Fiat Croma 1.8 16v Active (2006)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Croma 1.8 16v Active |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2006 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na 4 jaar totaal probleemloos in een Mazda6 Sportsbreak te hebben gereden was het tijd om een nieuwe lease-auto uit te zoeken. Na enig onderzoek is de keus gevallen op een Fiat Croma 1.8 Active met als enige optie cruise control (euro 195) en metallic lak (JazzBlue). Inmiddels is de auto één maand in m’n bezit en heb ik er ca 2200km mee gereden.
Wat bevalt ?
* de ruimte; zowel voorin, achterin alsmede ruimte in de kofferbak is riant te noemen.
* de stoelen; gelukkig een lang zitgedeelte alsmede rugleuning waarbij een uitstekende zitpositie is te creeren.
* de GM motor (140pk) is erg stil en zuinig (gem. 1:13). Een echte reisauto.
* zelfs in deze basisversie is de uitrusting prima te noemen: handbediende airco,
stuurbekrachtiging, ABS, mistlampen, Blaupunt radio/cd speler, mooie bekleding etc
* de auto maakt een zeer degelijke (Duitse) indruk; tot op heden géén piepje of kraakje te bekennen.
* de remmen zijn uitstekend; hier heb ik zelfs even aan moeten wennen omdat bij een geringe pedaaldruk de auto al fors vertraagt.
PROBLEMEN
Update na een half jaar en 21.000 km. Tot op heden is er géén enkel probleem geweest en de GM motor is een betrouwbare motor. Niet te merken is het aantal pk’s;
bij lage toerentallen geeft de motor niet echt thuis. Filerijden gaat helaas vrij schokkerig. Behalve een GM motor is het onderstel ook van GM (Saab 9-3,Opel Vectra)
alsmede het contactslot in het midden a la Saab dat enige gewenning vereist.
In het begin ging het schakelen enigzins hakerig echter dit is langzaam maar zeker verbeterd. Nog steeds overigens geen piepje of kraakje te bekennen! Het is géén scheurijzer maar een uiterst comfortabele reisauto met overigens een hoge topsnelheid (> 200km/p.uur).
Inmiddels 42.000km op de teller en de auto blijft probleemloos functioneren. Een bekerhouder wordt wel gemist en voordat de auto binnenin echt lekker op temperatuur is ben je een klein kwartiertje verder. Tot op heden de dealer maar een keer bezocht en dat was bij de 30.000km beurt. Nog steeds prima tevreden dus.
Nu bijna 2 jaar verder en 70.000 km. Auto heeft twee beurten gehad en 1 slot van de achterdeur is vervangen (garantie) want deze weigerde dienst. Voor de rest nog steeds probleemloos.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.