Ford Fiesta 1.4 16V First Edition (2002)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Fiesta 1.4 16V First Edition |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2002 |
| Jaar van aanschaf | 2003 |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ik heb deze auto nieuw gekocht in januari 2003 ter vervanging van de oude BMW die me een beetje te duur werd qua onderhoud en brandstof. Na testrijden in een aantal soortgenoten kwam ik al snel uit bij deze Ford. De rijkwaliteiten staken met kop en schouders boven z"n concurenten uit. Haarscherpe besturing en een lekker stug onderstel (daar moet je nauurlijk wel van houden). Een vliegend tapijt is het niet zullen we maar zeggen. Ruimte achterin is ook een pluspunt want er moeten 2 kinderen mee. Zelf ben ik 1.95m dus de stoel staat behoorlijk ver naar achteren en dan blijft er bij de meeste auto"s in deze klasse weinig tot geen beenruimte achterin over. Hier dus wel. Een rondje Noorwegen afgelopen zomer met z"n vieren en wat bagage ging prima.
Motorisch is het 1.4 "tje geen geweldenaar. Een 1.6 zou beter zijn maar was niet leverbaar in deze 5 deurs uitvoering (First Edition) En een 1.6 met alle opties die ik nu heb zou wel erg prijzig worden. Nu ben je ook weer geen stakker want hij nodigt wel uit tot doorrijden vanwege zijn fabelachtige wegligging. Jammer dat de stoelen wat te vlak zijn en niet laag genoeg staan.
Zuinig is hij wel. Duurder als 1 op 12 heb ik nog niet gereden en de 1 op 17 heb ik ook wel eens gehaald. Verder heb ik veel plezier van de radio (Radio/cd 4500) Een prima geluid voor een standaard fabrieksradio. De airco werkt naar behoren maar zou wat krachtiger mogen zijn. Maar dan zou hij nog meer vermogen van de motor opslurpen, dat voel je nu al. Electrische voorruitverwarming is ideaal, alleen de zijruitjes schrappen in de winter en de rest dooit er zo vanaf. Die verbruikt trouwens wel veel stroom, als je hem aanzet verandert de toonhoogte van de motor.
Verder staat de auto "s winters op stalen velgen met winterbanden(175/65-14), qua weggedrag een heel verschil met de lichtmetaaltjes in de zomer (195/50-15). Puntje om op te letten als je een nieuwe Fiesta koopt. Met de kleinere bandenmaat rijdt de auto toch wel behoorlijk anders dan met groot lichtmetaal.
PROBLEMEN
En dan.... de problemen.
Beetje tegen mijn eigen verwachting in eigenlijk. Ik ben in de afgelopen twee jaar toch wat dingen tegengekomen die eigenlijk niet hoeven.
Al na 3 maanden liep de airco leeg door een kapotgeschuurde slang (foutje in de montagefabriek). Na 10 maanden moest de lambdasonde vervangen worden na ernstig inhouden en stinken. Na een jaar moesten de raamslingers achter versteld worden omdat de ruiten uit zichzelf een stukje naar beneden zakten (regenwaterlekkage!!) Ook brak toen (17.000 km)de veer van het koppelingspedaal. In Noorwegen een EAC FAIL (gasklepstoring) gehad. Met een softwareupdate is dit verholpen. Meteen het LV portier opnieuw afgesteld ivm kraken boven de 100 km/h. In sep 2004 een nieuwe koppeling (!) ivm de versnelling niet in z"n 1 en achteruit kunnen krijgen. Wel allemaal garantiegevalletjes maar toch jammer. Wel prima service trouwens van de dealer, nooit een cent betaald voor vervangend vervoer en alle klachten goed opgelost. Dus hopende dat alle leed geleden is rijden we vrolijk verder in deze leuke Ford.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.




Lezersreacties (0)
Reageren