Kia e-Niro 64kWh ExecutiveLine (2019) #13
autoreview
Signalement
Uitvoering | e-Niro 64kWh ExecutiveLine |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2019 |
Jaar van aanschaf | 2019 |
KM-stand laatst | 160.000 km |
mijn eerste EV
- 68.500 km
Na enig wikken en wegen begin 2019 besloten een EV te kopen. De fiscale voordelen waren hierbij het belangrijkste argument. Een Tesla M3 is natuurlijk de benchmark voor wat betreft aandrijving, maar ik vond de koets niet zo praktisch, achterin weinig ruimte, alles touch niet mijn ding, en het allerbelangrijkst: geen service apparaat. Wij (ons bedrijf) kopen de auto's en vinden dat belangrijk. Daarentegen was er deze praktische Kia met 7 jaar garantie en een steeds sterker wordende kwaliteitsreputatie.
De levertijd van 11 maand was voor ons geen probleem, en Van Mossel leverde de auto zonder verder tussentijds contact precies op tijd af eind november 2019, nog mooi in de 4% tijd.
Het afgelopen jaar de auto flink gebruikt, meest lange afstand naar onze vestiging in Bretagne. Ik heb werkelijk niets aan te merken op de auto, behalve dat ie te langzaam snellaadt. Vandaar dat ie afgelopen november voor het zakelijke gebruik afgelost werd door een Niro PHEV en houden we deze voor privé gebruik.
De DC-laadcurve is gewoonweg niet gunstig, en 's winters haalt ie vaak het max van +/- 80kW pas na een kwartier oid, de zgn coldgate. In de praktijk doe ik over dik 1000km dan 14-15 uur, en dat begint snel te vervelen. Toegeven, het onbetrouwbare Franse netwerk speelt hierin ook mee, maar goed; dat is wel mijn praktijk. Ik denk overigens dat DC laden bij elke 400V auto tegenvalt, de eTron misschien uitgezonderd. Ik stond onlangs naast een Taycan bij Ionity en die 800V maakt écht een verschil.
Een andere punt dat ik wil aanstippen is de prijs van DC laden onderweg, die is het gedurende dit jaar gewoon op ICE-niveau geraakt. Wanneer je veel Ionity moet laden (je hebt niet overal evenveel keus als in NL) is het zelfs nog méér.
Terug naar de auto; deze is in het gebruik gewoon heel handig: snel, goede actieradius, zuinig, praktische indeling, lekker snel warm, uitstekende verlichting, uitstekende rij-assistentie systemen (vooral LFA), bediening intuïtief, redelijk ruim. Geen wonder dat er zo veel verkocht worden, ondanks de toch wel forse prijs.
Het enige zwakke punt is wat mij betreft de genoemde DC laadsnelheid. Dit is echter gebruiker-specifiek. Iemand die alleen thuis laadt heeft hier geen nadeel van. Het 1-fase AC opladen is voor mij dan weer helemaal geen probleem, terwijl dit voor anderen heel goed wel zo zijn kan. Om de 15.000km naar de dealer (verplicht voor garantie) voor een beurt is m.i. meer een verdienmodel dan noodzakelijk.
90,000km
- 90.000 km
Auto blijft probleemloos. Is de auto voor algemeen en kort gebruik binnen ons gezin en wordt niet meer zakelijk gebruikt. Handig model, probleemloze bediening, goede en praktische binnenruimte. We merken niks van accu-degradatie. Wanneer de 4% bijtelling afgelopen is wordt ie overgeschreven naar privé, ik zie totaal geen aanleiding om dan in te ruilen. Is goede aankoop geweest.
160,000km
- 160.000 km
Net voor einde garantie (150K) motor en aandrijving onder garantie vernieuwd. Een lichte ratel bij ongeveer 30-40km/h was voldoende om zonder tegensputteren de gehele aandrijflijn te vernieuwen. Dikke pluim dus voor de KIA-service, dat schept vertrouwen om weer bij het merk te kopen.
Verder niets aan de auto op te merken; doet het gewoon zoals ie moet doen. Van enige degeneratie van de batterij is nog niets te merken. Prima auto dus voor allerhande gebruiksdoelen, behalve voor lange Europese reizen vanwege het zeer langzame DC-laden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren