Ford Focus 1.8 16V Flexifuel Futura (2007)

autoreview

Ford Focus
Ford FocusFord FocusFord FocusFord FocusFord FocusFord FocusFord FocusFord Focus - interieurFord Focus - interieur

Signalement

UitvoeringFocus 1.8 16V Flexifuel Futura
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf9 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Nadat ik ruim 5 jaar in mijn vorige auto heb gereden, vond ik het tijd worden voor iets nieuws. Zeker omdat de renault toch tegen de wat grotere uitgaven aan zat te komen.

Aangezien ik er zelf wel altijd op vooruit wil gaan qua auto, had ik de volgende eisen opgesteld voor mezelf, mijn vriendin is wat dat betreft makkelijker, zeker omdat ik degene ben die er bijna altijd in rijd:

* Auto moet groter zijn dan de clio
* Auto moet meer comfort hebben
* Auto moet minimaal dezelfde rij-eigenschappen hebben als de clio
* Auto mag niet ouder zijn dan 2 jaar

Als je deze punten op een rijtje zet, dan kom je toch uit bij de middenklassers: Renault Megane, Ford Focus, Peugeot 307 en de Volkswagen Golf.

Aangezien wij een paar maanden voordat wij besloten hadden om een andere auto aan te schaffen een huurauto op vakantie had gehad, welke ook toevallig een Focus was, en deze auto gewoon erg goed bevallen was, was onze eerste keus om te kijken naar een Focus. Zeker met in achtneming van wat je krijgt voor een bepaalde prijs, en mijn persoonlijke voorkeur voor het model van de Focus.
Na een proefrit waren we helemaal verkocht aan de auto, en na een goede aanbieding te hebben gekregen van de dealer, kozen wij voor het actiemodel Focus 1.8 flexifuel, met business pack, in de kleur Panther Black. De kleur hebben we gekozen omdat wij vinden dat dit toch de meest sportieve kleur is van het geheel. Na 4 weken konden wij de auto ophalen. Het is de bedoeling dat de auto in ieder geval 3 jaar meegaat.

De auto zelf bevalt tot op heden erg goed. De wegligging is ten opzichte van mijn clio sterk verbetert, hoewel ik met de clio ook geen klagen heb gehad. Ik merk nu echter wel dat de auto ondanks dat hij groter is strakker op de weg ligt. Dit uit zich ondermeer in het geheel niet gieren van de banden bij eenzelfde snelheid in dezelfde bocht. Iets waar de clio zo nu en dan toch wel last van had. De grens van het maximum toelaatbare ligt bij deze auto dus een stuk hoger dan de Clio.

Je merkt overigens duidelijk verschil in feedback wanneer je de stuurbekrachtiging anders instelt. Wil je lekker rustig rijden, dan kies je voor de comfort stand, waarbij het sturen echt heel erg lekker licht gebeurt. Wil je wat meer sportief aan de gang, dan kies je voor de sportstand, waarbij je soms redelijk moet trekken aan het stuur, maar wel degelijk meer feedback krijgt wat er gebeurt met de auto.

Ook is de ruimte binnenin een verademing. Waar voorheen amper ruimte was voor 2 volwassenen achterin, daar zit men nu ruim voldoende met zijn 3en. Ook voorin is het een feest. De armsteun is voor mij een uitkomst, en ik zou nu echt niet meer zonder willen. De ruimte tussen de bestuurder en passagier is een stuk groter, waardoor het algehele ruimtegevoel gewoon goed is.
Het is echter wel wennen aan de grootte van zijn auto in zijn geheel. De auto is flink breed, waardoor je soms goed moet oppassen waar je rijdt.

De Cruise Control werkt super, al is het in het begin even uitvogelen hoe het werkt (handleidingen zijn aan mij nooit echt besteed), en ik vind persoonlijk de navigatie een stuk lekkerder navigeren als met een TomTom. De

PROBLEMEN

Het zijn niet echt problemen, maar waar ik tegenaan gelopen ben is het volgende:

Volgens de site van Ford, de brochures ed zou de auto 1:14,2 moeten halen. De auto haalt dit in de praktijk echter bij lange na niet. Hoewel ik een stuk rustiger ben gaan rijden na de aanschaf van deze auto ten opzichte van de clio, haalt de auto niet meer dan 1:11,5. Een verschil van 1,6 liter per 100 km, en een verschil van 1 liter per 100 km t.o.v. de Clio. Dit terwijl de clio en de Focus hetzelfde zouden moeten verbruiken.

Ook ben ik tegen stotteren aangelopen van de motor. Bij een bijna-lege tank (ongeveer nog 100km te rijden volgens de boordcomputer), gebeurt het dat de auto na een bocht lucht hapt ipv benzine, waardoor je als het ware tegen de vooruit aan gelanceerd wordt. Vooral de eerste keer is het erg schrikken. Nadat je verder rijdt met de auto, wordt het stotteren ook bij snel optrekken, en bij verder rijden zelfs bij rustig wegtrekken. De lichtste beweging van de auto zorgt er dan al voor dat de auto stottert. Dit deed hij met nog ruim 60 km in de tank. Vul je de tank hierna weer, dan is het stotteren gelijk weg. Het lijkt er dan ook op alsof de brandstof te snel wegtrekt van de brandstofpomp vandaan.

Ik ben voor bovenstaande zaken terug geweest naar de dealer, maar deze konden voor beide zaken geen verklaring vinden.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.