BMW X5 xDrive50e (2024)

autoreview

BMW X5 xDrive50e (2024)

Signalement

UitvoeringX5 xDrive50e
Versnellingen8, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2024
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf5 km
KM-stand laatst5.715 km
Lezerswaardering: 50%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste ervaringen

  • 2.240 km

Na enkele jaren in een product van Jaguar Landrover gereden te hebben was ik het regelmatige contact met de garage zat (wat een drama!). Als vervanging verschillende opties bekeken maar na een proefrit gekozen voor de X5 50e. Wat een kwaliteitsverschil! De afwerking, de dealer (zal per dealer wellicht verschillen) en de rijkwaliteiten. Uiteindelijk gekozen voor de 50e met als extra's Harman Kardon, automatische trekhaak en comfortstoelen (wat een feest), comfortpack(verwarmde stoelen voor en achter, bekerhouders gekoeld of verwarmd). Tot op heden mis ik niets. Het verbruik tot op heden met regelmatig thuis opladen en koud weer is 4,0l/100 km. Ik was benieuwd of ik kon wennen aan het huidige digitale instrumentarium, maar het valt allemaal erg mee. De I-Drive is erg fijn en al doende leert men. Zeer gebruiksvriendelijk. Het is eigenlijk een auto met 2 gezichten: een bijzonder comfortabele cruiser met een erg prettige directe besturing of, als je hem in sport zet, een heerlijk sportieve auto met het onvervangbare geluid van een 6 in lijn. Tot nu toe dus zeer tevreden.

Eerste 5000 km

  • 5.715 km

Inmiddels ruim 5000 km gereden. Het blijft een heerlijke auto! Nog steeds stap ik met een lach op mijn gezicht in mijn X5. Ik vind steeds weer nieuwe, soms handige, features in de software. Al doende vind je blindelings de belangrijke zaken en alles werkt altijd (dat was wel anders bij Jaguar-Landrover). De app op je mobiele telefoon is erg handig en makkelijk in het gebruik. Wat ik erg handig vind is het in de app je bestemming opzoeken en alvast naar je auto sturen. Scheelt veel "gedoe" in de auto. Na een drukke werkdag verwent de auto je met comfort en sluit je de buitenwereld heerlijk buiten. De comfortstoelen doen hun naam eer aan en raad ik iedereen aan. Het Harman Kardon systeem is goed. Het vermogen en souplesse waarmee je dat kunt aanspreken is indrukwekkend. Een snelle inhaalactie is een fluitje van een cent en de aandrijflijn reageert ook hier erg rustig wat je het gevoel van zekerheid geeft. De luchtvering is comfortabel zonder als een waterbed aan te voelen ( totaal anders dan bv een Lexus RX).
Wat kan beter. Voor een auto van dit formaat vind ik de buitenspiegels wat aan de kleine kant. Verder is er niet de mogelijkheid om een scherm op te roepen die de temperatuur van de benzinemotor en de olietemperatuur weergeeft. Wellicht een idee om op het scherm voor je neus de mogelijkheid te hebben om een traditionele layout te kiezen waarbij dit soort zaken wel worden weergegeven ( en dan bij voorkeur zoals de klokken bij de de oudere 5-serie 525i).
In April staat een trip naar Zwitserland op de planning. Ben benieuwd naar de ervaring in de bergen. Ik betrap mijzelf er op dat ik steeds minder oplaad. Ligt waarschijnlijk aan de heerlijke 6- in-lijn. Desondanks blijft het verbruik op een zeer acceptabele 6l/100 steken.
Tot zover. Na de Zwitserlandtrip meld ik mij weer.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (14)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.