole gepositioneerde draaiknop. Het werkt goed en doet denken aan de manier waarop de interface in BMW’s werkt. Een head-updisplay behoort tot de standaarduitrusting van elke CX-30 en daarbij wordt de belangrijke informatie ook echt in de voorruit geprojecteerd en niet op een opklapschermpje tussen voorruit en instrumentarium. Grafisch ziet het er goed uit. Dat geldt ook voor de boordcomputer op het centrale scherm, waarbij weer veel aandacht aan de weergavedetails is besteed. Ook opmerkelijk: als de airco niet aanstaat, moet je de temperatuur in de auto echt veel lager zetten dan je gewend bent. De instap van de CX-30 mag dan wat hoger zijn, je zit toch laag ten opzichte van de autobodem om de bestuurder maar weer zo veel mogelijk te betrekken bij het rijden.

De CX30 met SkyActiv-X benzinemotor was bij deze test nog niet beschikbaar en daarom treedt de auto hier aan met de instapversie van de benzinemotor, de vertrouwde SkyActiv-G zonder compressie-ontbranding. Een machine die we door en door kennen en die heel netjes loopt, maar helemaal onderin niet uitblinkt in koppel. Zuinig rijden kan, maar dan moet je wel genoegen nemen met een erg tam karakter. Het lekkerst is de aandrijflijn als je tussen de 2.500 en 3.500 toeren opschakelt. Schakelen voelt heerlijk aan dankzij de exacte, korte slagen van de pook. Het verbruik van 1 op 15,4 mag er zijn.

Elke Mazda betrekt je bij het rijden, dus ook deze CX-30. De besturing biedt veel gevoel, de auto reageert direct op de
bewegingen van het stuur, de neus zoekt snel de binnenkant van de bocht op en de achterzijde zet zich zo dat bochten nemen als een feest kan worden ervaren. Soms krijg je ook te veel mee van het rijden. Op bepaalde stukken asfalt komt er een lichte dribbel in de demping en denk je als bestuurder over een witte streep te rijden, terwijl dat niet het geval is, want anders had de rijstrookhulp wel ingegrepen. De standaard adaptieve cruisecontrol werkt fijner in combinatie met een handbak, wat op zich vreemd lijkt, want zelf afstand houden met een automaat is logischer, maar eerder testten we al een Mazda 3 met automaat en adaptieve cruisecontrol waarin we de indruk kregen dat de bak heftig kan schrikken van activatie van de snelheidsregelaar. Gewoon een Mazda met handbak bestellen, luidt ons devies!

Mazda vraagt een fors bedrag voor de CX-30, maar kijk je naar wat er allemaal op en aan zit, valt het mee. Standaard 16-inch lichtmetaal, cruisecontrol, Apple CarPlay, Android Auto en parkeersensoren achter bijvoorbeeld. De testauto heeft het
Comfort-pakket met 18-inch en leren bekleding, waarbij ook stoelverwarming en stuurverwarming aan boord zijn. Dan is de auto al bijzonder compleet.

Video

Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen

Oordeel

4 sterren

Mazda weet een enthousiast rijgedrag prima aan SUV’s en cross-overs te koppelen. De auto overtuigt ook met zijn mooie interieur met logische bediening, dat één op één uit de 3 is overgenomen. Een slimme positionering en een betere binnenruimte maken dit niet alleen een prima nieuwkomer binnen zijn segment, het is ook een prima alternatief voor wie de Mazda 3 te krap vindt.

Signalement

Merk Mazda
Model CX-30 SkyActiv-G 122 Comfort
Carrosserie 5-deurs, suv
Transmissie 6 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Prijs € 31.330

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 4-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.998 cc
Maximaal vermogen 90 kW / 122 pk bij 6.000 tpm
Maximaal koppel 213 Nm bij 4.000 tpm
Inhoud brandstoftank 51 l
Lengte / breedte / hoogte 4.395 mm / 1.795 mm / 1.540 mm
Wielbasis 2.655 mm
Massa leeg 1.295 kg
Laadvermogen 632 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 1.300 kg / 600 kg
Banden215/65R16Prijzen
Topsnelheid 186 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 9,9 s (fabrieksopgave: 10,6 s)
Acceleratie 50-80 km/h in 3 3,6 s
Acceleratie 80-120 km/h in 4 10,3 s
Brandstofverbruik 6,5 l/100km (fabrieksopgave: 5,1 l/100km)
CO2-uitstoot (WLTP) 141 g/km
Uitgebreide specificaties
  • Houd me op de hoogte over de Mazda CX-30
Mazda Mazda CX-30

PRIVATE LEASE Mazda CX-30

INFO
ANWB
ANWB
Mazda CX-30 SkyActiv-G 122 (5D/6H)
€ 464
Stel samen ▸
Mazda
Mazda
Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (5D/6A)
€ 465
 
Mazda CX-30 in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X Luxury | Automaat | Leder | Navigatie | Climate control |

    Mazda CX-30 2.0 SkyActiv-X Luxury | Automaat | Leder | Navigatie | Climate control |

