BMW 320d xDrive Gran Turismo (2020)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 320d xDrive Gran Turismo |
---|---|
Versnellingen | 8, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2020 |
Jaar van aanschaf | 2020 |
KM-stand bij aanschaf | 6 km |
KM-stand laatst | 135.000 km |
BMW 320d GT Xdrive
- 53.000 km
Na 18 maanden was het tijd voor een nieuwe auto. Mijn Audi A4 Allroad ingeruild voor een BMW 320d Xdrive GT. De keuze die mijn werkgever te bieden heeft bestaat uit een aantal verschillende BMW en Mini modellen. Helaas was de nieuwe 3-serie nog niet te kiezen. Na een aantal verschillende modellen bekeken te hebben bij de dealer viel de keuze op een witte 3GT. Een langere wielbasis en meer ruimte dan een normale 3-serie. Heb daarnaast het M-pakket gekozen. In combinatie met X-drive heeft de auto het normale onderstel en niet het M-onderstel. Omdat ik in Zweden woon en relatief veel op slechte wegen rij is dat een prima combinatie. Verder heeft de auto alle beschikbare hulpsystemen, 19 inch velgen, richtingaanwijzers, lederen bekleding en een redelijk aantal andere opties.
Ik rij gemiddeld 8500 km per maand en spendeer dus nogal wat tijd in de auto. Ongeveer 8-9 maanden per jaar rij ik op spijkerbanden, de rest van het jaar op zomerbanden. De, naar mijn mening, mooie 19 inch velgen gebruik ik dus helaas maar 4-5 maanden per jaar. Gelukkig zijn de 18 inch wintervelgen ook best ok.
Nu na 6 maanden heb ik 53 000 km met de auto gereden en vond ik het tijd worden om een review over deze auto te schrijven met wat van de bevindingen die ik heb gedaan. Met gemiddeld 83 km per uur heb ik zon 600 uren in de auto doorgebracht en dus wel een redelijk idee van de voor- en nadelen van deze auto.
Voordat ik deze auto kreeg had ik nooit BMW gereden op een enkele huurauto na. Het merk heeft mij nooit echt aangetrokken. Ik was erg tevreden met mijn Audi en had dan ook mijn bedenkingen toen ik hoorde dat ik BMW zou gaan moeten rijden. Ik hou meer van comfortabele dan van uitermate sportieve auto´s. Daarnaast vind ik dat BMW meestal achterloopt op het technische gebied, vooral binnenin de auto. Maar goed, weinig keuze.
De 3GT valt heel erg mee. Een goed sturende auto die best comfortabel is. De combinatie tussen het M uiterlijk en het relatief comfortabele onderstel is perfect wat mij betreft. Ik kan uren rijden zonder dat het vermoeiend wordt. Op onverharde wegen merk je dat de auto harder geveerd is dan de Audi A4 Allroad. De GT is staat 6cm hoger dan de normale 3 serie, maar ondanks dat is de auto veel sportiever dan de A4. De auto is wat harder geveerd wat je vooral merkt op een onverharde weg. Het Xdrive-systeem klinkt als een mooi systeem maar het systeem is niet feilloos. De auto staat relatief snel vast in de sneeuw en er zit wat te veel tijd tussen het bijschakelen van de voorwielen. Het rijden is heerlijk. Met 190pk is de auto snel genoeg voor mijn gebruik. Het is makkelijk om andere autos in te halen. Het gemiddelde verbruik daarentegen is wat aan de hoge kant. Op dit moment staat de teller op 6,8l per 100km.
Binnenin de auto is het comfort wat minder. Ja, de stoelen zitten prima maar het geluidsniveau is wat aan de hoge kant. Doordat er geen lijst rond de ramen zit is er relatief veel geluid in de auto. Vooral met de spijkerbanden moet de radio een tandje luider om het geluid te maskeren. Ook zie je aan het interieur dat het een verouderd model is. Veel hard plastic en digitale systemen die niet kunnen concurreren met het systeem dat Audi biedt. Het is niet mogelijk om een standkachel af-fabriek in de auto te krijgen. Toch wel een groot gebrek hier in het noorden. Ik heb dat opgelost door een motorverwarming te installeren samen met een coupeverwarming op elektriciteit. Dit systeem verwarmt de motor voor het wegrijden en verwarmt de coupe met een kachel die los staat voor de passagiersstoel. Werkt prima, maar een standkachel met afstandsbediening was beter geweest.
