Ford Mondeo 2.0 16V Ghia (2001)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Mondeo 2.0 16V Ghia |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 2001 |
Jaar van aanschaf | 2016 |
KM-stand bij aanschaf | 176.740 km |
KM-stand laatst | 184.400 km |
Eerste indrukken
- 180.000 km
Hi allemaal,
Ik deel graag mijn ervaring met mijn Ford Mondeo 2.0l automaat uit 2001. Ik heb deze auto samen met mijn vriendin gekocht voor de weekendritjes naar familie/strand/tripjes. Wegens goede reviews over comfort, ruimte, weggedrag en degelijkheid leek de Mondeo de beste keus. Daarnaast zijn de modellen uit 2001 nu erg betaalbaar te vinden :) De onze was 1950 euro bij een dealer gekocht.
De auto:
Mondeo 2.0l benzine, automaat, kleur; licht mintgroen, Michelin energy savers, Ghia uitvoering dus Cruise control, airco, automatisch dimmende binnenspiegel, centrale deurvergrendeling.
De eerste indruk:
Wat een fijne auto! De automaat en cruise control maken het tot een heerlijk zoevende auto over alle wegtypes. Voldoende vermogen voor versnelling in elke situatie en het verbruik is voor zo'n grote auto nog ok (1:11). Ik had graag gezien dat het zuiniger was, maar dat lijkt voorlopig nog te optimistisch.
De enige zorg van dit moment is dat de automaat een flinke trap geeft als hij met koude motor van 1 naar 2 schakelt. Binnenkort de eerste beurt en dan hopen dat het minder is. Het wordt gelijk maar een grote beurt, want er was helaas geen onderhoudsboekje bij aanschaf...
Na de onderhoudsbeurt deel ik meer. Mooie dag nog,
Chris
Soepel eerste half jaar
- 184.400 km
De Mondeo heeft het voortreffelijk gedaan zijn eerste half jaar.
8k kilometer gereden en daarin een kleine beurt uitgevoerd (wilde een grote doen, maar filters bleken nog vrij nieuw) en een keer remblokjes vóór vervangen.
Automaat olie bleek nog goed. De schok van 1 naar 2 lijkt dus niet aan de olie te liggen. Het is niet zo hinderlijk dat er korte termijn iets aan moet gebeuren.
Verbruik is nog steeds 1 op 11. Af en toe 1:12.5 (120-140 snelweg) en dan weer 1:9 (met aanhanger).
Rijden blijft heel erg fijn door zijn ruimte, automaat en cruise control. Af en toe eens een ritje in de 2013 BMW 520i van mijn schoonvader en dat is natuurlijk de overtreffende trap, maar dan merk ik wel dat de Mondeo fijn overzichtelijk is en makkelijker op randjes/langs stoepjes te sturen is.
Voorlopig weer lekker rijden en begin volgend jaar een APK en grote beurt. Wellicht met de winter nog een setje winterbanden op de kop tikken. Enige nadeel van zo'n voordelige auto kopen, is dat alle extra aankopen relatief grote investeringen lijken.. haha maar ik weet hoe goed winterbanden zijn!
Wat leuk de reacties onder mijn eerste post, thanks! Ik denk dat hij hoger op zijn achterveren staat vanwege de trekhaak idd. Verder geen oorzaak kunnen vinden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.