Fiat Punto 85 16v SX (1999)

autoreview

Fiat Punto 85 16v SX (1999)

Signalement

UitvoeringPunto 85 16v SX
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1999
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf104.576 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik als een echte Fiat gek, kom al vanaf dat ik kan lopen bij de Fiat dealer over de vloer, wilde maar 1 merk als auto, een Fiat dus! Nu werk ik al een aantal jaar op zaterdag bij een Fiat dealer, dus had toen vaak in het weekend een auto van de zaak, Panda, Grande Punto, Stilo & Croma dus had nog niet echt een eigen auto nodig. Maargoed nu ik klaar bent met school, en ga werken, ook bij een Fiat dealer :D hoe kan het ook anders.. Moest er toch een eigen auto komen want dit is gewoon makkelijker. In eerste instantie wilde ik een Cinquecento Sporting, maar aangezien deze auto nog vrij prijzig zijn en eigenlijk ook vrij klein, wilde ik toch wat groters. Mijn oog viel toen op een Punto. Toevallig kwam er een Punto 85 16v Stile binnen op mn werk. Had nog niet veel gelopen en was erg luxe.

Het is deze Punto dus geworden. Het is ook geen SX zoals de revieuw misschien doet vermoeden, maar hier kennen de Punto Stile nog niet.. :S Ten opzichte van de SX heeft deze dus, een handbediend schuifkanteldak, mistlampen voor, radio met bediening vanaf het stuur, lichtmetalenvelgen en stuurbekrachtiging. Als extra is deze uitgevoerd in donker groen metallic en mooie Abarth lichtmetalen velgen.

Na een week rijden in deze auto, ruim 900 kilometer vind ik het een super mooie en prettige auto! Hij rijd lekker snel en stuurt erg fijn. Het enige is het windgeruis, dit komt denk ik door het opendak.

Verder kan ik nog niet veel zeggen omdat ik deze auto pas een week in mijn bezit heb. Wel heb ik een originele spoiler met 3e remlicht, luxe kentekenplaten met opgelegde letters en een Parrot carkit gemonteerd.

======update====== 24-06-2008

Ik heb inmiddels ruim 19.000 km erbij gereden en ik moet zeggen dat ik nog steeds erg in mijn schik ben met mn Punto. Zo met het zonnetje is het opendak erg fijn. De 1.2 16v motor is erg snel en rijdt echt goed en vrij zuinig, met mijn rijstijl rij ik ongeveer 550 km met 1 tank benzine. Das voor mij 1x per week tanken, dus dat is met de huidige brandstofprijs nog wel te doen.

Maar er is nu een kans dat ik alweer afscheid ga nemen van deze Punto. Dit omdat er op mijn werk een mooie Fiat Punto 1.4 16v Sporting 6-bak uit 2003 binnen is gekomen en ik heb een erg aantreklijk aanbod gekregen om mn huidige Punto hiervoor in te ruilen. Dus wie weet....

PROBLEMEN

Op het onderhoud zal ik weinig besparen omdat ik zelf bij een Fiat dealer werk. Er mankeert nu wel het 1 en ander aan. Dus dit zal ik in de loop van de komende tijd vervangen.

Wat ik wel weet is dat de vorige eigenaar er net een nieuwe caterpan onder heeft laten zetten en dat er onlangs de brandstofpomp vervangen is.

Bij 111.124 km is de draagarm rechts achter vervangen. Deze was zo rot dat het wiel er scheef onder stond! Verder is gelijk de remvoering achter vervangen.

Bij 114.000 km is de koppeling vervangen, deze was bij aanschaf al vrij slecht. Ook heb ik de remblokken voor gelijk vervangen.

Bij 115.200 km heeft hij een grote beurt gehad hierbij is ook gelijk de distributie riem + alle spanners vervangen. Ook een luchtslang vervangen deze was door onderdom en droogte gescheurt.

Bij 117.588 km zijn de schokbrekers voor l+r en draagarm links achter vervangen. Want dt waren de afkeur voor de komende apk.

Bij 117.738 km is de apk uitgevoerd.

Nu bij 123.500 km loopt de motor soms warm. Ik zet dan gelijk de motor uit en wacht dan even. Waarschijnlijk is dit een lekke koppakking. Omdat ik een zeer aantrekkelijk bod heb gehad om de Punto in te ruilen is de kans groot dat hij nu weg gaat voor een andere Punto.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.