Audi A3 1.6 Ambition Pro Line (2003)

autoreview

Audi A3
Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3Audi A3 - interieurAudi A3 - interieurAudi A3 - interieur

Signalement

UitvoeringA3 1.6 Ambition Pro Line
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2003
KM-stand laatst0 km
Lezerswaardering: 0%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na een Volkswagen Touran, welke een grote flop was geworden, was ik toe aan een auto die vooral op het gebied van sportiviteit en uitstraling uit zou blinken. De A3 is een geweldig uitziende auto, vooral in de Ambtion uitvoering met 17’ lichtmetaal. Dit pakket is sowieso een aanrader, vanwege de geweldige sportstoelen en het straffere onderstel (dit is natuurlijk erg persoonlijk). Vooral in Ebonyzwart een must voor het oog.
De auto ligt als een blok op de weg en de vering is lekker stevig. Vanwege de standaard snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging stuurt de auto prettig en gemakkelijk; licht bij lage snelheden, zwaar bij hoge. De 1.6 motor is een oud en vertrouwd blok, dat niet uitblinkt door hoge prestaties maar wel door degelijkheid en betrouwbaarheid. Met de 1.6 FSI-motor had ik in de Touran slechte ervaringen, vandaar deze keuze. De zitpositie is formidabel, heerlijke stoelen en een lage zit. Het dashboard ziet er geweldig uit en de kwaliteitsindruk is hoog. Kies wel voor het Pro Line pakket, met essentiele zaken als een Audi Radio Concert en automatische airco.
Door de hoge prijs (32.000 euro voor de auto zoals beschreven) is de A3 een behoorlijk exclusieve verschijning en krijg ik regelmatig opgestoken duimen van vooral wat jongere weggebruikers. Die prijs is meteen wel een nadeel, voor dit geld zijn veel grotere en luxere auto"s te koop. Groot nadeel is verder de instap achterin, het easy-entry systeem werkt werkelijk verschrikkelijk slecht waardoor je soms (in de regen) een minuut staat te hannessen om de stoel weer goed te krijgen. Verder is de bagageruimte wat aan de kleine kant en zijn de prestaties niet overweldigend. Laatste minpunt blijft voor mij de slechte service van de Audi-dealers.

PROBLEMEN

Helaas teveel problemen voor een auto van dit merk en voor dit bedrag:
* bij zo"n 1500 kilometer was de passagiersairbag defect, welke geheel vervangen moest worden
* De toerenteller vertoont kuren, hij loopt af en toe vast
* De elektrische ramen hebben een tijdje niet gewerkt, ze bleven hangen of gingen helemaal niet open
* de hendel van het easy-entry systeem is afgebroken
* verder nog wat kleine zaken, heel vervelend om elke keer terug naar de dealer te moeten, vooral omdat de service zo slecht is.

6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Audi A3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.