Het MMI-systeem van Audi en het systeem van BMW zijn redelijk gelijk qua gebruiksgemak. Het grootste verschil zit in de mogelijkheden en hoe het eruit ziet. In een Audi kun je veel zelf bepalen, wat in BMW niet het geval is. Ik vond het een groot voordeel om de navigatie voor me te hebben in plaats van op een scherm schuin voor me, maar dat is helaas niet mogelijk bij BMW. In combinatie met het Head Up Display dat ik heb is het ook niet mogelijk om de info die in de HUD staat ook in het instrumentenpaneel te hebben. Het is of het ene of het andere. Een ander irritatiemoment is wanneer het donker wordt buiten. Dan gaat in de auto alle verlichting en alle wijzers naar rood. Dit is niet te veranderen. Het is een soort van rode draad door het digitale systeem van BMW. Het ziet er prima uit, maar veel keuze is er niet. BMW bepaalt wat jij het prettigst mag vinden. Iets meer keuzemogelijkheden had ik graag gehad.
De stoelen zitten prima. Het is een genot om daar tijdens lange, en korte, ritten te zitten. Prima te verstellen en ik kan er makkelijk een goede houding in vinden. De sportstoelen zijn met leer bekleed. Koud in de winter, maar het staat wel mooi. De stoelverwarming is niet de beste en het duurt dan ook vaak lang voordat ze opgewarmd zijn. Vooral bij temperaturen onder het vriespunt. Ook de verwarming heeft een rare variatie. Het ene moment kan 20 graden aanvoelen alsof je in de sauna zit, en 15 minuten later heb je de winterjas bijna nodig. Nouja misschien een beetje overdreven, maar het blijft een raar fenomeen dat de temperatuur zo schommelt. Ook op de achterbank heb je dankzij de langere wielbasis prima de ruimte. Kan met gemak achter mezelf zitten.
BMW heeft een ander onderhoudssysteem dan ik gewend ben. Na 30 000km moet de olie worden ververst, na 60 000km een normale onderhoudsbeurt. Dan ongeveer 12 000 km later moeten de remmen voor worden vervangen en nog eens 13 000 km later de remmen achter. En bij 90 000 weer een oliebeurt. Nu hoef ik het onderhoud zelf niet te betalen, maar ik kan me voorstellen dat het voor een particulier in de papieren loopt. Omdat ik een 8 000 km per maand rij krijg je het gevoel dat je geregeld bij de dealer staat.
Problemen heb ik nog niet echt gehad met de auto. Eenmaal een lekke band. Dankzij de runflat tires toch nog naar mijn bestemming kunnen rijden. Maar dit heeft wel als nadeel dat de band niet gerepareerd kan worden en de auto naar de dichtstbijzijnde dealer gebracht moet worden. In dit geval was dit helaas 75km bij mij vandaan.
Samengevat moet ik zeggen dat ik positief verrast ben over deze auto. Ja er zijn gebreken, maar het rijden is prima en het blijft een prima plek om een groot gedeelte van de dag door te brengen.
82000
- 82.000 km
Het is een tijdje geleden dat ik mijn review heb geupdate. Heb de auto nu bijna 11 maanden en heb tijdens die periode 82 000 kilometer gereden. Wat is er de afgelopen tijd gebeurd? Nou eigenlijk niet bijzonder veel.
Er zijn geen grote problemen opgetreden. Bij 60 000 kilomter de eerste grote beurt gehad. Dit heeft de auto doorstaan zonder aanmerkingen. Bij 76 000 zijn de remblokken achter vervangen voor nieuwe exemplaren. Hier moet aangemerkt worden dat het onderhoudssysteem van BMW toch niet ideaal is. In de auto wordt aangegeven hoeveel km er nog over is tot de volgende beurt. Bij 9000km service geboekt om de remblokken te vervangen. De dealer heeft het redelijk druk hier en ik rij 8000-10000 per maand. Dus het is nodig om op tijd een service te boeken. Het systeem bleef echter hangen bij 6000 km en dus heb ik te vroeg een beurt geboekt...
Bij 78000 zijn de achterbanden vervangen voor nieuwe exemplaren. Ik rij op dezelfde manier als met mijn vorige auto en daar heb ik nooit banden hoeven te vervangen. De Pirellis die onder de BMW zitten hebben het ongeveer 25 000km uitgehouden. Heb ook van collegas gehoord dat de Pirellibanden ook bij hen snel slijten.
