Fiat Coupé 2.0 16v Plus (1996)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Coupé 2.0 16v Plus |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1996 |
Jaar van aanschaf | 2004 |
KM-stand bij aanschaf | 75.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
We hebben "la rouge" vier maanden geleden aangeschaft, want we vielen beide voor haar schoonheid. En die zit ook nog eens van binnen. In onze "plus" versie atuurlijk
airco, leer en een waanzinnig mooi dashboard. Vanbuiten is ze, zoals haar bijnaam reeds verraad, rood.
Die vette kinderhandjes op het zijruit bevestigen steeds weer onze keuze en de manier waarop doet me goed.
We wonen in Toscane en daar slingeren de wegen op een sprookjesachtige wijze rond de heuvels. Dat geeft deels een verklaring voor de 15000 kilometer in vier maanden.
Onze ritjes naar Nederland (nee, geen vliegangst) tikken natuurlijk ook aan.
Ze doet waarvoor ze gemaakt is, mooi zijn, een GT zijn, ruim zijn (vier volwassenen, waarvan dan wel drie Italiaantjes) en snel zijn (winnaar stoplichtsprintje tegen twee Mini"s!).
PROBLEMEN
Problemen, natuurlijk. Het zit helemaal vol met Italiaanse electronica en dus brandt er wel eens wat door (ventilatorstekkertje in Duitsland bij 27 graden na geruime tijd 200+ te hebben gereden).
Verder de accu (nieuwe dus), olie verbruik (1000 kilometer op een litertje, inmiddels verholpen), klokje (vervangen), middenstuk dashboard (krasgevoelig), riem rechts voor blijft vaak hangen, benzine verbruik (8 kilometer op een litertje eerder regel dan uitzondering) en het linker stadslicht werkt alleen na een bemoedigend klopje op het glas.
Maar dat vergeef je haar direct als je alleen al naar haar kijkt.
"Karakter", leg ik steeds aan mijn vriendin uit.
En zij lijkt tevreden met zo"n uitleg.
Ik trouwens ook.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.