Fiat Stilo 2.4 20v Abarth Selespeed (2004)

autoreview

Fiat Stilo
Fiat StiloFiat StiloFiat StiloFiat StiloFiat StiloFiat Stilo - interieurFiat Stilo - interieurFiat Stilo - interieur

Signalement

UitvoeringStilo 2.4 20v Abarth Selespeed
Versnellingen5, Semi Automaat
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2004
KM-stand bij aanschaf6 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Onvoorstelbaar soepele motor, krachtig en comfortabel. Prima acceleratie ook bij tussensprints. Perfecte wegligging. Zeer stil in het interieur zelfs bij hoogst illegale snelheden. Schakelt zeer soepel zowel op automatic als bij handbediening. Heel fijne stuurbekrachtiging in twee standen in te stellen. Het stuurgevoel blijft, na enige gewenning, ook bij hogere snelheden heel direct.
Fijne, stevig aanvoelende stoelen die een zeer ruime verstelmogelijkheid hebben en zeer goede steun bieden, ook zijdelings. Onvoorstelbaar uitgebreide uitrusting op veiligheidsgebied (aktief zowel als passief), op comfortgebied (regensensor, lichtsensor, parkeersensoren, automatische dual-zone airco, cruisecontrol en als optie elektrische verstelbare stoelen en spiegels met 3 geheugenstanden) en op het gebied van communicatie (volledig geïntegreerde autotelefoon), audio (radio, cd, mp3 en als optie een goede 5 cd cd-wisselaar) en navigatie (Navteq navigatiesysteem met groot kleurenscherm) alles volledig geïntgreerd.
De auto rijdt heel fijn, een echte liefhebbersauto. Een kwestie van smaak natuurlijk maar met name de 3-deursuitvoering is een juweeltje qua design. Collega´s, bekenden etc. zijn zonder uitzondering verbaasd (in positieve zin) bij de kennismaking en uitleg. Je moet het er wel voor over hebben om ruim 550 pagina´s handleiding door te worstelen (op zich al een feest in afwachting van de aflevering!). De eerste series schijnen, het ene exemplaar wat meer dan het andere, wat last te hebben gehad van ’kinderziekten’ maar vanaf tweede helft 2003 en met name modelversie 2004 is dat verleden tijd. Ik kan, naast het ’iele’ claxongeluid, slechts één mogelijk nadeel noemen (ervan uitgaande dat men bewust een 3-deurs kiest met de daarbij behorende beperkte -instap- ruimte achterin) en dat is het benzineverbruik. Ik verbruik tot op heden gemiddeld 1 op 9,5. Dat is op zichzelf best veel maar gelet op de motor (2.400 CC 5 cilinder 20 klepper met 170 PK!) valt het weer best mee. Als je de benzine zelf moet betalen is het echter een punt van aandacht!

PROBLEMEN

Bij aflevering bleek de rolgordel midden achter niet af te rollen en is (uiteraard) voor garantie vervangen. Een enkele keer komt tijdens de startprocedure via de boordcomputer(s) een ’spookmelding’ voor die echter direct weer verdwijnt; bij een volgende update van het systeem moet dit verholpen zijn. Het betreft een melding ’low oil pressure’ die echter geen enkel risico oplevert en nooit tijdens het rijden voorkomt. Verder geen problemen alleen rijplezier.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.