Jaguar I-Pace EV400 SE (2018) #2

autoreview

Jaguar I-Pace EV400 SE (2018)

Signalement

UitvoeringI-Pace EV400 SE
Versnellingen8, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2018
Jaar van aanschaf2018
KM-stand laatst13.000 km
Lezerswaardering: 81%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De eerste kilometers elektrisch

  • 2.500 km

Nu een maand in mijn bezit en dus de eerste ervaringen met de Jaguar I-Pace opgedaan. Het is wennen om nu niet meer te tanken en te moeten laden, maar dat gaat tot nu toe goed.

Rijbeleving
Aan het goed en fijn rijden van de I-Pace moet je even wennen. Ik heb regeneratief rijden op de stand Hoog staan en dat betekent dat je je rempedaal maar beperkt nodig hebt. In het begin was het dan wel wat schokkerig rijden, omdat ik dan het stroompedaal te snel losliet, uit gewoonte. De auto ligt heel goed op de weg, maar bij sturen merk je het zware gewicht onderin de auto en maak je gauw teveel stuurbewegingen wat een beetje schommelen van de auto teweeg brengt. Vooral passagiers ervaren dat dan als onprettig.
Maar als je de auto eenmaal kent, wordt dit snel minder.
Ik heb geen luchtvering en vind de standaardvering prima. Wel wat stevig geveerd, maar dat schijnt de luchtvering ook te zijn.

Stil aan boord
Geen motorgeluid is een aparte beleving. Je let dan gauw op andere geluiden, zoals banden en de ventilatoren van de verwarming. Je hebt de mogelijkheid om een geluidje via de luidsprekers te laten klinken bij optrekken, maar ik zie daar het nut niet van in. Staat dus uit. Lekker genieten van de goede Meridian luidsprekers.

Comfort
De stoelen en achterbank zitten prima. Wel merk ik dat wat oudere mensen een beetje moeite hebben om achterin te komen. De daklijn loopt toch snel af en de ruimte om je voeten naar binnen of naar buiten te doen is redelijk krap.

Software
De auto is natuurlijk overladen met software, door de gebruiker te gebruiken op drie schermen. Daarnaast is er ook de Remote App op je smartphone.
Op afstand je auto van tevoren opwarmen of afkoelen is best comfortabel. Nog handiger is om dit in te programmeren, zodat je elke ochtend meteen in een aangenaam klimaat stapt. Maar om de een of andere onduidelijke reden, staat dit systeem regelmatig uit en is die actie niet gebeurd. Dan valt op dat de auto heel erg snel opwarmt en wordt het niet voorverwarmen niet erg gemist.
Al veel gehoorde klacht is de trage software en ook ik ervaar dat soms. Het is een feit, maar als alles is ingesteld, hoef je ook weer niet zo vaak hiervan gebruik te maken.
Al snel na de levering heeft de dealer een update gedaan waardoor ik nu ook over Apple Carplay beschik. En eerlijk gezegd vind ik de navigatie van Google Maps daarbij een stuk handiger dan de navigatie van de auto. Die laatste vind ik moeilijk te doorgronden.
Bovendien als je de bestemming op je smartphone hebt opgezocht, vervolgend de FastNed app erbij gebruikt om een laadstation te zoeken op de route, heb je eenvoudig je complete route met de tussenstops beschikbaar in je scherm. Zo snel en gemakkelijk lukt het me niet met de systemen in de auto en de apps van Jaguar.

Hulpsystemen
Ik heb niet de duurste uitvoering van de I-Pace, ik heb een SE, maar ook deze heeft vele hulpmiddelen. Ik vind de Lane Keep Assist wel heel snel reageren met tegensturen, zodat ik deze meestal uit heb. Adaptive Cruise Control. Ik rij veel op de Cruise Control, maar vind het "Adaptive" deel niet zo prettig. Het verkeersbeeld is in Nederland hiervoor te onrustig. Bovendien ging hij bij mij één keer behoorlijk in de ankers, omdat de rijstrook naast mij stilstond. Mijn strook was leeg voor mij, dus je weet even niet wat je overkomt! Gelukkig ook niemand dicht achter mij.
De dode hoek lampen in de spiegel zijn handig, maar ook daar kun je niet altijd op vertrouwen. Ze gaan niet altijd branden, zowel links als rechts en ik ben er nog niet achter waarom die ene keer wel en de andere keer dus niet.