Tijdens het rijden viel opeens het digitale instrumentarium uit. Gelukkig is dit maar een keer gebeurt, dus laat het ons hopen dat het daar bij blijft. Verder kraakt het gaspedaal sinds ongeveer 20 000km. Zal de dealer vragen er bij de volgende beurt naar te kijken.
Het rijden in de auto bevalt nog steeds prima. Heb nog steeds het gevoel dat ik in een wat gedateerde auto rijd, maar dat doet niet af aan dat de auto verder prima functioneert.
115 000
- 115.000 km
De afgelopen maanden heb ik wat minder gereden. Sinds halverwege september zitten de spijkerbanden onder de auto, wat precies op tijd was, want het weekend erna kwam de eerste sneeuw. Met spijkerbanden is de auto iets zuiniger. Het gemiddelde verbruik over de gehele periode is gedaald naar ongeveer 6,8 liter per 100km, ongeveer een halve liter meer dan de A4 die ik hiervoor reed. Het rijgeluid is behoorlijk toegenomen, maar de auto rijdt comfortabeler. Tijdens de afgelopen 30 000km is er weinig bijzonders gebeurd. Bij 87 000 km zijn de remmen voor vervangen en is de olie vervangen.
Een aantal problemen dat opgedoken is tijdens de afgelopen maanden:
Een aantal weken geleden kwam de melding dat er te weinig koelvloeistof in det auto aanwezig was. Mogelijk een lekkage volgens de dealer. Binnenkort gaat de auto voor service en dan wordt dit direct ook bekeken.
Tijdens het rijden kan het gebeuren dat het digitale instrumentarium uitvalt. Dit gebeurt in verschillende gradaties. Som valt alles uit en start de motor opnieuw. Andere keren valt alleen het instrumentarium uit. Hoe dan ook een bijzonder verschijnsel en nogal vervelend..
Het tanken van Adblue kan een uitdaging zijn met deze auto. Ook al geeft het systeem aan dat er 18 liter bijgaat, slaat het tankpistool altijd af bij een liter of 7. Daarna gaat er mondjesmaat meer bij in, maar bij ongeveer 10 liter heb ik er meestal genoeg van. Ik heb nog niet geprobeerd om te vullen met flessen of jerrycans omdat het juist zo ideaal is dat je het gewoon zou kunnen tanken.
Verder zijn er weinig bijzonderheden te vermelden. De auto doet waar hij voor gemaakt is en rijdt prettig.
135 000
- 135.000 km
De winter is weer over en sinds een week weer zomerbanden onder de auto. Ook is de tijd zonder problemen over.
Ongeveer 120 000 km gereden zonder problemen maar daarna werd tijdens de laatste beurt geconstateerd dat er een lekkage was bij de achteras. Onder garantie zijn er pakkingen vervangen, geen groot probleem maar toch vervelend weer naar de garage te moeten. Nog geen twee weken later begon de auto een vreemd geluid te maken zodra ik het gaspedaal losliet. Na een kort bezoek bij de garage werd geconcludeerd dat de achteras vervangen moet worden. Volgens de dealer een erg zeldzaam probleem dat niet zo vaak voorkomt.
Op deze twee punten na heb ik geen bijzonderheden gehad en heeft de auto alleen de normale beurten gehad.
Bij mijn werkgever worden de leaseautos na 18 maanden ingeruild. Heb een 320D touring besteld die naar verwachting begin juni wordt geleverd. Vind het erg spijtig dat BMW geen nieuwe versie maakt van de GT. Vind het een fijne auto om te rijden, en vooral de extra ruimte in de auto maakt het een geschikte auto om lange afstanden te rijden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

BMW 3-serie GT 320i High Executive M-pakket Navi - Cruise - Leer - NAP
- 2016
- 99.980 km

BMW 3-serie GT 320i High Executive 184PK Panoramadak / Apple Carplay / Achteruitrij Camera / Led Verlichting / Lederen
- 2019
- 98.249 km

BMW 3-serie GT 320i F34 High Executive M-sport | M-pakket | NL auto | Automaat | Camera | LED | 19 inch | Leer | Harman-kardon | DAB | PDC | Cruise control ➡️
- 2017
- 141.867 km