Wat is goedkoper?

Audi S8
Vanmorgen stak er zo'n singleframegrille van Audi door mijn brievenbus. Dat wil zeggen, de voorpagina van nrc.next. Verhalen over auto's in dagbladen worden steeds minder zeldzaam, kennelijk zijn de redacties tot de ontdekking gekomen dat een auto voor miljoenen mensen iets heel belangrijks is. Gisteren had dezelfde krant óók al een uitgebreid autoverhaal, over het wel en wee van de Koreaanse auto-industrie (en GM Daewoo in het bijzonder). Vandaag heeft De Auto het dus geschopt tot opening van de krant: "In Duitsland 30.000 euro goedkoper". Oorzaak: de vermaledijde BPM in ons land. De berekeningen liegen er niet om: een makelaar uit Soest haalde een praktisch nieuwe Audi A4 Cabriolet uit Duitsland en bespaarde zich na aftrek van alle kosten zo'n 12.500 euro op een auto die hem fabrieksnieuw bij een Nederlandse dealer 71 mille gekost zou hebben. Serieus geld, niet waar? En het houdt niet op: een Audi A8 W12 van een jaar oud kost je in Nederland bijna 30.000 euro meer dan een geïmporteerde en een Mercedes S500 kan volgens krant 70.000 euro goedkoper zijn. Autoverkopend Nederland zou zich bedreigd voelen door de oneerlijke concurrentie".
Maar laten we niet meteen het slachtoffer uithangen. Puur op gevoel zeg ik dat meeste A8-en en S-klasses niet particulier gekocht worden, maar geleased en dus zijn de te behalen voordelen zeer theoretisch en interessant voor een zeer klein groepje. Auto's die voor de gemiddelde particulier haalbaar zijn, de middenklasse dus, zullen wellicht goedkoper zijn, maar dan scheelt het natuurlijk geen duizenden euro's. Je mag blij zijn met duizend – en dat is mooi bedrag, maar is het ál die moeite waard?

Lezersreacties (28)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.