Ford Fiesta 1.8 DI McGregor Collection (2001)

autoreview

Ford Fiesta

Signalement

UitvoeringFiesta 1.8 DI McGregor Collection
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf27.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Leuk wagentje met als enkele leuke opties.
De carrosserie is in blauw metallic gespoten en heeft een standaard spoilertje voor de ’sportieviteit’ te benadrukken.
Als model hebben we de 5-deurs gekozen voor vanachter in te stappen te vergemakkelijken en ook voor het oog van de wagen.
Bij het instappen valt direct de grote radio (6006) op met 6cd-speler die door 4luidsprekers en 2tweeters ( in de handgreep) zijn muziek weergeeft.
Verder is de auto uitgerust met een manuele airco wat handig is voor de zweterige zomerdagen. De bestuurderszetel is samen het met stuur in hoogteverstelbaar.
Aan veiligheid is gedacht door 2frontale airbag, 2zijairbags en ABS te plaatsen.
De wagen heeft ook elektrische verwarmde voor- en achterruit en spiegels. De koplampen zijn elektrische verstelbaar en in de voorbumper zijn mistlampen geplaatst.
Bij omdraaien van de contactsleutel wordt de 1.8TDDI in leven geblazen. Het zware rauwe geluid van de directe injectie motor dringt hard door tot binnen. Dit blijft bij elke snelheid zo. De prestaties zijn behoorlijk voor een 75 pk/140 Nm (bij 1900omw/min) motor.
Srpintje tot 100km/u ligt rond de 13seconden en de begrensde top ligt op 175 a 180km/u. Al bij al is het geen strepentrekker en zal je de gemiddelde modernediesel moeten laten passeren. Rijden met 4 passagiers is geen enkel probleem voor de motor. Het schakelen verloopt vlot buiten het feit dat het lossen van de ontkoppeling met gevoel moet gebeuren anders snokt de motor erg hard.
De wegligging is erg goed. De wagen helt praktisch niets over in de bochten. Wel is de vering van voor erg hard tov de achtervering. Waarschijnlijk omdat de motor veel weegt is de veerruimte van voor fel verkleint. Snelheidsdrempels tegen maximaal 30 a 40km/u nemen anders vlieg je met je hoofd tegen het dak.
Het verbruik ligt in de stad rond de 1/15 en buiten de stad rond de 1/18.

PROBLEMEN

Elektrische motor van een koplamp deed een keer moeilijk (zelf verholpen)
1 mistlamp lekte (Ford-dealer dacht dat hij het gemaakt had, niet dus. Dus zelf maar gemaakt)
2 paar voorbanden na 48.000 km
Voorbumper heeft gelost omdat een fietser er tegen gereden is.
Een paar versleten ruitenwissers.

Al bij al valt het nog mee.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.