AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Elon Musk twittert

Elon Musk Twitter

Toen vorig jaar een volger vroeg hoe het hem ging, speelde Elon Musk ontroerend open kaart. "Hoge pieken, diepe dalen en slopende stress. Denk niet dat mensen over de laatste twee willen horen."

Dat zie je de directeur van Audi niet snel tweeten. Die zit trouwens in de gevangenis, dus dat zou lastig worden. Maar de hooggeplaatste bajesklant zou grote voornemens wel eerst netjes aan zijn raad van bestuur hebben voorgelegd. Musk overlegt met niemand. Die bestuurt via sociale media. Hij vindt een tweet veel praktischer dan een vergadering.

Op 7 augustus schrijft hij dit:

"Am considering taking Tesla private at $420. Funding secured."

Hij wil dus Tesla privatiseren bij een aandelenkoers van 420 dollar. Pesterijtje? Een wanhopige poging tot koersmanipulatie? Dan ken je hem nog niet. Dit is zijn hele ondernemingsplan in acht woorden en een cijfer. Je moet maar durven, met duizenden werknemers.

Dus staat, en vast tot zijn genoegen, wederom de wereld op zijn kop. Bezorgde tweets en mediacommentaren, gealarmeerde beurswaakhonden. Schande, schande. Ik lees dat zijn medebestuurders van niets wisten. En alle amateurpsychologen van de wereld vragen wat ze altijd vragen: is hij gek geworden? Zijn de Tesla-groeistuipen hem boven het hoofd gegroeid?

Nee, hij laat bewust een proefballonnetje op. Hij neemt een gecalculeerd risico. Met interessante bijvangst. In het publieke debat worden alle voors en tegens van een privatiseringsoperatie hem op een presenteerblaadje aangereikt, voor zover hij die nodig heeft. Het marktonderzoek krijgt hij er gratis bij. Dat scheelt een hoop geld voor consultants. Kan hij dat weer voor advocaten reserveren.

Waarom deed hij het?

Uit pure haat tegen de short sellers, lees ik, de profiteurs die hun aandelen verkopen om ze tegen een lagere prijs te kunnen terugkopen, in de verwachting dat het aandeel zakt als het wordt afgestoten. Ik weet te weinig van die business om daar een zinnig woord over te kunnen zeggen. Maar Musk weet wat hij doet, hij staat voor zijn uitspraak. En hij laat zich niet terugfluiten.

Onverstoorbaar geruststellend beantwoordt de grootindustrieel vragen van twitteraars. Heus, hij heeft juist groot respect voor zijn aandeelhouders. "Will ensure their prosperity in any scenario."

Hij, die uitsluitend namens zichzelf spreekt. Hij is namelijk de baas, dan mag dat. Helemaal Musk om ook nog eens publiekelijk de draak te steken met zijn critici.

Pesttweet op 11 augustus: 'what are your fav short shorts?'

Daarna gaat hij fluitend over tot de orde van de dag. Grote woorden, grote visies. "Defeating traffic is the ultimate boss battle." Hij post weer staatsiefoto's van NASA-astronauten en scifi-nieuwsberichten over supersnelle hyperloopverbindingen. Zo kennen we hem.

Wat vind ik het ongelooflijk verfrissend.

We leven in de wereld waar niemand de baas mag zijn. Waarin je eerst met anderen moet overleggen voor je iets mag zeggen. De wereld is vol laffe, bange managers die de kool en de geit sparen om hun bonussen te verzilveren en hun pensioen te halen. Daarom zijn zoveel auto's uitgewoonde compromissen. Niet één product uit Musks bedrijvenstal is het. Noch de hyperloop, wat het ook wordt, noch de raketten, noch de auto's – allemaal grensverleggende technologie, door hem bedacht en gezegend. Hij durft er alles voor op het spel te zetten.

Hij kan eraan kapot gaan, waar. Maar de industrie kan een hoop van hem leren. Prioriteiten stellen, bijvoorbeeld. Absolute autonomie. En een gezond stuk doodsverachting. Hoe vaak hij ook is afgeschreven, en hoeveel stomme fouten hij ook heeft gemaakt, hij heeft meer in zijn mars dan al zijn critici bij elkaar. Mocht hij sneuvelen, dan leg ik bloemen op zijn heldengraf. Glorious bastard.

