Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT (2019)

autoreview

Kia ProCeed 1.6 T-GDi GT (2019)

Signalement

UitvoeringProCeed 1.6 T-GDi GT
Versnellingen7, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2019
Jaar van aanschaf2021
KM-stand bij aanschaf28.300 km
KM-stand laatst81.000 km
Lezerswaardering: 84%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Fijne auto

  • 38.500 km

Begin 2019 kwam mij op een donkere ochtend een mooie auto voorbij rijden. Ik zag zo snel niet welk merk, maar kwam er toevallig 5 kilometer verder achter te staan bij het stoplicht aan het einde van een snelwegafrit. Het was een beetje liefde op het eerste gezicht. Ik reed toen in een Ford Focus HB uit 2015, en wilde op dat moment geen andere auto nog. Maar de Proceed bleef in mijn gedachte!

Begin 2021 was de Focus inmiddels bijna 6 jaar oud, met 78000 probleemloze kilometer. Wilde graag een wat ruimere auto, station wagon. De Focus was een fijne rijdersauto, en zoals gezegd probleemloos. De Focus Wagon vond ik wel mooi, maar de Proceed mooier. De Proceed is een zogenaamde shooting brake, iets minder ruim als een gewone Wagon, maar... wat een mooie auto...!

Toen begon het zoeken op internet, en kwam al snel tot de conclusie dat ik de GT-versie veruit het mooist vond. Maar veel te duur om nieuw aan te schaffen voor ons. Uiteindelijk vond ik half maart 2021 een hele mooie bij een Kia dealer in Sliedrecht, 2 jaar oud dik 28 K aan km, automaat. Het werd kijken... proefrit maken... onderhandelen... kopen..!

Ervaringen na 10000 km

Pluspunten: het is een fijne auto, de 1.6 T-GDI met 205 PK heeft altijd kracht genoeg. Hij is comfortabel, en toch ook soort van sportief, een echte GT zou ik zeggen. Verbruik varieert van 1 op 13 tot 1 op 15. Moet er bij zeggen dat ik geen racer ben. Soms heerlijk om een keer stevig door te trekken, maar ben geen type die voluit weg spuit bij het stoplicht. Als je dat doet daalt verbruik zomaar naar de 1 op 10. Verder rijd ik er relatief weinig korte ritten mee, maar vaak minimaal wel 30 km enkele reis.

Problemen heb ik tot dusver niet gehad. De rode inlegstrip in de voorbumper was niet meer helemaal mooi, die is onder garantie vervangen.

Zomer 2021 op vakantie geweest naar Italië met een 1350 kg zware caravan er achter. Trekkracht in overvloed, en de automaat schakelt zelf vlot terug als het gaat klimmen. Verbruik met de caravan er achter rond de 1 op 10 bij 90-95 km/uur op de teller. De stabiliteit vond ik een fractie minder bij inhalen/windvlagen in vergelijking met de Ford Focus. Maar goed, het onderstel van de Focus behoort bij de top in dat segment, en de overhang (afstand achteras tot de kogel) is bij de Proceed wat groter als bij de Focus HB. En dat heeft zeker ook invloed. Maar stabiel zat om je een veilig gevoel te geven, en een fijne reis te laten hebben.

Over het interieur kan ik kort zijn: het ziet er mooi uit, verzorgd, bijna kraakjesvrij. Op een ding na: de middenarmsteun, die kraakt soms iets. Schijnt vaker voor te komen, bij de eerstvolgende beurt zal ik de dealer vragen dit op te lossen. De prachtige sportstoelen zitten ronduit fantastisch. Het dashboard is nog niet digitaal zoals bij de nieuwe(re) modellen, maar voor mij is het helemaal prima. De navigatie werkt naar behoren, al heb ik geen/weinig vergelijk met andere auto's. Ik gebruik overigens zelf ook vaak google maps welke via Android auto makkelijk is te koppelen.

Al met al nu zeer tevreden. Ik zal binnenkort nog wat foto's plaatsen.

Update

  • 46.000 km

Inmiddels weer wat maandjes en km verder met de Kia Proceed GT. Ik ga 'm nog steeds meer waarderen. Eind februari met de caravan er achter naar de wintersport geweest. Rond 23:00 uur vertrokken uit NL, en eind van de vlg ochtend in Oostenrijk gearriveerd na 860 km. De Proceed blijkt op zulke lange ritten echt een fijne reisauto. Het verbruik zelfs een fractie boven de 1 op 10, en dat met 1350 kg aan de trekhaak. Verbruik is verder ook best ok voor zo'n motor, meestal rond de 1 op 14 en 15. Zeg er wel bij: we rijden weinig kleine stukjes, en ben geen racer, maar blijf ook niet plakken achter vrachtauto's etc.

Eind maart was het tijd voor een onderhoudsbeurt. Kan ik kort over zijn: geen bijzonderheden. Onder garantie de armsteun (deel middenconsole) vervangen. Zat soms licht irritant kraakje in. Is nu 100% opgelost.

Verder wordt ik iedere dag blij van deze auto, zowel rijdend als wanneer ik 'm zie staan op de oprit.

Update

  • 57.000 km

Na maandje of negen maar weer eens een update. We zijn een paar lange vakantieritten verder, beide met de caravan. Vorig jaar zomer naar Italië, probleemloze rit. Ook bij 30 graden plus in een file voor de Gotthardtunnel geen probleem met koeling van motor o.i.d. Ook de automaat met dubbele koppeling houdt zich dan goed. Ik trek dan niet voor iedere meter op, maar laat een gaatje vallen. Zet de bak vervolgens op handbediend, en probeer zoveel mogelijk in 1e versnelling te blijven rollen. Temperatuur van de bak blijft op die manier dan ruim binnen de maximale toegestane waarde.
Onlangs ook met de caravan naar Oostenrijk geweest. Om files te voorkomen tijdens de nacht gereden. Om 23:00 uur vertrokken, en na 835 km kwamen we aan op de Oostenrijkse camping rond 11:00 uur de volgende ochtend. Ook na zo'n lange rit stap je fris uit de auto. Het (zit)comfort is dik in orde. Verbruik met de caravan van 1350 kg is rond de 1 op 10 wat ik netjes vind.

Komende vrijdag voor een beurt naar de garage. Ik verwacht gewoon normaal onderhoud, en mijn lijstje met opmerkingen is leeg, dus dat is positief. Ik er vaar de Kia als gewoon een degelijke auto.

Heb ik dan niets negatiefs? Nou vooruit, één puntje. De afrolgeluiden van de banden zijn voor een auto als deze net iets de hard.

Update

  • 63.000 km

Weer even een korte update. We zijn weer een 6000 km verder. Die waren probleemloos. Daarvan relatief veel km met de caravan gereden. Een paar weekenden in NL en een lange rit naar N-Italië. Op zo'n lange rit waarderen we de fijne (sport)stoelen van Proceed, en het gemak waarmee hij 1400 kg in beweging brengt en houdt. Verbruik met caravan was tussen de 1 op 9,25 en de 1 op 10, zeer netjes. Ook na ruim 2 jaar kan ik nog soort van verliefd naar dit mooie model kijken. Ik vermoed dat het model ook vrij tijdloos zal blijken te zijn in de toekomst, mede omdat je 'm niet zo heel vaak ziet. Komt mooi uit, we willen er nog lang mee doen, autorijden is al duur genoeg!

Update

  • 69.000 km

Weer even een korte update. De Kia voldoet nog steeds prima. In februari weer een reis met de caravan gemaakt naar Oostenrijk. Na een hele nacht rijden stap je de volgende ochtend nog altijd monter uit de auto. De sportstoelen geven ons (beiden tussen de 1,75 en 1,85 meter lang) perfecte steun, waardoor je na lange reis zonder rugpijn op je plaats aankomt. Eind maart naar de dealer geweest voor een kleine beurt, nog geen € 200,00 incl btw. Dat lukt je bij de VW-dealer zeker weten niet. Ik had geen opmerkingen bij de beurt, en ook de monteurs hadden geen opmerkingen. Ook dat lukt bij een VW waarschijnlijk zelden... Kortom: ben zeer tevreden.

Update

  • 77.500 km

De totale review over deze auto is een beetje een "saai" verhaal aan het worden. Maar wel een verhaal waar je blij van wordt, zeker als je de auto privé rijdt, en je je geld liever uitgeeft aan leuke dingen i.p.v. stortingen doen bij een autobedrijf. Over de afgelopen ruime 8 maanden en 8500 km heb ik namelijk niets te melden. Probleemloze en fijne kilometers gemaakt, waaronder weer een reis naar Italië afgelopen zomer. Volgende review zal ik doen in het voorjaar van 2025. Dan heeft de auto weer een onderhoudsbeurt gehad, en een Apk-keuring. Bij de laatste wisseling van zomer- winterbanden zag ik dat de remblokken voor behoorlijk beginnen te slijten. Maar ja, na bijna 80.000 km niets bijzonders uiteraard. Dus wellicht komt dar een vervangingsadvies uit.

Update

  • 81.000 km

Niet heel veel gereden afgelopen maanden. Wel vorige week voor een onderhoudsbeurt bij de garage geweest. Voor iets meer dan € 476,00 incl BTW kunnen we weer een jaartje verder. Voor dit geld is een kleine beurt uitgevoerd, en is op mijn eigen verzoek is de airco opnieuw bijgevuld. Niet omdat deze niet meer functioneerde. Maar ieder jaar ontsnapt er toch een beetje koelmiddel, en aangezien we nog een aantal jaren met de auto willen doen leek het me beter de airco te laten bijvullen, de kosten daarvan € 125 ex btw. Verder had ik slechts ene opmerking: bij koude start en dan gelijk voorruit-, achterruit- en stoelverwarming aan piepte de Multiriem. Deze is iets strakker gezet. Verder was alles dik in orde. Dus nog steeds een zeer tevreden berijder! Eind april naar Italië!

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Kia ProCeed

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.