BMW 318tds touring (1996)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | 318tds touring |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 1996 |
| Jaar van aanschaf | 2003 |
| KM-stand bij aanschaf | 183.000 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Zo"n twee jaar geleden heb ik mijn huidige BMW 318 TDS touring aangeschaft. Omdat ik zo"n 40.000 km per jaar rijd, was ik op zoek naar een leuke diesel. Omdat ik toch wel een voorkeur voor dit merk heb, was de keus eigenlijk niet zo heel moeilijk. Maar nu over de auto.
Over het stuurgedrag van de auto kan ik kort zijn: dat is gewoon goed. De auto is stevig geveerd zonder dat er hinderlijke trillingen in het interrieur binnendringen.
Binnenin de auto zit alles degelijk in elkaar en blijven de piepjes en kraakjes achterwegen.
Binnen in de auto zit je als bestuurder altijd goed dankzij de vele instelmogelijkheden van de stoel. Achterin is dat, zoals waarschijnlijk bekend, een stuk minder. De beenruimte is in zijn klasse zeer minimaal, en als u op zoek bent naar een ruime gezinswagen is dit niet bepaald een aanrader, want ook de bagageruimte is zeer beperkt.
Motorisch gezien rijdt deze auto probleemloos, alleen is het een auto die toch wel op toeren gehouden dient te worden en dan voornamelijk bij rotondes e.d. Waar bijv. een tdi een rotonde in z"n derde versnelling kan nemen (fijn of niet), zal de tds echt geen thuis geven.
Het verbruik tenslotte. Bij mijn rijstijl ( normaal optrekken, gemiddelde snelheid zo"n 140 km/uur) zal het verbruik liggen rond de 1 op 14. Op een volle tank ,zo"n 65 liter, rijd ik dan rond de 900 km. Mijn conclusie is dus eigenlijk: zoekt u een ruime, zuinige gezinswagen, koop deze auto dan niet!!
Staat het genieten van autorijden voorop, dan is dit een heerlijke auto.
PROBLEMEN
Bij 210.000km fuseekogel (rechts voor)
248.000km remblokkem (achter)
270.000km grote beurt+ apk
remblokken voor
remschijven voor
vering achter
nokkenasketting
Kijk bij aanschaf naar onderhouds boekje i.v.m vervangen nokkenasketting. Dit is een duur ’grapje’.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook

Op de motor van deze BMW 3-serie Touring slaat de liefhebber aan

Toen BMW nog gewoon vier jaar kon wachten met Touring van nieuwe 3-serie

BMW 328i touring (1997)

Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp




Lezersreacties (0)
Reageren