Lezersreacties (60)

Reageren
Sub-reacties inklappen
Anoniem
Anoniem
  • 0
Fantastische clickbait, Jari! :-)

Fijn dat deze 'darlings' het overleefd hebben:

"Daarom zijn zoveel auto's uitgewoonde compromissen." (200% mee eens)
en
"En een gezond stuk doodsverachting." (Yes! Achter de geraniums kan altijd nog)
Anoniem
Anoniem
  • 2
Klopt bas , Musk is een geweldige narcist! : )
Anoniem
Anoniem
  • 5
@HRC

Musk is vooral een game changer gebleken. Dat hij mogelijkerwijs een narcist is, kan me eerlijk gezegd weinig boeien...
Anoniem
Anoniem
  • 2
Zou ook wel eens goed zijn een analyse te maken van alle partijen die niet gebaat zijn bij het succes van Tesla, SpaceX, The Boring Company.

Volgens artikel?
Anoniem
Anoniem
  • 0
*Volgend
Mrtin 600
Mrtin 600
  • 10
Musk is een eigenzinnige geest, een afzonderlijk denker. Dat laatste is meestal van toepassing op mensen met een hoog IQ. en dan nog zijn het er maar heel weinig die dat daadwerkelijk kunnen. Ik bewonder hem daarom en ik gun hem het succes.
Anoniem
Anoniem
  • 1
@SKKL 350
Schrijver is Bas, niet Jari.

@HRC
Prima dat je vindt dat Musk geweldig is, maar op basis waarvan denk je dat Musk een narcist is?
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ Ppep

Dat hij mogelijkerwijs een narcist is, kan me eerlijk gezegd weinig boeien...

als je begrijpt hoe een Narcist in elkaar steekt, begrijp je Musk ook beter, dat het jou niet kan boeien is een ander verhaal..

@ Skkl350, omdat hij dat zelf ook aangeeft.
Mazdos2
Mazdos2
  • 1
Oh Bas, dat is vloeken in de kerk hier
botzz
botzz
  • 1
Ik zal het ook wel eens tegen meneer agent zeggen als ik word aangehouden voor te hard rijden: "Dat deed ik bewust, om even wat uit te testen"
En alles is weer goed, makkelijk hoor.
Anoniem
Anoniem
  • 1
@HRC

Dat schreeuwt om een toelichting! Vertel, want ik ben erg benieuwd (serieus).
Anoniem
Anoniem
  • 3
Alleen een psychiater kan officieel narcisme diagnosticeren. Er zijn trouwens verschillende varianten van deze aandoening. Zelf denk ik dat Musk een gepassioneerd en onorthodox ondernemer is, die de gevestigde orde graag laat zien wat er allemaal nog meer mogelijk is. Mijn zegen heeft hij. Ik kan me volledig vinden in Bas' column.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Silverlake heeft een aantal investeerders bijeen gebracht waaronder VW om 30 miljard in de exit te steken. De voorwaarden waren nogal ondermijnend voor o.a. Musk's positie. Las ik.
HansSolo
HansSolo
  • 4
Musk is eerder hyperslim vergezeld met een snufje autisme.
HansSolo
HansSolo
  • 3
En al op jonge leeftijd een autoliefhebber, deze is te grappig:

https://www.youtube.com/watch?v=x3tlVE_QXm4
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ pepp en skkl350

lees dit boek eens, ik heb hem voor je in PDF:

http://v1x0r.com/downloads/Books/Elon_Musk/Ashlee%20Vance%20-%20Elon%20Musk%3B%20Tesla,%20SpaceX,%20and%20the%20Quest%20for%20a%20Fantastic%20Future.pdf

In de allereerste zin van je boek beschrijf je Musk die tijdens een etentje vraagt of jij hem gek vindt. Het antwoord krijgt de lezer niet.

,,Ik denk niet dat hij gek is. Wel denk ik dat hij een aantal complexen heeft. Als hij vermoeid en gestrest is, komen die duistere periodes naar de voorgrond. Zelf heeft Elon toegegeven dat hij een narcist is. Hij heeft zeker veel trekjes daarvan.''

Biograaf Musk: 'Elon heeft altijd een duistere kant gehad'

https://www.destentor.nl/economie/biograaf-musk-elon-heeft-altijd-een-duistere-kant-gehad~af9f62d5/
Werner Wolf
Werner Wolf
  • 1
Zo is dat! weg met dat multiculti overleg gejammer! Gewoon 1 die zegt hoe het gaat gebeuren!!
Anoniem
Anoniem
  • 2
Door mensen zoals Musk gaat de wereld vooruit. Dat dit door velen niet te begrijpen is, is van geen enkel belang.
Anoniem
Anoniem
  • 2
Wat @Shoot Mobiel zegt.
Mensen als Musk helpen de wereld vooruit. Jaloers op z'n intelligentie en durf. Gaaf stuk van Van Putten.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ Shootmobiel,
niet iedereen is daar van overtuigd.
Anoniem
Anoniem
  • 2
Ik herken teveel van Musk in mijzelf.

I refrain from commenting about a soulmate
Anoniem
Anoniem
  • 2
El Musk meldde tevens bipolair te zijn.
Een feneomeen waar we hier op AW ook wel eens tegenaan lopen.

Tevens snoept hij Zolpidum. Zeg maar Ambiem.

Ik geef de beste man wat slack - zonder deze bezeten workaholic zag de wereld er een stukkie saaier uit. En minder innovatief.
Anoniem
Anoniem
  • 1
Toch is EM niet uniek.

De geaggregeerde kennis & kunde van de eerste 5 reageerders geeft Elon "a run for his money".
Anoniem
Anoniem
  • 0
Dat was het.
Ga eten.
Anoniem
Anoniem
  • 3
Leuk stuk Bas. Zo ken ik je niet, wat had je gesnoven?

"wederom de wereld op zijn kop. Bezorgde tweets en mediacommentaren, gealarmeerde beurswaakhonden. Schande, schande"
Mooi geformuleerd. Geeft mooi de werkelijkheid aan. Een paar doelgroepen in de stress. De rest van de wereld niet. Die vroegen zich zoals gebruikelijk af of ze bloemkoop of broccoli zouden eten die avond.

Het Audi voorbeeld is zowel hilarisch als tekenend voor de oude wereld. Daar gaan ze nog heel veel last van krijgen.
Anoniem
Anoniem
  • 4
@HRC
Ik heb het boek Elon Musk gelezen. Daarin geeft Musk regelmatig een inkijkje in zijn karakterfouten.
Ik kan je een ding zeggen van de karaktereigenschap van narcisten: die doen dat never nooit niet. Dus ook al zegt ie 't zelf, ik geloof hem niet. Hij past simpelweg niet in het hokje. Op deze site is regelmatig een mooi voorbeeld van een narcist aanwezig.
Zo is Musk niet: hij heeft zelfspot, geeft makkelijk fouten toe, staat niet te glunderen bij publieke optredens, luistert naar vragen van interviewers, werkt keihard voor resultaat ipv zichzelf en zorgt goed voor zijn 3 ex-en en z'n 6 kinderen.

Narcistische trekjes? Jazeker, die heeft iedereen.
Musk heeft meer autistische trekken; hij neigt naar syndroom van Asperger.
Excentriek? Ja.
Fijne baas of collega? Ik zou er niet mee kunnen werken.
Gedreven? Tot het bot.
Braaf? Nee, boeit 'm ook niet.
Hobby? Hiken door de natuur.
Sociaal? Alleen als hij een klik met je heeft.
Geld? Op Mars zijn geen pinautomaten.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ Nitro68
HRC, dat is hun probleem.

dat is wat jezelf wil geloven...
Anoniem
Anoniem
  • 2
@Evan Tannero
Wanneer komt je boek uit?
Anoniem
Anoniem
  • 0
@0IIIII0
@ hanssolo

mediacommentaren:

weet je nog die Sandy Munro, die eerst zo negatief was op Tesla model 3, en daarna nog eens ging testen en toen was het ineens een hele goede auto met goede winstmarges..!