    • 2021
    • 21.251 km

    € 34.675

    Mazda CX-30 2022 e-Skyactiv X 186 6MT 2WD Sportive SUV | Handgeschakeld

    Mazda CX-30 2022 e-Skyactiv X 186 6MT 2WD Sportive SUV | Handgeschakeld

    • 2022
    • 10 km

    € 35.941

    Mazda CX-30 2.0 e-SkyActiv-G 150 6AT Selection / ALL IN PRIJS

    Mazda CX-30 2.0 e-SkyActiv-G 150 6AT Selection / ALL IN PRIJS

    • 2021
    • 4.000 km

    € 32.750

Meer Mazda CX-30 occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Mazda CX-30 (EV voor China @ p. 2)

    151
    • 28 oktober 2021

Lezersreacties (14) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Mazda CX-30 specificaties
  • Mazda CX-30 occasions
  • Mazda CX-30 video's
Advies en informatie
  • Mazda CX-30 tests
  • Mazda CX-30 gebruikersreviews
  • Mazda CX-30 index
PREMIUM
Ford Puma – Nissan Juke – Mazda CX-3 - Triotest

Ford Puma – Nissan Juke – Mazda CX-3 - Triotest

Wie op zoek is naar een wat sportievere compacte cross-over kon tot voor kort bijna niet om...

Lees meer

Gerelateerde reviews

  • Gebruikersreview
    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2020)

    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2020)

    9
    • 28 februari 2022
  • Gebruikersreview
    Mazda CX-30 e-SkyActiv-X 186 2WD Luxury (2021)

    Mazda CX-30 e-SkyActiv-X 186 2WD Luxury...

    4
    • 30 oktober 2021
  • Gebruikersreview
    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2020)

    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2020)

    14
    • 1 september 2021
  • Gebruikersreview
    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2020)

    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2020)

    8
    • 8 januari 2021
  • Gebruikersreview
    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD 100th Anniversary Edition (2021)

    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD 100th Anniversary...

    7
    • 2 januari 2021
  • Gebruikersreview
    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2020)

    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2020)

    6
    • 2 november 2020
  • Gebruikersreview
    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2019)

    Mazda CX-30 SkyActiv-X 180 2WD Luxury (2019)

    4
    • 10 september 2020
meer reviews
Test: Mazda CX-30 vs. Mini Countryman

Test: Mazda CX-30 vs. Mini Countryman

‘Middelmaatje’ Mazda CX-30 groeide in twee jaar uit tot de populairste nieuwe Mazda van Nederland....

Lees meer

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Modeljaarupdate voor Mazda 3 en Mazda CX-30

    Modeljaarupdate voor Mazda 3 en Mazda CX-30

    28
    • 15 december 2021
  • Nieuws
    Elektrische Mazda CX-30 EV: tot 450 kilometer actieradius

    Elektrische Mazda CX-30 EV: tot 450 kilometer...

    56
    • 29 september 2021
  • Nieuws
    Elektrische Mazda CX-30 EV gepresenteerd

    Elektrische Mazda CX-30 EV gepresenteerd

    23
    • 19 april 2021
  • Test: Mazda CX-30 vs. Mini Countryman

    Test: Mazda CX-30 vs. Mini Countryman

    • 16 april 2021
  • Nieuws
    SkyActiv-X-motor Mazda mateloos populair

    SkyActiv-X-motor Mazda mateloos populair

    46
    • 16 maart 2021
  • Nieuws
    Prijs Mazda CX-5 met 184 pk sterke dieselmotor bekend

    Prijs Mazda CX-5 met 184 pk sterke dieselmotor...

    27
    • 1 maart 2021
  • Nieuws
    Modeljaarupdate voor Mazda CX-30

    Modeljaarupdate voor Mazda CX-30

    24
    • 17 december 2020
Merk
Merk
  • Nieuws
    Prijzen verbeterde Mazda MX-30 bekend

    Prijzen verbeterde Mazda MX-30 bekend

    58
    • 25 mei 2022
  • Mazda RX-8 – 2004 – 221.173 km - Klokje Rond

    Mazda RX-8 – 2004 – 221.173 km - Klokje...

    • 24 mei 2022
  • PREMIUM
    Hyundai Tucson vs. Mazda CX-5 vs. Opel Grandland - Triotest

    Hyundai Tucson vs. Mazda CX-5 vs. Opel...

    • 24 mei 2022
  • Nieuws
    Sneller laden voor Mazda MX-30

    Sneller laden voor Mazda MX-30

    55
    • 12 mei 2022
  • Achtergrond
    Mazda 323 F vs. Hyundai Scoupé - Uit de Oude Doos

    Mazda 323 F vs. Hyundai Scoupé - Uit de...

    24
    • 11 mei 2022
  • Test: Mazda CX-60

    Test: Mazda CX-60

    77
    • 4 mei 2022
  • Nieuws
    Mazda MX-5 - Back to Basics

    Mazda MX-5 - Back to Basics

    183
    • 23 april 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden