Daewoo Nexia 1.5 GTX (1995)

autoreview

Daewoo Nexia

Signalement

UitvoeringNexia 1.5 GTX
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1995
Jaar van aanschaf2003
KM-stand bij aanschaf104.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Op zoek naar een niet te dure occasion liep ik tegen een knalrode Opel Kadett aan. Dacht ik tenminste. Wat blijkt: Daewoo heeft met de Nexia een op Kadett-techniek gebaseerde auto in de markt gezet. Ik was een beetje huiverig voor dit onbekende en dus onbeminde Koreaanse merk. Maar het is me alleszins meegevallen.
De prijzen voor een occasion van dit merk zijn belachelijk laag. Ik had dan ook weinig verwachtingen bij aankoop.

De carrosserie van de Nexia maakt een wat goedkope, blikkerige indruk. Ondanks dat is de stijfheid voldoende. Het onderstel is van de Kadett afkomstig en ,zoals bekend bij dit model, afgestemd op comfort. Oneffenheden in het wegdek worden goed weggestreken, maar messcherp de bocht door met deze auto is niet aan te raden(overhellen). Ik persoonlijk vind het weggedrag erg prettig. Snelheidsduivels die een stuggere vering prefereren, zullen deze mening wellicht niet met mij delen.
Motorisch stelt de Nexia niet teleur. Het 1.5 16-kleppertje heeft voldoende vermogen om de gemiddelde Astra bij het stoplicht voor te blijven en ook op de snelweg kom je goed mee. Dat komt mede door het feit dat de motor al bij lage toerentallen veel vermogen levert. Het verbruik is redelijk (1 op 11,5 bij normaal gebruik). Wel is het motorgeluid wat rauw maar het wordt nooit hinderlijk. De motorische betrouwbaarheid is goed, hij start altijd.
Hoewel de auto in het interieur wat rammeltjes en kraakjes vertoont, is de ergonomie voldoende. Het uitrustingsniveau is super in deze prijsklasse (el. ramen, stuurbekr, mistlampen voor, etc.).
Minder te spreken ben ik over de stoelen, die zijn namelijk aan de erg zachte kant. Ook blijken de luchtkanalen van de aanjager/ventilatie erg snel bladeren naar binnnen te zuigen. Tenslotte heeft Daewoo bewezen dat je stuurbekrachtiging ook kunt overdrijven. De auto stuurt enorm licht. Erg fijn tijdens het fileparkeren, maar op de snelweg voelt de besturing daardoor erg flets en gevoelloos aan. Je moet het stuur continu corrigeren.

Verder eigenlijk nauwelijks problemen gehad. Gewoon een leuk autootje voor weinig geld.

PROBLEMEN

- Motor lekte enigszins olie
- Defecte mistlamp
- Problemen met de hydrauliek van de stuurbekrachtiging.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.