Citroën Xsara Break 2.0 HDI 90pk Différence (2003)

autoreview

Citroen Xsara Break
Citroen Xsara BreakCitroen Xsara BreakCitroen Xsara BreakCitroen Xsara BreakCitroen Xsara BreakCitroen Xsara BreakCitroen Xsara - interieurCitroen Xsara - interieur

Signalement

UitvoeringXsara Break 2.0 HDI 90pk Différence
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2003
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Al enkele jaren gebruikt Citroën te rijden heb ik dit jaar de stap gezet om een nieuwe aan te schaffen.
Omdat de prijzen van 2e-hands tegenwoordig de pan uit rijzen was een gebruikte geen optie meer. Gebruikt was eerst de bedoeling. Ik was op zoek naar een uit 2002 met HDI motor voor een redelijke prijs. Een nieuwe bleek goekoper te zijn!!

De auto bevalt uitstekend. Een lekkere krachtige motor 90pk die juist in het ondergebied erg hoog koppel heeft. Vergeleken met mijn vorige Xsara met 1.9TD motor, welke ook 90 pk heeft is de HDI versie toch vlotter.

Het comfort op de stoelen na is goed. Temperatuurgeregelde airco en cruise control veraangenamen het rijden van lange afstanden.
De zit van de auto heeft niet veel over. Ik ben niet een extreem fors gebouwd man maar de stoelen zijn toch aan de kleine kant. Te korte leuning en te smalle zitting waardoor benen aan de zijkant worden afgekneld. Op een lange rit dus erg vervelend. Daarom maar een ASS stoel erin gezet. Dat zit veel beter!

PROBLEMEN

De eerste beurt komt in zicht en er zijn toch een paar puntjes welke niet helemaal lekker zijn.

Sinds aflevering trekt de auto naar rechts toe. Even uitlijnen misschien. Ook de kachel/airco ventilator piept op lage snelheid (dit las ik ook al bij een andere review, standaard kwaal?).

De binnenspiegel viel spontaan er af. Van de kogel afgevallen. Goed opgelost door de dealer.

Tevens is het brandstofverbruik wat gestegen sinds de ervaringen in het begin. Gemiddeld zou het verbruik op 6ltr/100km moeten liggen. Wat blijkt het is gestegen naar 6,9-7,2ltr/100km. Misschien iets te riant afgesteld?

Verder ben ik erg tevreden over de service van Citroën, tenminste mijn dealer dan. Dat wil nog wel eens verschillen.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.