Nu lijkt het er echter op dat Sandy Munro in warm water staat over de uitloop van de Tesla Model 3. Volgens een verklaring van Autoline is Sandy Munro niet langer beschikbaar om commentaar te leveren op de Tesla Model 3, omdat hij te maken krijgt met legale beschuldigingen over het werk. Op dit moment is het niet bekend wie de kleine consultancy aanklaagt die inzicht verschaft in de producten van de enorme auto-industrie.

hij word aangeklaagd omdat hij onterecht de kwaliteit van de Model 3 als goed heeft beoordeeld.
hij mag er niks meer over zeggen!

zo zie je media commentatoren, een groot circus van verschillende kanten.

https://bleisure-travel.net/sandy-munro-sued-tesla-model-3-teardown
Anoniem
Anoniem
  • 1
@ Evan
eet smakelijk : )
DeeTwee
DeeTwee
  • 1
Wat mij ongelooflijk verfrissend lijkt is als er eens wat minder aandacht aan dit figuur besteed wordt.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ skkl350

bekijk eens de 21 dingen van een narcist:

https://www.psychologiemagazine.nl/artikel/21-dingen-waaraan-je-een-narcist-herkent/

en je kan toch niet met droge ogen beweren dat hij daar niet in past?

kijk een complete psychologie toepassen gaat wat ver hier, maar hij zegt het zelf, en als je de trekken van een narcist bekijkt, dan plaats ik hem ook in dat hoekje.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ skkl350
Dus ook al zegt ie 't zelf, ik geloof hem niet.

ok, dan laten we het hierbij.
Anoniem
Anoniem
  • 4
@HRC VAN D: Jouw overdreven obsessie met Tesla en Musk.. daar kan een psycholoog heel wat van zeggen...
Anoniem
Anoniem
  • 1
Hey Dyson, you're the first to know!

Werktitel luidt:

"Me, myself, Mike & Musk: Hoe Geklooi & Gezuig van Vinextrash Silicon Valley doet Shaken".
Anoniem
Anoniem
  • 4
@HRC
Ik geloof ook mensen niet die zichzelf doodverklaren, maar dat kan voor iemand anders weer anders liggen natuurlijk.
Mooi psych-lijstje, maar redelijk nutteloos. Iedereen is in meer of mindere mate narcistisch en kan op alle vragen bevestigend antwoorden in bepaalde situaties. Een ziekelijk narcist (daar waar de omgeving last van heeft) zal nooit (NOOIT) een fout toegeven en bij voorkeur een ander kleineren. En zal totaal niet begaan zijn met anderen.
Musk z'n levensdoel is de mensheid redden. Dat het binnen één generatie fout gaat hier op aarde staat voor hem vast. Als er niets gebeurd, ontstaat een derde wereldoorlog over energie of AI. Zoiets zou een narcist helemaal aan z'n blote billen corroderen.
Anoniem
Anoniem
  • 1
HRC, dank!

Halverwege de pizza.
Zelf gemaakt.
Anoniem
Anoniem
  • 1
Shootmobiel weet er ook wel een met ev hanssolo
Anoniem
Anoniem
  • 0
@skkl350
Musk z'n levensdoel is de mensheid redden.

dat moet je maar aannemen.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@ Evan
dat klinkt lekker, ik krijg gelijk honger...
lennie
lennie
  • 0
Veel mensen is het gelukt een bedrijf ontzettend succesvol te verkopen en daarop binnen te lopen. Maar weinigen lukt het om een product te maken dat miljarden kost, bij elke verkoop ook nog eens onder kostprijs wordt verkocht, ondanks een zeer hoge prijs van maar matige kwaliteit is, objectief beschouwt weinig nieuws toevoegt en desondanks toch een bijna sekte achtige fanbase opbouwen. Dan ben je een goede verkoper. Dat vind ik knap.
Anoniem
Anoniem
  • 0
@HRC
Dat zegt ie zelluf...;-)

@Evan
In de steenoven thuis? Musk....muts op?
Anoniem
Anoniem
  • 0
Oke, Musk is de moderne Narcissus. Misschien wel net zo mythologisch. Laten we hem Muskus noemen. Hoewel, misschien is dat toch wat ongelukkig gekozen bij nader inzien...
Anoniem
Anoniem
  • 0
Om het plaatje compleet te maken:

https://youtu.be/nLT1A6XtjZ8
Anoniem
Anoniem
  • 0
"Overpeinzingen" van Marcus Aurelius (De Stoicijn), naast de medicatie uiteraard.

De EV Keizer van deze tijd: Musk.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Het nageslacht van de hoeksteen is de soort die een ex-huurwoning koopt, er twee aftandse VW (derivaten) parkeert en denkt dat het leven bestaat uit werken, eten, slapen en vakantie. De voortuin netjes en achter een tokkie bedrijf.

Er zitten goeie tussen denk ik dan maar.

Mijn buurman zegt dat elektrisch rijden de toekomst is. Maar ik heb helemaal geen buurman. Toch ben ik het met hem eens.
Anoniem
Anoniem
  • 1
SKKL.

