Ford Focus Wagon 1.6 TDCi 90pk Trend (2005)

autoreview

Ford Focus Wagon
Ford Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus - interieurFord Focus - interieur

Signalement

UitvoeringFocus Wagon 1.6 TDCi 90pk Trend
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf7 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Sinds kort ben ik het bezit van deze gloednieuwe Ford Focus Wagon van de tweede generatie. En alom overheerst tevredenheid over de keuze voor deze (lease)auto.
De auto is uitgerust met de 1.6 common-rail diesel uit de Peugeot stal, bij mij in de 90Pk uitvoering. Vooraf was ik zelf nog niet helemaal overtuigd van mijn keuze voor deze motorvariant (er is ook nog een 109Pk), maar ik heb er helemaal geen spijt van: de auto trekt prima, loopt soepel en maakt weinig lawaai en ik verlang dus niet naar een sterkere en dus duurdere motor.
De afwerking van de auto is puik: alles ziet er mooi, het materiaal is van goede kwaliteit en delen sluiten nauwkeurig op elkaar aan. Je zou van ’Volkswagenkwaliteit’ kunnen spreken. De uitstraling van de auto wordt nog eens versterkt door de mooie ’Jeans’ kleur, een aparte blauw-metallic kleur.
De auto is ook heel ruim. Voor zowel de inzittenden voor en achter is de ruimtebeleving én de daadwerkelijke ruimte prima voor elkaar. De kofferbak is zeker niet krap te noemen, maar ten opzichte van de vorige Focus Wagon lever je toch stiekem aardig wat liters in. Een kleine tegenvaller.
De uitrusting van mijn Trend uitvoering is ten opzichte van zijn concurrenten niet rijk of onderscheidend, maar voor mij voldoet het. Maar dat de reservesleutel niet met afstandsbediening wordt geleverd (tenzij je 100 Euro extra betaalt) doet ronduit krenterig aan. Aan de andere kant: wat er wel in zit is is kwalitatief goed en werkt prettig: o.a. cruise control, airco (die snel koelt, ook als het echt warm is), lederen stuurwiel, radio-cd speler met stuurwielbediening.
Het rijden is een groot genot: perfecte wegligging, uitstekende stoelen, prettig sturen en een zuinig verbruik.


Update Maart 2006:

Na ruim 30000 kilometer bevalt de auto prima: De wegligging is perfect, alles doet wat het moet doen, de stoelen zitten goed. Daarnaast is het verbruik erg aantrekkelijk: Zonder veel moeite scoor ik 5.0 tot 5.2 liter per 100 kilometer! Familie en vrienden zijn onder de indruk van het comfort, design en de ruimte.

Wel de volgende aanraders voor Ford:
- installeer ook een lampje bij de achterpassagiers. Het weglaten ervan is een ergerlijke besparing
- het actuele verbruik als onderdeel van de boordcomputer zou er gewoon in moeten zitten.
- (al bij levering van de auto gemeld) lever ook de tweede sleutel standaard met afstandsbediening, zonder meerkosten.
- een 12v aansluiting voor de achterpassagiers in een familieauto als deze zou ook mooi meegenomen zijn.

PROBLEMEN

Geen.

Update Maart 2006:
Nog steeds geen problemen. Houden zo!

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.