Hyundai Kona Electric 64kWh Premium (2020) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | Kona Electric 64kWh Premium |
---|---|
Versnellingen | 1, Automaat |
Bouwjaar | 2020 |
Jaar van aanschaf | 2021 |
KM-stand bij aanschaf | 10 km |
KM-stand laatst | 144.044 km |
Kona electric Premium 64
- 2.500 km
Op 3 feb 2021 in het bezit gekomen van de Kona Premium 64 kW private lease.
Inmiddels 2500 km mee gereden. Hij zoeft over de weg. Lekker stug in rijgedrag.
Heeft een zeer gunstig verbruik van 15 kWh / 100 km.
Lang getwijfeld of Volvo nog met iets moois zou komen. De XC40 P8 vond ik te duur. Voor de komende 5? jaar de weg op met de Kona.
De doorslag gaf de prijs (extra korting van Hyundai) de vele mogelijkheden die deze elektrische auto heeft vergeleken met de Peugeot 2008, ID-3/4, de overheidssubsidie van 2.000 euro ( omdat die in december 2020 op kenteken was gezet en dit potje nog niet leeg is) en direct leverbaar!
Thuis opladen gaat met een 3 fasen Zappie. In 6 uur vol met energie die direct van de zonnepanelen naar de Kona gaat.
Snelladen duurt ruim half uur. Ik gebruik de gratis Duitse Hyundai laadpas en de Shellpas. Kosten 0,38 resp. 0,35 euro per kWh voor snelladen.
Veel bestuurdershulpjes die aan en uit te zetten zijn. Koppeling met mijn androidtoestel.
Doordat de Kona ook hoger is, goed zicht op de weg.
Via app aantal zaken als routeplanners en laden in te stellen.
De opmerkingen over veel plastic storen mij niet. Alles functioneert en is makkelijk bedienbaar.
Vakantie 2021
- 144.044 km
Net terug van ritje Alpen totaal 5.000 km.
Het rijden is heerlijk met de Kona.
Het directe koppel zorgt voor soepeltjes door de haarspeldbochten.
Het verbruik blijft rond de 15 kWh / 100 km. Ga ik langdurig 130 rijden dan neemt het verbruik toe.
OBC
De obc is defect gegaan. Ik heb inmiddels 4 laadpalen opgeblazen. Hierdoor is AC-laden niet mogelijk wat met name een probleem is in de kleine bergplaatsjes. Dus continue zoeken jaar fastladers die vaak alleen te vinden zijn bij snelwegen.
Het maakte de rit onnodig stressvol.
Repareren in Frankrijk kan alleen als ik de wagen een paar weken bij de dealer zou laten. Geen optie dus.
Wel raar dat de obc na 10.000 km er de brui aangaf.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.