Ford Fiesta 1.6 16V Futura (2005)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Fiesta 1.6 16V Futura |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2005 |
| Jaar van aanschaf | 2005 |
| KM-stand bij aanschaf | 16 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na de zoveelste 2e hands auto hebben we begin 2005 een nieuwe aangeschaft. Na langdurig marktonderzoek hebben we uiteindelijk voor een zwarte Ford Fiësta Futura 1.6 16v gekozen. Qua afmetingen een maatje kleiner dan de Peugeot 307 die we inruilden, maar voor de rest een veel betere wagen. De auto is snel, stuurt soepel, schakelt goddelijk, is comfortabel genoeg, biedt voldoende ruimte zowel voor- als achterin (incl. kinderstoeltje) en ziet er bijzonder sportief uit. Maar het meest opvallend is het weggedrag. De wagen zit als een kart aan het wegdek geplakt en is vooral op de snelweg helemaal in zijn element.
De uitrusting, hetgeen samen met de wegligging en het fijne schakelen de doorslag voor de aanschaf gaf, verdient een ruime voldoende: airco, 16 inch lichtmetaal, radio CD-speler (prima geluid), chromen grill, mistlampen, elektrisch bedienbare buitenspiegels en veel chroomlook details in het interieur. De stoelen zitten minder fijn dan die van de Peus, maar zitten absoluut niet beroerd. De bestuurderstoel is in hoogte verstelbaar en, in tegenstelling tot de mening van AutoWeek, laag genoeg te zetten om sportief te rijden. Ook zijn de stoelzittingen voor mij persoonlijk (1.81 mtr) niet te kort, maar ik kan me voorstellen dat langere bestuurders behoefte hebben aan meer zitoppervlakte.
En om AutoWeek nóg maar eens tegen te spreken: het verbruik ligt rond de 1:13. En dat terwijl de wagen nog fatsoenlijk in moet worden gereden. Volgens de dealer moet een gemiddeld verbruik van 1:15 haalbaar zijn.
Ook de ruimte van de kofferbak, een belangrijk gegeven voor jonge gezinnen, verdient een pluim voor een compacte middenklasser. Alleen de Citroën C3 heeft meer m³ in de achtersteven.
Maar de allergrootste plus ten opzichte van onze vorige wagen is het gebrek aan rammeltjes en kraakjes. Er is werkelijk niets van dat alles te horen. Wellicht dat het sportieve geluid van de motor hier een rol in speelt? Nee hoor, de auto zit gewoon erg goed in elkaar.
De cockpit is overzichtelijk te noemen. Alles zit op de juiste plaats en de knopjes laten zich gemakkelijk bedienen. Helaas ben ik minder enthousiast over de middenconsole. AutoWeek had me er al meerdere malen voor gewaarschuwd, maar ik was doof en blind gemaakt door alle voordelen van de wagen. De middenconsole doet pijn. Pijn aan je rustende rechterknie bij een langere rit dan naar het centrum en terug. Een misser 1e klas, aangezien een auto wordt gemaakt om in te rijden. Een andere misser, de wel-in-delen-neerklapbare-maar-niet-in-delen-opklapbare-achterbank, heeft minder invloed op mijn mening over de wagen. Die gebruik ik toch niet. Als ik vaak naar een bouwmarkt zou gaan had ik wel een C-Max of Focus Wagon gekocht.
Al met al waardeer ik de wagen enorm en hoewel de BPM-correctie me twee airbags heeft gekost, nu zitten er nog vier aan boord, voel ik me veilig en begeef ik me met een gerust hart van A naar B. Dit is de eerste maar zeker niet de laatste Ford die ik onder mijn billen zal voelen!
PROBLEMEN
Geen!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



