BMW X5 xDrive45e (2021)
 
Gebruikersreview

BMW X5 xDrive45e (2021) #2

Signalement

UitvoeringX5 xDrive45e
Versnellingen8, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2021
Jaar van aanschaf2024
KM-stand bij aanschaf74.330 km
KM-stand laatst104.626 km
Lezerswaardering: 50%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste jaar met de X5

  • 93.372 km

Inmiddels zit het eerste jaar met deze auto er al weer bijna op.
Vorig jaar deze auto gekocht met ruim 74.000km op de teller, en ruim 3,5 jaar oud, uit de BMW premium selection.

Het afgelopen jaar geen noemenswaardige problemen gehad, slecht 1x software matig dingetje (ritten werden in de app niet meer geregistreerd, waardoor o.a. verbruik bekijken niet mogelijk was)

Auto voornamelijk voor woon/werk verkeer gebruikt, en 1 wintersport vakantie.
Aandeel volledig elektrisch ligt rond de 60%, waardoor de verbruikskosten (eigen zonnepanelen met overcapaciteit) binnen de perken blijven.

Pluspunten: een heerlijke 6 cilinder, die vlekkeloos samenwerkt met de electro motor.
Luchtvering is erg comfortabel. Audio B&W is prima, stoelverwarming erg fijn, en de "assistentie systemen" zijn gelukkig zo in te stellen dat ze zich niet teveel bemoeien met het rijden :-)

Nadelen: soms gebrekkige communicatie met BMW of de dealer. Men wil eigenlijk het liefst zelf banden verkopen van Pirelli. Als je een vraag stelt over de aanschaf van ster banden (BMW approved) bij een universele bandenboer, proberen ze je zo vaag mogelijke antwoorden te geven, of het bos in te sturen.

Samenvattend: prima auto, op naar het 2e jaar..

Aanvulling eerste jaar

  • 95.000 km

Inmiddels deze auto al weer een jaar in bezit.
Het is een hele fijne auto in dagelijks gebruik.
Hierbij nog wat cijfers: totaal ruim 20.000km gereden (inclusief 1 wintersport), waarvan 11.750km volledig elektrisch.
In totaal 907 liter getankt (E5) wat dus neerkomt op een gecombineerd verbruik van 1 op 22,2
Voor dit type auto erg netjes.
Kosten voor motorolie en remvloeistof (met nog een verplicht filter erbij)
totaal voor dit jaar ruim € 700,-

Inmiddels ook overgestapt van dealer, naar tevredenheid, dus dat kleine issue is ook opgelost.

Op naar het volgend jaar, en dan waarschijnlijk kijken naar een 50e.

100,000km gepasseerd

  • 104.000 km

Inmiddels rijd ik deze auto al weer anderhalf jaar en ben ik de grens van 100.000km gepasseerd.
Tot nu toe nog steeds probleemloos.
Auto rijdt fantastisch, en ook de actieradius is nog steeds prima te noemen.
In de winter 50 tot 60 echter kilometers, en nu het wat warmer wordt tussen de 60 en 70 echte kilometers.

Ben al volop aan het oriënteren op een andere auto (premium selection loopt in oktober af, en ik rijd graag binnen de garantie)
Dit wordt zeker weer een X5.
Twijfel nu tussen een 45e van 2023 (dus nog zonder veel irritante veiligheidssystemen) met een extreem lage kilometerstand of een 50e met een normale kilometerstand.

Afscheid

  • 104.626 km

Afgelopen weekend besloten om de auto in te ruilen.
Omdat de auto zo goed is bevallen, heb ik gekozen voor een identieke X5 45e, maar dan van bouwjaar 2023 met 25.500km ervaring.
Enige wat verandert is de kleur en de velgen. De "nieuwe" wordt Manhattan Green.

Nog wat cijfers over mijn huidige 45e:
2024, gekocht in oktober. Totaal 4051km gereden, waarvan 59,5% elektrisch
2025 totaal 19.499km gereden, waarvan 53,7% elektrisch
2026 5425km gereden, waarvan 62,5% elektrisch

En in 2025 4,9ltr / 100km verbruikt, gewoon met E10 brandstof.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.