AutoWeek 14 2021

Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
logo AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische rijden
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Aanmelden nieuwsbrief
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease vergelijker
    • Voorraadauto's
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto kopen
    • Auto verkopen
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • AutoWeek Autoverzekering
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • AutoWeek 14 2021
    Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Magazine
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      RegistrerenInloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
  • Home
  • Reviews
  • Alfa Romeo
  • 166
28

autoreview

Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Distinctive (2003)

Anoniem
  • Review
8 maart 2009 om 14:23
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

Uitvoering166 3.0 V6 24V Distinctive
Versnellingen4, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf87.479 km
KM-stand laatst140.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste 3 maanden

  • 92.770 km
  • 8 maart 2009

Het was direct de bedoeling om er een gasinstallatie in te plaatsen en dat is inmiddels een maand geleden gebeurd. Ook ben ik langs geweest bij Squadra Tuning om nog wat extra pk's en koppel te krijgen.
Een waar genot om over te stappen van een 4 cilinder naar een 6 cilinder, dat is echt een wereld van verschil.
Ook de afwerking van deze 166 is van een zeer hoog niveau. Alles wat je kunt wensen zit erin, bij mijn 164 heb ik nog veel zelf toegevoegd, dat is bij deze 166 niet nodig.

Het is het laatste nieuwe model (2004) maar mijn exemplaar is in november 2003 al op kenteken gekomen.

Ervaring

  • 93.350 km
  • 26 maart 2009

In eerste instantie even een summiere Myreview, nu iets uitgebreider.

Bij de lancering van de 166 was ik niet echt onder de indruk geraakt van het model. Ik vond wel direct de achterkant erg mooi, de voorkant kon me echter niet bekoren, ik vond het net iets te weinig smoel hebben. Ik bleef daarom ook met zeer veel plezier in mijn 164 Super rijden.
Naarmate ik meer 166-ers zag rondrijden ging het model me toch steeds meer aanstaan en vanaf de facelift wist ik het zeker, dit was mijn volgende Alfa. Omdat nieuw kopen voor mij geen optie is (vind ik echt zonde van het geld) heb ik het geduld opgebracht om te wachten, daarbij kwam nog dat de 164 mij nog steeds niet verveelde en perfect beviel !
Het belangrijkste voor mij was dat ik eigenlijk erg graag op LPG bleef rijden, een 166 op LPG was zoeken naar een speld in een hooiberg. Elk exemplaar op LPG wordt stevig vastgehouden door de eigenaar. Een zeer simpel advies van mijn automonteur was om te zoeken naar een exemplaar met relatief weinig kilometers en dan zelf zorgen voor het inbouwen van de gasinstallatie. Zo gezegd, zo gedaan.
In de loop van 2008 ben ik me gaan orienteren en dat resulteerde in de aanschaf van deze prachtige facelift 166 !!
Gekocht bij Alfa dealer Wim Prins in Nunspeet, het was de moeite waard om hiervoor vanuit Geleen te komen.
De overstap vanuit de 164 was dubbel genieten, de afwerking van de 166 is weer een stuk beter dan de 164 maar vooral de overstap van een 2 liter naar een 3 liter was waanzinnig. Vooral op dat gebied heb ik veel gemist in de bijna 10 jaar in de 164.
Wat een power als je het gaspedaal beroert, de sportronic schakelt erg soepel in zowel de normale stand als de sportstand. Fijn allebei de handen aan het stuur en dan pedal-to-the-metal, je zou verwachten dat je gaat spinnen met de voorwielaandrijving, maar dat valt gelukkig reuze mee. Dat was bij de 164 nog wel een punt van kritiek, maar bij deze 166 wordt dat goed gecorrigeerd.
Het zelf op en af schakelen in de sportstand is vooral een leuke gadget, persoonlijk vind ik het niet echt noodzakelijk, maar goed je kan op die manier wel "zuinig" gaan rijden door vroeger door te schakelen.

Het bochtenwerk gaat ook erg goed voor een wagen van dit formaat, met een standaardgewicht boven de 1500 kg zou je toch verwachten dat 'ie gaat zwabberen ofzo, maar niets is minder waar, ik vind het erg scherp sturen.

Na het installeren van de Prins VSI gasinstallatie ben ik helemaal in mijn nopjes, qua prestaties is er niets veranderd, maar de kosten zijn aangenamer geworden, zou hou ik elke maand nog geld over t.o.v. op benzine rijden. Agatech in Eck en Wiel is wat mij betreft een aanrader voor inbouw van LPG, zeer kundige en meedenkende mensen daar !!

Als ik het interieur onder de loep neem dan kan ik me verder niets meer wensen. Prachtig grijs leer, alles electrisch verstelbaar en verwarmd, electrisch dimmende binnenspiegel, navigatie, telefoon, Ipod aansluiting in dashboardkastje, cd wisselaar.

Al met al ben ik zeer blij met mijn nieuwe aanwinst en hoop er net zoveel en net zolang plezier van te hebben als mijn 164, die overigens binnen een paar dagen na inruil alweer verkocht was. Met de nieuwe eigenaar heb ik inmiddels ook een goed contact opgebouwd, zo kan ik ook nog mijn vorige "liefde" blijven volgen.

Volgende week laat ik de distributieriem etc compleet vernieuwen zodat ik daar voorlopig ook geen omkijken meer naar heb. Dit omdat de eerste eigenaar om, voor mij, onduidelijk redenen dit bij een stand van ongeveer 25000 heeft laten doen. Ik wil verder geen risico lopen.

Hoe het verder is gegaan.

  • 104.499 km
  • 26 oktober 2009

Zoals eerder verteld, een grote beurt laten doen, inclusief distributieriem, waterpomp etc etc etc. Pittig prijsje, maar wel belangrijk om te laten doen door iemand met verstand van zaken (garage Eric Stevens in Geleen, Alfaspecialist)

De kilometers vliegen eraan, allemaal zonder problemen !!
Inmiddels is de wagen voorzien van een achterbumperspoiler en een uitlaatsysteem van Skytune. (Skytune in Maldegem, België)
Tevens is hij weggeweest voor een grote poetsbeurt (polijsten) bij Car Makeover in Margraten.

Ben echt superblij en tevreden, geen moment spijt van deze aanschaf.

Het enige dat ik echt nog heel graag wil is een stuur met bedieningsknopjes voor de ICS, zoeken naar een speld in een hooiberg, het moet wel de juiste kleur en uitvoering zijn.

Nieuwe zomervelgen

  • 111.700 km
  • 5 april 2010

Na een lange zoektocht naar mooie velgen voor de zomerperiode vandaag de nieuwe velgen en banden gemonteerd.
De wintervelgen worden mooi opgeborgen tot eind van het jaar.
Velgen zijn van AEZ, mijn "oude" zomervelgen verkocht.

Na de zomer

  • 121.020 km
  • 6 augustus 2010

Deze zomer op vakantie geweest naar Italië, wat een genot om dit soort afstanden te rijden met deze wagen !!!
Ongeveer 3000 kilometer gereden, zonder een centje pijn. Het was genieten van de eerste tot de laatste reisminuut.
Voor vertrek een uitgebreide check laten doen er voor gekozen om de kachelradiator te vervangen. Ik had daar zoveel horrorverhalen over gehoord dat ik besloot de ellende maar voor te zijn. Er was inderdaad al een begin van lekkage zichtbaar. Hebben we dat ook maar weer gehad.
Het is nog dagelijks genieten in deze SUPERALFA !!

Wetsanden koplampen

  • 140.500 km
  • 12 augustus 2011

De kunststof koplampen blijken gevoelig te zijn voor weersinvloeden. Al een aantal malen geprobeerd te herstellen, maar zonder gewenst effect.
Nu hebben we met wetsanden de koplampen weer zo goed als nieuw gekregen. Een kwestie van onderhouden om ze mooi te houden. Op het Message Board van de Alfa Romeo 166 Club is hier een topic aan gewijd.
Het ziet er weer geweldig uit.
Jammer dat hier in de reviews niet zoveel foto's geplaatst kunnen worden.