Mus ..... hroom pizza op gloeiend Tesla batterypak
Anoniem
Anoniem
  • 0
Musk heeft toch wel wat moois met de Model S neergezet, en ook zijn visie is vooruitstrevend plus dat hij electrificatie groot heeft gemaakt.
Een dieselrevival is niet besteed aan Musk.

Maar misschien kan Herr Stadler als hij vrij komt, de algehele leiding aangaan wat de dieselrevival betreft.
Dan kan Musk verder gaan met zijn visies wat de toekomst betreft.
Anoniem
Anoniem
  • 1
Musk twittert.
Trump twittert
Wilders twitter.
Jemig wat een nieuws.
Anoniem
Anoniem
  • 0
Wortelkanaal.

Die video brengt de kijker naar de 'wortels' van de Musk dynasty.
Een eigen YT 'kanaal' waard!

Daar steken de Tannero bastaardjes bleekjes bij af.
Degene die het bij ons in de familie het verst schopte was Tamara Tannero,
PAALDANSERES!
Anoniem
Anoniem
  • 0
@Evan
Niets spettert zo lekker als een fijn lithium vuurtje. Groen cobalt sfeertje erbij....jummie!
Anoniem
Anoniem
  • 2
Bas' zijn

"We leven in de wereld waar niemand de baas mag zijn. Waarin je eerst met anderen moet overleggen voor je iets mag zeggen. De wereld is vol laffe, bange managers die de kool en de geit sparen om hun bonussen te verzilveren en hun pensioen te halen. Daarom zijn zoveel auto's uitgewoonde compromissen. Niet één product uit Musks bedrijvenstal is het. Noch de hyperloop, wat het ook wordt, noch de raketten, noch de auto's – allemaal grensverleggende technologie, door hem bedacht en gezegend".

Roerend eens. Ontroerend gegeven.
Anoniem
Anoniem
  • 0
HRC: Ik snap weinig van die link. Wie is die Munro? Er zit weinig samenhang in het artikel.
Eerst gaat het in negatieve zin over craftmanship and build quality.
Daarna gaat het positief over far beyond the rest electronics en battery.
Hij (Munro ofzo) kan dit toch gewoon zo vinden. Krijgt hij hier een rechtzaak voor aan zijn korte broek??

Lijkt weer zo'n typisch Amerikaanse rechtzaak. Net zoals de mensen die het nog steeds niet eens zijn met de verkiezingen van 2 jaar geleden en nog steeds niet voorruit kunnen kijken en nog steeds Trump af willen zetten. Je hele leven vechten tegen de vooruitgang- en beter weten in.
Steek je energie in de toekomst, anders bereik je niets in het leven.
nitro68
nitro68
  • 4
Lennie:

Wat je daar beschrijft geldt voor de Opel Ampera, niet voor welk Tesla model dan ook, daar zitten namelijk marges op waar andere fabrikanten jaloers op zijn.
Dat Tesla nog geen winst schrijft heeft hele andere oorzaken, maar dat is niet de oorzaak die jij beschrijft.
HansSolo
HansSolo
  • 1
HRC, Munro is er, na het onderdeel voor onderdeel uitpluizen van een Model 3, van overtuigd geraakt dat er op een Model 3 een gezonde marge zit. Blijkbaar is er een bepaalde groep die niet blij is met deze conclusie. In de USA ga je dan een rechtszaak beginnen.

Dat er een gezonde marge zit op de auto's die Tesla verkoopt is algemeen bekend.
Anoniem
Anoniem
  • 3
Wat Nitro68 en Hanssolo schrijven is juist de grootste voorsprong van Tesla.
Winstmarges die ongekend zijn in de industrie door vernieuwend technisch ontwerp en productie methoden.
Samen met de ongeveer 6 jaar voorsprong in software en accu technologie,
is dat waar de oude autofabrikanten zich het meest zorgen over maken.
Lijkt een onmogelijke opdracht als je veel fabrieken hebt die op ouderwetse manieren auto's maken.
En dan krijg je dit soort noodgrepen: https://www.bright.nl/nieuws/artikel/4390136/volkswagen-vwos-besturingssysteem-systeem-software

Gisterochtend stond het weer op de agenda in de boardrooms. Hoe gaan we het gat met Tesla verkleinen??

Duisters en software, beware!