Audi A4 Avant 2.5 TDI Pro Line (2006)
autoreview
Signalement
Uitvoering | A4 Avant 2.5 TDI Pro Line |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2006 |
Jaar van aanschaf | 2010 |
KM-stand bij aanschaf | 196.500 km |
KM-stand laatst | 238.000 km |
Eerste indruk
- 196.500 km
Nadat mijn A6 dusdanig veel reparatie en onderhoud behoefde, besloot ik deze in te ruilen, nu is de keus op een A4 gevallen met handbak, echter wel met leer, xenon en groot navigatie scherm. Als extra heeft de auto een af fabriek schuif kantel dak.
De auto rijdt echt als een AUDI gewoon heerlijk. Wel kan ik het verschil met de A6 merken, iets meer onrustig op de snelweg, maar dat kan ook door de 17inch velgen komen.
Wat mij opvalt is de vernieuwingen die zijn doorgevoerd in deze 3 jaar jongere A4. Zo is de navigatie van de RSN-E echt verbeterd, met meer opties, en werkt de draaiknop ook goed. Ik heb de laatste software van 2010 erop en daardoor spreekt de navigatie ook Nederlands.
De 6 cd wisselaar zit in het dashbord kastje wat de bediening vergemakkelijkt t.o.v. de kofferbak bij de A6
De auto telefoon kan gewoon via Blue tooth bediend worden, wat voor en nadelen heeft, maar ik vindt het wel gemakkelijk. Alleen de batterij van mijn telefoon looopt nu wel veel sneller leeg.
Ook de bediening van het licht op de auto is verbeterd, met de breedstralers die aangaan als je thuis komt en het automatische dagrijlicht systeem. Wel vreemd dat je nu nooit meer het licht hoeft aan of uit te zetten en alles vanzelf gaat.
Het zit comfort is heel goed, de stoelen geven goede steun, en ook de rij positie is geweldig. Ook de stoelverwarming draagt bij aan het comfort.
Update
- 238.000 km
Ondertussen heb ik de Audi A4 alweer 15 maanden.
Meer dan 40.000 km verder is er wel het een en ander (onder garantie) gerepareerd.
Ten 1e hield de dieselpomp er mee op na 3000 km na de aanschf oftewel 199500 km stand. Volgens de ANWB was het normaal dat die pomp tussen de 150 en 200 K de geest geeft, maar is wel een reparatie van 2500 Euro.
Vervolgens kreeg ik problemen met de versnellingsbak. Hij wilde af en toe niet meer in de 2e versnelling, in eerste instantie leek dat willekeur, echter kwamen we er achter dat dit alleen gebeurde na langdurig in de hogere versnelling te hebben gereden. Net aan het einde van de 6 mnd bovag garantie heeft de garage de "lamellen" vervangen die het schakelpatroon sturen. Hiermee was het probleem inderdaad opgelost. Nu stuur ik alweer 9 maand probleemloos rond. Wel moet de getande riem vervangen worden wat bij AUdi 1090 euro kost bij dit model.
Gelukkig had ik 6 mand Bovag garantie afgesproken anders was ik het haasje geweest, ook de laatste reparatie was 2500+ euro.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.