3,8
  • Betrouwbaarheid
    3
  • Prestaties
    5
  • Comfort
    5
  • Kosten
    2
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
 
  • Houd me op de hoogte over de Alfa Romeo 166
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    2.0 T.Spark L Leder Navi

    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark L Leder Navi

    • 2004
    • 218.022 km

    € 1.850

    2.0 T.Spark Business 150pk Clima Cruise Trekhaak 1500kg

    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark Business 150pk Clima Cruise Trekhaak 1500kg

    • 2004
    • 237.795 km

    € 1.945

    2.0 T.Spark Progression Clima/Navi APK

    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark Progression Clima/Navi APK

    • 2003
    • 224.562 km

    € 1.895

Meer Alfa Romeo 166 occasions

Lezersreacties (28)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Alfa Romeo 166 specificaties
  • Alfa Romeo 166 occasions
  • Alfa Romeo 166 video's
Advies en informatie
  • Alfa Romeo 166 tests
  • Alfa Romeo 166 gebruikersreviews
  • Alfa Romeo 166 index
PREMIUM
Occasion koopadvies: Alfa Romeo Giulietta - Lancia Delta - Seat Leon

Occasion koopadvies: Alfa Romeo Giulietta - Lancia Delta - Seat Leon

Nu de dagen kort zijn en de nachten lang komt het gemis van de zomer extra hard aan. Om toch...

Lees meer
 

Alfa Romeo 166 reviews

  • Review
    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark Distinctive (2005)

    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark Distinctive...

    11
    • 1 februari 2021
  • Review
    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark Distinctive (2004)

    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark Distinctive...

    13
    • 29 maart 2020
  • Review
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v Distinctive (2004)

    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v Distinctive...

    10
    • 23 mei 2019
  • Review
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v Distinctive (2006)

    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v Distinctive...

    3
    • 6 september 2017
  • Review
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Distinctive (2005)

    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Distinctive (2005)

    11
    • 26 februari 2016
  • Review
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 24V Distinctive (2007)

    Alfa Romeo 166 3.2 V6 24V Distinctive (2007)

    37
    • 6 februari 2016
  • Review
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 24V Progression (2004)

    Alfa Romeo 166 3.2 V6 24V Progression (2004)

    11
    • 8 januari 2016
meer reviews
Klokje rond Alfa Romeo 166

Klokje rond Alfa Romeo 166

75

Als halve Italiaan kun je het niet maken om in een Duitse of Franse auto te rijden. Logisch...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Review
    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark Distinctive (2005)

    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark Distinctive...

    11
    • 1 februari 2021
  • Review
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V (2000)

    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V (2000)

    4
    • 19 oktober 2020
  • Review
    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark Distinctive (2004)

    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark Distinctive...

    13
    • 29 maart 2020
  • Review
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v Distinctive (2004)

    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v Distinctive...

    10
    • 23 mei 2019
  • Review
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v Distinctive (2006)

    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v Distinctive...

    3
    • 6 september 2017
  • Review
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Super (1999)

    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V Super (1999)

    8
    • 9 november 2016
  • Autonieuws
    Facelift Friday: Alfa Romeo 166

    Facelift Friday: Alfa Romeo 166

    82
    • 3 juni 2016
Merk
Merk
  • Autonieuws
    'Alfa Romeo Tonale uitgesteld door nieuwe CEO'

    'Alfa Romeo Tonale uitgesteld door nieuwe...

    66
    • 8 april 2021
  • Review
    Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark 16V Veloce Collezione (2007)

    Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark 16V Veloce Collezione...

    6
    • 28 maart 2021
  • Review
    Alfa Romeo GTV 2.0 Twin Spark 16V (1996)

    Alfa Romeo GTV 2.0 Twin Spark 16V (1996)

    4
    • 25 maart 2021
  • Achtergrond
    Hoe de Alfa Romeo 164 Pro Car de enige van zijn soort werd

    Hoe de Alfa Romeo 164 Pro Car de enige...

    22
    • 21 maart 2021
  • Review
    Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark 16V Distinctive (2002)

    Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark 16V Distinctive...

    1
    • 9 maart 2021
  • Review
    Alfa Romeo 159 1.8 mpi Business (2008)

    Alfa Romeo 159 1.8 mpi Business (2008)

    2
    • 5 maart 2021
  • Review
    Alfa Romeo Giulietta 1.750 TBi Veloce (2016)

    Alfa Romeo Giulietta 1.750 TBi Veloce (2016)

    1
    • 27 februari 2021

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids
  • Koppel abonnement

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek Lab
  • AutoWeek Autoverzekering
  • Je auto aanmelden
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • Mini
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2021 DPG Media Magazines B.V.

onderdeel van DPG Media Magazines groep