BMW X5 xDrive45e (2023)
 
Gebruikersreview

BMW X5 xDrive45e (2023)

autoreview

Signalement

UitvoeringX5 xDrive45e
Versnellingen8, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2023
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf40.800 km
KM-stand laatst45.575 km
Lezerswaardering: 62%Keuze van de redactie
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste ervaring SUV

  • 42.325 km

Sinds ruim een maand in het bezit van een BMXX5 45e uit 2023 in de kleur Manhatten green. Dit wordt de eerste SUV die ik rij. Eigenlijk heb ik altijd "lage" auto's gereden en mijn huidige lease auto is een BMW i4 40e.
Mijn ervaring qua rijgedrag is dan ook wisselend. Door de luchtvering van de X5 glij je echt over de (snel)weg en dat rijdt heerlijk, ook mede door de hoge zit.
Maar op de binnenwegen en de dijken hier in de omgeving is de i4 toch favoriet, ondanks dat deze auto ook niet echt een lichtgewicht is.

Uiteraard snap ik dat een X5 in de regel niet wordt gekocht vanwege het zeer strakke rijgedrag. Toch veranderd de auto van karakter als je naar de sport stand gaat. De auto zakt dan wat en de demping wordt een stuk strakker.

Al met al is het een heerlijke reisauto (ook voor dat doel gekocht) en ik kijk er al naar uit om ermee op vakantie te gaan.
De auto is volgehangen met opties, zoals verwarmde en gekoelde M sportstoelen inclusief massage, een B&W audio installatie die echt bizar goed klinkt, een Sky Lounge panorama dak dat mee kleurt met de ambient lightning en nog wat andere zaken.

Ik kan nog geen indicatie geven van kosten, onderhoud en verbruik. Ik heb er net 2k kilometer mee gereden en rij nu gemiddeld 1 op 24 volgens de boordcomputer. Rij de kleine stukken in de omgeving grotendeels elektrisch en dat druk het verbruik flink. Doordat ik thuis kan laden en het dak vol ligt met zonnepanelen zullen de benzinekosten, zeker in de zomer, naar verwachting niet al te hoog zijn.

Ik zal proberen af te toe een update te geven van mijn ervaringen.

Update april 2026

  • 45.575 km

Inmiddels ca 5000km gereden met de X5.
Geen problemen gehad, alleen een issue met de sleutels en connected drive.
Ik heb twee BMW's, die elk gebruik maken van andere I-drive software. De i4 gebruikt 8.0 en de X5 7.0. Als ik in de i4 heb gereden, zijn alle profiel instellingen uit de X5 en moet ik me opnieuw aanmelden. Ook worden andere instellingen, zoals de automatische stoelverwarming/ventilatie niet opgeslagen. Geen wereldschokkende problemen maar de dealer heeft er moeite mee dit op te lossen. Over twee weken gaat de X5 dus voor inmiddels de vijfde keer terug naar de dealer om te kijken of ze er iets aan kunnen doen.
In de historie van de auto zijn deze problemen niet terug te vinden dus het heeft waarschijnlijk iets te maken met het aanmaken/koppelen van de auto's aan mijn BMW profiel. De dealer zou nu gaan proberen alles sleutels opnieuw aan de auto en profiel te koppelen. Het zal uiteindelijk wel worden opgelost en ik krijg elke keer een andere BMW mee. Laatste keer een hele mooie IX en dat was ook leuk om in te rijden. Maar ik ben uiteraard nog zeer blij met de X5.

Het verbruik is tot nu toe erg laag. Dit komt ook omdat ik veel korte stukjes rij en die rij ik allemaal elektrisch. In maart heb ik gemiddeld 1 op 23 gereden en overall vanaf aanschaf rij ik ca. 1 op 20. In de zomer zal dit waarschijnlijk wel wat slechter worden ivm de vakantie naar zuid Frankrijk.

Naast benzine heb ik geen andere kosten gehad. De auto zit nog in de garantie dus het geneuzel met de Connected drive instellingen wordt kosteloos opgelost.
Ook heb ik voor 5 jaar het service inclusive pakket genomen. Hierdoor zijn de onderhoudskosten deels af betaald waardoor de reguliere beurten (als het goed is) goedkoper uitvallen.

Ik meld me binnenkort weer met een update of als er iets bijzonders te melden is.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (21)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.