Aan de lader
Thuis heb ik een laadpaal waar de auto tussen 5 en 6kwh (AC) laadt. Voor mij meestal genoeg om de auto 's nachts weer vol te krijgen.
Het laden onderweg geeft bij mij nog wel wat vraagtekens. Enkele keren geladen bij een 50kw lader, waarbij de auto aangeeft dat hij veel meer laadt dan 50, om dan later bij een 175kw lader op een percentage uit te komen dat nog geen 50kwh haalt. Ik ben er nog niet uit hoe dit allemaal zit, maar puzzel nog even door. Ook maar eens weer navraag doen bij de dealer, maar ook voor hen is het allemaal nieuw en redelijk onbekend.
Eerste conclusie over de range: bij 340 kilometer houdt het echt wel op.
Benieuwd hoe dat in de wintermaanden gaat verlopen.

Trekken
Ik heb ook een trekhaak laten monteren. Vooral voor ons fietsenrek met mountainbikes die ik liever niet in of bovenop de auto heb. Maar ook al met een aanhanger wezen rijden en dat rijdt probleemloos. Wel rekening houden met "gas"geven, want als je maximaal power gebruikt, is de lading van je aanhangwagen waarschijnlijk verdwenen. ;)
Want even snel een sprint trekken, ik wil het eigenlijk niet doen, maar regelmatig kan ik het toch niet laten om even het pedaal diep in te trappen. Man, man, op elke snelheid schiet je weg. Al menigeen op een snelle start getrakteerd (alleen op verzoek hoor). Je navel klapt tegen je ruggenwervel aan.

Ik ben van plan om de verdere belevingen in positieve en negatieve zin verder vast te leggen, om zo een lijstje met positieve en negatieve kanten van de I-Pace te presenteren.
Voor nu kan ik zeggen dat ik wel erg geniet van de auto en bij het weglopen ervan altijd nog even omkijk naar die mooie verschijning.

De range angst is wel over

  • 13.000 km

In mijn vorige verslag gaf ik aan dat ik niet verder kwam dan een totale range van 340km. Nou dat is in de wintermaanden nog een stuk lager en dan hield het bij mij echt op bij 270km.
Maar je moet leren hiermee om te gaan en anders gaan denken. Natuurlijk wil je graag gaan vergelijken met een ICE auto en 5 a 600 kilometer kunnen rijden op 1 lading. Dat zit er met de huidige batterijtechniek gewoon nog niet in.
Maar ik heb gemerkt dat 95% van mijn ritten geen enkel probleem is en ik niet onderweg hoef te laden. De keren dat ik in een dag over de 270km moest, blijkt onderweg laden geen enkel probleem. Soms zelfs bij de klant zelf waar laadpalen staan, andere keren even langs een Fastned en zoveel laden als nodig is om weer thuis te komen. Kwartier tot halfuur laden en weer verder. En dan kan ik nog niet eens op de volle 100Kw laden, dat inmiddels via een update wel moet kunnen.

Ik zou wellicht best zuiniger kunnen rijden, maar maak zelf de keuze om lekker actief te rijden en op tempo. Dat scheelt vast veel in de range, maar maakt dat ik er wel van geniet. Ook heb ik de hulpmiddelen als Lane Keep Assist lekker uitstaan. Ik wil lekker zelf rijden.

Storingen heb ik ook niet, de meeste I-Pace rijders niet, maar er zijn er een paar die dat niet kunnen zeggen. Die hebben echt vervelende issues met bijvoorbeeld de schermen en niet altijd is er een goede oplossing.
Maar binnen de Facebookgroep van I-Pace rijders en de recente bijeenkomsten door Jaguar Nederland georganiseerd, komt naar voren dat de meesten echt tevreden tot zelfs superenthousiast zijn over de I-Pace.

Jaguar moet nog veel leren en staat nog aan het begin van de EV techniek. Daar heeft Tesla een enorme voorsprong. Maar doordat Jaguar dit nu al heeft opgepakt, acht ik de kans aanwezig dat Jaguar ook een voorsprong gaat krijgen op andere merken van grotere en luxere auto’s. De nu al veel verkochte I-Pace levert Jaguar vast ook een veelheid aan informatie op. Ik verwacht dat Jaguar met die informatie ook nog zeker het nodige kan bijsturen op het gebied van efficiency van de I-Pace.
Er wordt voor de zomer al een grote update verwacht. Ik kijk ernaar uit wat dit voor verbeteringen zal gaan brengen.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (27)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.