Kia e-Soul 64kWh ExecutiveLine (2020) #8
autoreview
Signalement
Uitvoering | e-Soul 64kWh ExecutiveLine |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2020 |
Jaar van aanschaf | 2024 |
KM-stand bij aanschaf | 88.500 km |
KM-stand laatst | 97.000 km |
Eerste indruk
- 88.500 km
Voor het eerst een elektrische auto in bezit. Gelijk een met alle opties en luxe ik kan bedenken (en meer). Ik wist niet dat ik stoelventilatie gemist had (wat is dat fijn zeg). Heerlijk zuinige auto (>400 km actieradius). En omdat ik zelf een flink overschot aan zonne-energie heb is thuis laden heel goedkoop. De lane keep assistence in combinatie met adaptive cruise control maakt rijden op de snelweg nog relaxter. Met de handen los loods deze auto je comfortabel over de weg, zelfs door de niet al te scherpe bochten. Het is dat ie aangeeft dat ik toch echt wel het stuur moet vasthouden, anders...De navigatie werkt supersnel en goed. En de audio van Harman/Kardon klinkt heel goed. De laadsnelheid van deze auto is niet hoog, maar dat is voor mij geen probleem, omdat ik thuis alle tijd heb.
File rijden en snelladen
- 91.000 km
Na een paar duizend kilometer gereden te hebben, kan ik iets meer vertellen over de rij-ervaring. Ten eerste filerijden. Af en toe sta ik in de file. Voorheen reed ik een auto met schakelbak, dan moest ik zelf elke keer optrekken, afremmen en schakelen. Nu heb ik een auto met dynamic cruise control én lane keep assistance. Nou file rijden gaat vanzelf. De auto remt zelf en en trekt ook weer zelf op. Filerijden is nooit leuk, maar op deze manier een stuk minder vervelend.
Ik heb nu ook twee keer de auto aan de snellader gehangen om te testen. Ik heb het eigenlijk niet nodig, omdat ik thuis een laadpaal heb en de auto ruim voldoende actieradius heeft. Ik heb geladen aan de Tesla lader. Dit gaat supermakkelijk met je app. Het laden gaat lekker snel. Ook ben ik bij Fastned geweest om 'autocharge' in te stellen. Ook daar verliep het laden soepel en snel. En nu kan ik dus ook autochargen: zeg maar plug & play. Volgende week ga ik voor het eerst een lange rit maken, waarbij in onderweg moet laden (alvast gepland bij Fastned in Paderborn). Ik ben benieuwd hoe me dat gaat bevallen.
Keep on doing the great work
- 93.281 km
Inmiddels aardig wat kilometers erbij gereden. De vakantie naar en in Duitsland is helemaal goed gegaan. Meer dan voldoende laadmogelijkheden. Onderweg van huis naar de eindbestemming één keer bijgeladen (zowel de auto als wijzelf). Een pauze van 45 minuten: benen strekken, met de hond wandelen en ondertussen de auto aan de lader (Fastned).
In Duitsland moet je op de snelweg wel iets harder rijden (120 km/u) dan in Nederland (100 km/u), anders hang je achter de vrachtwagens en dat is niet leuk. Dus is het verbruik ook hoger (19 kWh/100 km) natuurlijk en daalt de actieradius wat. Wat leuk is, is dat ik in Duitsland gelijk kon testen hoe hard de auto en kan en of dat een beetje soepel gaat. Nou: in een mum van tijd rijdt deze 175 km/u, dan gaat de begrenzer erop. Harder gaat gewoon niet, terwijl je aan de auto merkt dat ie het makkelijk zou kunnen. Het voelt ook nog heel ontspannen, geen rare geluiden of last van hobbels. De auto weegt ook wel wat natuurlijk. De kinderen achterin genieten enorm van de stoelverwarming en het geweldige geluid van de muziekinstallatie. Voorin hebben we de stoelventilatie niet meer hoeven gebruiken, zo warm is het niet meer.
Ik blijf nog wel zoeken naar de beste manier om zuinig en comfortabel te verwarmen in de auto. Als ik alleen in de auto zit is stuur- en stoelverwarming meestal voldoende. Dan doe ik soms nog de verwarming aan als de ramen beslaan of als ik toch nog koude voeten krijg. Maar dat doe ik maar even, zodat de actieradius er zo weinig mogelijk onder lijdt.
Het gemiddelde gebruik staat nog op 15 kWh/100 km, maar zal de komende tijd wel slechter worden. Tijdens ritjes over de snelweg gaat het gebruik meestal al naar de 17 kWh/100 km (cruise op 105 km/u). In de stad rijdt de auto nog steeds zuinig (13 a 14 kWh/100 km).
Oh ja: wat ook erg fijn is, dat de auto op afstand kan worden voorverwarmd. Dan stap ik lekker in een warme auto en ik hoef niet meer de ramen de krabben.
Ik wordt nog steeds blij als ik weer in de auto mag rijden ;-)
Update bijna 100000 op de teller
- 97.000 km
Inmiddels bijna 100.000 km op de teller en er zelf bijna 10.000 mee gereden, dus tijd voor een update.
Ik heb een tijdje terug een probleem gehad met de 12 v accu. De auto stond op de oprit, maar deze ging niet meer open. Handmatig lukte het me ook niet, dus Kia gebeld. Die waren er in ongeveer 45 minuten. Zij zijn iets handiger dan ik in het handmatig openen van de deur. Euvel: de accu was leeg. Met een booster is deze weer gelijk aan de praat. Een week later bij dealer geweest voor controle: niks mis met de accu...Ik heb nu voor de zekerheid ook met een accubooster gekocht. Mocht het plotseling weer mis zijn, dan krijg ik hem zelf weer aan de praat.
Voor het overige niets dan lof. Het is nog steeds een feest om in te rijden. Heerlijk comfortabel en verrassend zuinig. Ook in de winter heb ik de schade beperkt tot gemiddeld 17,5 kWh/100 km (80% snelweg cruisen op 105 km/h). Overigens vind ik de ACC van de e-soul heel prettig. Deze reageert goed en heel soepel. De stoel- en stuurverwarming hebben me een hoop accuverbruik bespaard (daardoor de auto minder hoeven verwarmen).. Onze kinderen vinden het ook erg fijn dat zij de achterbank zelf kunnen verwarmen.
Ik gebruik momenteel vooral de navigatie van de auto zelf. Dit omdat die 1) gewoon heel goed werkt 2) heel goed rekening houdt met het accu% en 3) de muziekinstallatie veel beter klinkt (via carplay of android auto vind ik dat de muziek te weinig lage tonen heeft). Wat mij nog opviel is dat wanneer de auto/navigatie vindt dat ik moet opladen, de navigatie mij automatisch naar een oplaadpunt stuurt. Dat had ik een eerste keer niet door, dus was ik even verrast door de aangepaste route die via een tankstation ging. Ik weet nog niet hoe ik dit moet uitzetten. Voorlopig negeer ik het gewoon.
Aankomende zomer ga ik met de auto naar Zweden. Dan ga ik misschien wel de navigatie van ABRP gebruiken. Ik ga die de komende tijd af en toe uitproberen.
Deze auto heeft een trage boordlader. Thuis laadt deze met 3,7 kW/h. Dan duurt het wel even voordat die weer vol is. Gelukkig heb ik meestal geen haast. Het voordeel van laden op laag vermogen is dat ik nu al heel snel 100% op mijn eigen zonne-energie laad.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.