BMW 525d Touring (2009)

autoreview

BMW 5-serie Touring
BMW 5-serie TouringBMW 5-serie TouringBMW 5-serie TouringBMW 5-serie TouringBMW 5-serie TouringBMW 5-serie TouringBMW 5-serie TouringBMW 5-serie TouringBMW 5-serie TouringBMW 5-serie TouringBMW 5-serieBMW 5-serie Touring

Signalement

Uitvoering525d Touring
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2009
Jaar van aanschaf2009
KM-stand bij aanschaf365.000 km
KM-stand laatst445.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Op naar de half miljoen

  • 397.000 km

Ik rijd al 10 jaar BMW. Ik heb soms wel iets anders geprobeerd maar tijdens een proefrit in een andere auto dacht ik steeds : Waarom zou ik dit doen? Vorig jaar februari deze auto gekocht, daarvoor steeds 4 cilinder diesels van BMW gereden. Zo'n 6 cilinder diesel heb ik uit economisch oogpunt steeds laten staan. Niet helemaal terecht....

Verbruik
Ik zag op deze site de verbruikcijfers van 1 op 12 of
1 op 13 voor de drieliter diesel en werd daar niet vrolijk van. Echter na een jaar in deze auto gereden te hebben score ik gemiddeld 1 op 17 ! (De boordcomputer geeft 1 op 16,3 maar dat is altijd wat lager ) Voor dit zeer gunstig verbruik heb ik 3 verklaringen. Ten eerste rij ik met een handbak. De verkoper van deze auto vertelde me dat met name de koppelomvormer van een automaat het verbruik nogal negatief beinvloed. De tweede verklaring is dat ik veel snelweg kilometers maak. Smorgens glijd ik naar Venlo en smiddags glijd ik weer terug naar huis. Met de cruisecontrol ingeschakelt bij 100-110 geeft de verbruiksmeter 5 liter aan. Ik merk ook dat wanneer ik minder snelweg rij het verbruik stijgt naar 1 op 16 en soms 1 op 15. De laatste verklaring voor dit gunstige verbruik is dat ik geen strepentrekker ben, ik rij gewoon mee met het verkeer en ben ook niet overdreven met het verbruik bezig. Af en toe trek ik zelfs flink door omdat ik denk dat de motor dit nodig heeft. In het weekend rij ik regelmatig naar de Ardennen , wat voor mij niet zover weg is. Het stukje autobahn tussen Aachen en Eupen tikt de teller regelmatig 180 aan. In deze auto gaat dat erg comfortabel. Je merkt aan alles dat deze auto ontworpen is voor de snelweg Of je nou wilt cruisen of racen, deze auto maakt het in ieder geval niets uit.

Handbak
Toen ik de auto kocht had deze een nieuwe koppeling en vliegwiel. Hierop dus niets aan te merken. Wat ik wel erg vervelend vond is dat de auto nog steeds de "Clutch Delay Valve" had ingebouwd. Deze heb ik gelijk na een week laten verwijderen. Zonder deze CDV schakelt de auto veel vloeiender en is de 6 cilinder nog comfortabeler om te rijden. De enige kritiek die ik op de handbak heb ik dat de overbrengingsverhoudingen te kort zijn. Deze hebben ze blijkbaar overgenomen van de automaat. Bij BMW hebben ze gedacht : wie een 6 cilinder neemt moet maar een automaat nemen. Met deze auto moet je dan ook niet van verkeerslicht naar verkeerslicht rijden, dat is niet leuk. Je merkt ook dat wanneer je schakelt andere auto's nog gas geven. De eerste drie vernellingen zijn gewoon te kort. Natuurlijk kun je met deze 197 pk de meeste stoplichtsprintjes winnen maar daar ben ik niet zo van. Ik geniet van het over de weg zoeven en als ik vermogen nodig heb weet ik dat deze auto het altijd paraat heeft.

Onderhoud
Na een jaar en 35000 km verder geen klachten en geen mankementen gehad. Na ierdere 15000 km olieververst. Het oliepeil stond dan steeds iets onder het maximum, te weinig om er iets bij te gooien. Ik begrijp inmiddels ook waarom de verkoper me 6 maanden Bovag gerantie gaf op een auto met 365000 km op de teller. Dit komt denk ik niet vaak voor bij zo'n km stand. Het heeft voor mij in ieder geval de doorslag gegeven om de auto te kopen. De verkoper gaf deze garantie natuurlijk niet zomaar, hij had deze auto jarenlang in onderhoud en wist hoe goed deze auto was. Als je na 15000 km nauwelijks olie hoeft bij te vullen zegt dit alles over de conditie van deze motor. Toen ik wegreed bij de verkoper zei die : "Hier rij je zo mee naar Timboektoe". Na een jaar in deze auto gereden te hebben kan ik dit alleen maar bevestigen. Op naar de half miljoen kilometers.

