Mazda 5 2.0 CiTD HP Executive (2007)

autoreview

Mazda 5 2.0 CiTD HP Executive (2007)

Signalement

Uitvoering5 2.0 CiTD HP Executive
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2007
KM-stand laatst170.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 106.000 km

Ik verkeer ik een hele bijzonder situatie. Er staan bij ons twee Mazda5's voor de deur. De reden hiervoor is dat ik kort voor het 'krijgen' van deze diesel lease-auto, privé reeds een demowagen 1,8 Executive uit 2005 had gekocht. Deze beviel zeer goed en omdat wij vier kinderen hebben was de keuze voor ons snel gemaakt.

De 2,0 CiTD HP Executive is eigenlijk een Business uitvoering. Dat wil zeggen; als extra een vanuit fabriek ingebouwd navigatie systeem met achteruitrijdcamera en een groot inklapbaar scherm.

Het interieur wisselt veelvuldig van zakelijk gebruik (volgeladen kofferruimte) naar gezinsuitrusting. Grote pluspunten zijn daarom het eenvoudig op- en wegklappen van de stoelen op de derde zitrij en de schuifdeuren.

De hoge mpv-zitpositie en het vermogen van de HP diesel in combinatie met een goede wegligging, maakt de 5 voor mij een fantastische reisauto. Het gewicht van bijna 1.600 kilo wordt soepel op gang gebracht, blijft opvallend rustig bij plotselinge stuurbewegingen en het DSC-systeem doet feilloos zijn werk om alles weer tot een goed einde te brengen.
Als trekauto levert de motor ruim voldoende vermogen om de combinatie door bergachtig gebied te manoeuvreren.
Het is uiteraard geen sportauto maar je kunt er weldegelijk sportief mee rijden.
Gemiddeld verbruik van gemiddeld 1:15,6 is redelijk. Met 1.400 kg caravan blijft dit net boven de 1:10,

Na vervanging van de standaard Bridgestone banden voor Michelin Energy is het rolgeluid beduidend minder geworden, echter voorheen heeft het mij ook niet gestoord.

Conclusie; een betrouwbare fijne ruime auto met standaard een overcomplete uitrusting (CruiseControl, ClimateControl, DSC, etc). Ten opzichte van menig vergelijkbaar Europees model een gunstige aanschaf prijs!

UPDATE:
Na ruim anderhalf jaar tevreden de 100.000 km gepasseerd. Auto voldoet nog steeds ruim aan de verwachtingen en prestaties. Geen noemenswaardige problemen gekend met uitzondering van 'scheve' remschijven. Die door de dealer snel en vakkundig onder garantie zijn vervangen.

PROBLEMEN

De 5 heeft reeds twee beurten gehad en er zijn geen gebreken geweest.
Bij de tweede beurt is het mechanisme van de versnellingspook vervangen omdat deze nogal stroef van 1 naar 2 verplaatste. Er is een terugroepactie geweest voor een bevestiging van een motorsteun die gecontroleerd diende te worden. Deze werkzaamheden zijn goed en uiteraard onder garantie verholpen.

EINDE (Lease-contract)

  • 170.000 km

Het zit er weer op wat betreft de samenwerking tussen deze heerlijke auto en mij. Sinds eind november 2009 rijd ik tijdelijk in een huurauto tot mijn nieuwe 5 eind januari geleverd gaat worden.
In de ruim twee en een half jaar heeft deze auto nauwelijks problemen vertoond en daarom besloot ik, ondanks wat tegenwerking van mijn werkgever, toch weer te kiezen voor dit type.

Het gemiddelde verbruik bleef bij mij uitkomen op ca. 6.7l/100km. (vlotte rijstijl, voornamelijk snelweg)
Onderhoud heeft geen grote verrassingen opgeleverd en motor heeft tot op het einde ook geen olieverbruik gehad. Al met al een zeer betrouwbare auto. Een aanrader dus!

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.