Fiat Stilo 1.9 JTD 115 Dynamic (2002)

autoreview

Fiat Stilo
Fiat StiloFiat StiloFiat StiloFiat StiloFiat StiloFiat Stilo - interieurFiat Stilo - interieurFiat Stilo - interieur

Signalement

UitvoeringStilo 1.9 JTD 115 Dynamic
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf123.500 km
KM-stand laatst247.551 km
Lezerswaardering: 60%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na 2 jaar en 80000km met volle tevredenheid in een Fiat Bravo te hebben gereden heb ik besloten om ook in de opvolger van de Bravo, de Stilo te gaan rijden. De auto rijd op zich erg goed, is soepel, comfortabel en zuinig in het verbruik (1 op 18 gemiddeld). Verder is het gewoon fijn om in een rijk uitgeruste (betaalbare!) auto rond te rijden die voorzien is van airco, cruisecontrol, electrische ramen boordcomputer etc. Je krijgt gewoon een heel erg rijk uitgeruste auto voor het geld waarbij je bij andere merken een veel karigere uitrusting krijgt. Tevens draagt het connectnav+ systeem ook veel bij aan het rijplezier. Geen los navigatiesysteem, draden of telefoonhouder die weer ergens in het dashboard geschroefd moet worden zorgen ervoor dat je altijd een net interieur in je auto hebt. Qua rijden mocht van mij de demping van de veren wel iets harder aangezien het onderstel in bochten iets week overkomt. Ik weet echter niet of dit alleen bij de modellen met de zwaardere dieselmotor het geval is of dat het ook bij de benzineversies het geval is. Aan de andere kant is het onderstel hierdoor op de lange afstand wel comfortabel.

PROBLEMEN

Problemen zijn er ook geweest, echter niet in een storende mate of dat ik stil kwam te staan. Feit is dat de rubbers van de wielophanging rondom relatief gezien vrij snel slijten. Voor heb ik inmiddels nieuwe draagarmen maar ook achter zullen er nieuwe rubbers in de ophanging moeten. Persoonlijk vind ik dat dat bij deze km stand nog niet vervangen zou hoeven worden. Verder is er alleen een kleine storing van de electronica net na het voltanken van de auto. Er word bij de volle tank dan een tanksensor fout aangegeven, deze storing houd echter op wanneer de tank iets minder vol zit. Misschien is het wel gemakkelijk op te lossen hoor maar ik heb er verder geen last van en laat het vooralsnog niet repareren.

Update

  • 228.000 km

Tot op heden nog steeds naar volle tevredenheid rijdend in de Stilo. De Stilo is nu echter in gebruik als 2e auto aangezien ik een auto van de zaak heb gekregen. In principe is een diesel nu overbodig gezien de jaarlijkse kilometrage maar tot nu toe hebben we nog geen geschikte opvolger kunnen vinden die qua uitrustingsniveau aan de Stilo kan tippen en binnen ons budget past.

Laatste update; auto verkocht

  • 247.551 km

Na bijna 4 jaar naar volle tevredenheid in de Stilo gereden te hebben begon het te kriebelen voor een andere auto en heb nu met pijn in het hart via marktplaats afscheid genomen van de Stilo. De auto was nog steeds in top conditie en had, op de al eerder beschreven storing in de tankmeter na, geen gebreken.

Toch is er tussen de laatste update en het schrijven van deze update nog wel een kostbare reparatie geweest. Bij de APK in juni bleek de koplamverstelling niet te werken en sinds Mei was dat een verplicht punt voor de APK. Dit resulteerde in twee nieuwe koplampen wat inclusief inbouw toch redelijk in de papieren liep.
Verder was de APK probleemloos verlopen en ik hoop dat de volgende eigenaar nog veel plezier beleeft aan de Stilo.

Dankzij mijn goede ervaringen met de Stilo heb ik nu voor de opvolger van deze gekozen, de Bravo. We hebben een Bravo 1.9 JTD sport gekocht van 2007 en deze voelt kwalitatief net zo goed aan als de Stilo. Via My Review zal ik mijn ervaringen weer bekend maken met dit model.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.