update

  • 420.000 km

Inmiddels weer ruim een jaar verder. Het afgelopen jaar is niet zonder problemen verlopen.
Vorige winter had ik opeens een blok ijs in mijn rembekrachtiger na een nachtje vorst. Dit wil je echt niet meemaken want de rembekrachtiger werkt dan niet meer. Een week daarvoor viel het me op dat de motor stationair niet meer zo lekker liep. De deurbekleding trilde ook af en toe. Toen ik de oliedop eraf haalde zag ik witte smurrie zitten en dacht gelijk “ Koppakking kapot”. Koelvloeistof stond echter op maximaal….. Wat is er gebeurd. Ik ben enkele weken daarvoor door de wasstraat gereden. De parafan is toen vol water gelopen omdat de afvoer verstopt zat. Hierdoor heeft de vacuümpomp water in de rembekrachtiger gezogen en zelfs in de motor geperst, vandaar de smurrie aan de vuldop. Uiteindelijk nieuwe rembekrachtiger laten plaatsen. Het had echter ook einde motor kunnen betekenen, dus voortaan de afvoer van de parafan wat vaker controleren.
Tweede probleem had ik toen het acculampje ging branden. Ik dacht gelijk aan de dynamo en dat bleek ook zo te zijn. In die week reed ik veel korte stukken en dan komt een zwakke dynamo snel “aan het licht”.
Derde probleem was kabelbreuk in de achterklep, een bekend E61 probleem. Ik heb hiervoor ook een E61 gehad (520d). Ik merkte toen dat ik de sleutel steeds korter bij de achterspoiler moest houden om de auto te kunnen openen en sluiten. Dan weet je dat de antenne vervangen moet worden. Bij mijn huidige auto maakte het niet uit waar ik de sleutel hield om te openen en te sluiten. De afstandsbediening werkte of werkte helemaal niet. Dan weet je dat het kabelbreuk is. Het was nog niet zo makkelijk om iemand te vinden die dit klusje wou klaren. Uiteindelijk heeft een BMW specialist in Echt mij er uitstekend mee geholpen. De monteur vertelde me dat hij 6 draden had moeten vervangen en dat er al eerder aan gerepareerd was. Dit laatste verbaasde me niets, het is een bekend probleem bij dit type.
Verder enkele weken geleden de auto nog een oliebeurt gegeven. Olie haal ik altijd bij Levoil in Aachen waar ik toch regelmatig langsrij. Volgens het onderhoudsboekje heeft de motor altijd 5w30 gehad en dat blijf ik dan ook gewoon gebruiken. Het olieverbruik is nog steeds nihil. Ik zou er zelfs 0w30 in durven gooien maar dat heeft de auto nog nooit gehad dus laat ik dat maar niet doen.
De vaste lasten voor mijn huidige diesel zijn behoorlijk hoog. Het gunstige verbruik is dan nog een meevaller. Ondertussen wel eens gekeken naar een 520i uit de F serie , daar schijn je ook 1 op 17 mee te kunnen scoren. Mijn huidige M57 motor is echter veel betrouwbaarder dan de N43 motor. Voorlopig maar gewoon doorrijden, het is de fijnste BMW die ik tot nu toe heb gehad. Ik krijg er spijt van als ik hem ga inruilen. De half miljoen gaat deze auto zeker halen , als het niet in Nederland is dan wel ergens anders in de wereld.

update 445000 km

  • 445.000 km

Afgelopen najaar merkte ik dat de auto s ’morgens steeds minder goed startte naarmate het kouder werd. Het was me duidelijk dat de gloeibougies niet meer werkte. Om deze te vervangen moet de inlaat ervan af. Het is verstandig om dan ook het relais te vervangen, meestal is dit de oorzaak van het probleem. Nadat alles vervangen was startte de motor zonder problemen. Na het startten liep de motor tevens veel rustiger en gelijkmatiger omdat de bougies ook nagloeien.
Verder heb ik mijn kilometers probleemloos afgelegd. Het gemiddeld verbruik is nog steeds 1 op 17. De boordcomputer geeft inmiddels 1 op 16,6 aan. Toen ik de auto kocht gaf deze 1 op 14,5 aan. Mijn voorganger legde zijn kilometers dus onder minder gunstige omstandigheden af of hij drukte het gaspedaal dieper in. Op vakantie naar Oostenrijk druk ik het gaspedaal ook dieper in en scoor ik gemiddeld 1 op 14.
De afgelopen jaren ben ik deze 6 cilinder i.c.m. een handbak steeds meer gaan waarderen. Oké , de eerste en tweede versnelling zijn te kort maar doorschakelen van de derde naar de zesde versnelling is een waar genoegen in deze auto. Een automaat rijdt wel lekker relaxed maar het maakt autorijden te eenvoudig.
Een tijdje terug zag ik op internet zo’n zelfde 525d met M57 145kw motor die 750.000 km had gelopen. Je weet natuurlijk nooit welke kosten iemand heeft gemaakt om tot deze km stand te komen maar het zegt ook veel over de sterkte en betrouwbaarheid van deze 145 kw motor. Het moet toch één van de betere motoren zijn die ze bij BMW gemaakt hebben. De auto is erg zuinig voor een 6 cilinder diesel en het olieverbruik is nog hetzelfde als toen de auto uit de fabriek kwam. Ik heb de auto nog steeds omdat deze zo betrouwbaar is, zeker in vergelijking met jongere BMW’s. Alle reparaties die ik tot nu heb gehad hebben met de hoge km stand te maken en een enkele keer heb ik gewoon pech gehad zoals die keer dat de paravaan vol water liep. Bij de APK heb ik nog nooit een op- of aanmerking gehad. Het is zeker de fijnste BMW die ik tot nu toe heb gehad. Ik heb in het verleden wel een 530i E39 gehad maar deze reed als een 4 cilinder. Ik heb deze auto uiteindelijk weer ingeruild omdat niemand het probleem kon achterhalen. Als je de kosten van een 6 cilinder hebt wil je ook het plezier van een 6 cilinder hebben. Dat plezier heb ik bij mijn huidige BMW nog iedere dag. De hoge MRB neem ik voorlopig maar voor lief maar ik weet niet voor hoelang nog. Het wordt je steeds onmogelijker gemaakt om nog diesel te rijden. De euro 5 norm heeft deze motor net niet gehaald en dat gaat me in de toekomst ook niet helpen. Straks kan ik mijn eigen woonwijk niet meer inrijden.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.