Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Autotests
  • Nissan
  • Almera

Nissan Almera 2.0 D GX (1997)

Braaf werkpaard

Nissan Almera 2.0 D GX (1997)
  • Autotest
20 juni 2001 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
Geen turbo, geen directe inspuiting - niks. Een braaf werkpaard, deze Almera 2.0 GX D, gemaakt voor vele kilometers zuinige betrouwbaarheid, niet voor prestaties. Maar trekt hij 't nog 'n beetje op het gebied van luxe en comfort?

In Glamourland hoort hij niet thuis, de Nissan Almera 2.0 GX D. Hij moet het hebben van zuinigheid en vlijt, niet van een flitsend uiterlijk of pittige prestaties. Een krachtpatser is de dieselmotor die deze middenklasser aandrijft dan ook niet. Het gaat hier om een gewone, 'ouderwetse' diesel zonder turbo. De 1974-cc zelfontbrander van de Almera brengt het tot een vermogen van 55 kW/75 pk bij 4800 tpm en een koppel van 132 Nm bij 2800 tpm. De Almera 2.0 D moet daarmee volgens de fabrikant 156 km/h kunnen halen.
Flitsende acceleratietijden mogen we dan ook niet verwachten. Uit de technische gegevens leren we dat de diesel in 16,8 seconden vanuit stilstand naar honderd zou kunnen optrekken. Bij onze eigen meting bleef hij met 17 seconden wat achter bij de fabrieksopgave. De tussensprint (80-120) was evenmin flitsend. In het vierde verzet klokten we hem op 16,9 en in '5' op 24,5 seconden. Als je wilt inhalen kun je dus beter terug gaan naar '4'.
En hoe het zit het met de 'dieselgeluiden' die tot het interieur doordringen? De waarde van rond de 70 dB bij 100 km/h mag 'gehoord' worden, maar bij 120 wordt de Almera met 73 decibel toch wat rumoerig. En het verbruik? Met gemiddeld 1:14,7 voor de Almera heel netjes.

Recht-toe-recht-aan

Hoewel de Almera 5-deurs officieel een hatchback is, heeft hij een nagenoeg rechte, stationwagenachtige achtersteven. Dit oogt misschien niet zo fraai, maar geeft wel lekker veel ruimte in het interieur. Ook in het leefgedeelte van de Almera zien we dat de Nissan vooral een recht-toe-recht-aan type is.
Een in hoogte verstelbaar airbagstuur is standaard.
Als er rechts zo'n luchtkussen gemonteerd kan worden, gaat dat vaak ten koste van de aflegruimte op het dashboard. Niet echter bij de Nissan. De aflegruimte op het dashboard is nog praktisch ook, want hij bestaat uit een bakje waarin de spullen blijven liggen. Diverse kleinigheden kunnen verder een onderkomen vinden vóór de versnellingspook, achter de handrem, in een vakje links van het stuur en in vrij lange maar smalle portiervakken.
De Nissan is voorzien van vrij harde, enigszins 'Duits' aandoende stoelen met een niet nadrukkelijk sportieve profilering. Mensen die achterin plaatsnemen, vinden daar voldoende plaats voor hoofd en benen.
Het ruim van de Almera heeft een inhoud van 340 liter; middelmatig in deze klasse. Jammer dat de kofferruimte een beetje onregelmatig van vorm is; dat scheelt in de praktische bruikbaarheid. Een in ongelijke delen omklapbare achterbankleuning en zitting is standaard.
Een aantal onderdelen van het toebehoren dat de Almera GX D aan boord heeft is al ter sprake geweest. Maar we gaan nu het beeld completer maken. Centrale portiervergrendeling is standaard. Het openen en sluiten van de zijruiten vergt slingerwerk. De buitenspiegels zijn van binnenuit elektrisch verstelbaar. Het in hoogte verstelbare stuur kwam al aan de orde evenals het airbagstuur. Verder hoort een elektronische startonderbreker tot de uitrusting. Een accessoire dat in deze klasse nog maar weinig voorkomt, is een airconditioning. Maar de Almera krijgt deze installatie om het klimaat in de auto te regelen standaard mee.
De Almera staat op een stevig onderstel dat hem een bijna sportief weggedrag bezorgt. Het lijkt je uit te dagen om er bij het bochtenwerk flink tegenaan te gaan. Nu kan dat makkelijk, want deze Nissan is berekend op heel wat krachtiger motoren dan de diesel met z'n 75 pk. Daardoor blijft hij in een vlotgenomen bocht mooi neutraal. Bovendien houden de stugge vering en de dwarsstabilisatie het koetswerk netjes rechtop. Sportiviteit en stevigheid hebben wél hun invloed op het comfort als de toestand van het wegdek te wensen overlaat. De inzittenden merken dan duidelijk wat voor soort plaveisel er onder de wielen door gaat en een stootje af en toe moeten ze kunnen verdragen.
De stuurbekrachtiging sluit aan bij de - enigszins sportieve - aard van het beestje. Hij reageert direct, maar niet overdreven op de bevelen van de chauffeur. Schakelen vraagt weinig inspanning of beleid. De Almera diesel is gewoon een probleemloos, braaf werkpaard.

Signalement

Merk Nissan
Model Almera 2.0 D GX
Carrosserie 5-deurs, hatchback
Transmissie 5 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Prijs € 16.561

Specificaties

Brandstof diesel
Motor 4-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.974 cc
Maximaal vermogen 55 kW / 75 pk bij 4.800 tpm
Maximaal koppel 132 Nm bij 2.800 tpm
Inhoud brandstoftank 50 l
Lengte / breedte / hoogte 4.120 mm / 1.690 mm / 1.395 mm
Wielbasis 2.535 mm
Massa leeg 1.130 kg
Laadvermogen 500 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 840 kg / 550 kg
Banden185/65HR14Prijzen
Topsnelheid 156 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 17,0 s (fabrieksopgave: 16,8 s)
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 16,9 s / 24,5 s
Uitgebreide specificaties
  • Houd me op de hoogte over de Nissan Almera
Nissan Nissan Almera
Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Nissan Almera specificaties
  • Nissan Almera occasions
  • Nissan Almera video's
Advies en informatie
  • Nissan Almera tests
  • Nissan Almera gebruikersreviews
  • Nissan Almera index
PREMIUM
Nissan Qashqai transmissievergelijking - Duurtest

Nissan Qashqai transmissievergelijking - Duurtest

De twee Nissans Qashqai op de foto zijn vrijwel identiek. Alleen je voeten zouden het verschil...

Lees meer

Gerelateerde reviews

  • Gebruikersreview
    Nissan Almera 1.6 GX (2000)

    Nissan Almera 1.6 GX (2000)

    13
    • 2 februari 2021
  • Gebruikersreview
    Nissan Almera 1.6 GX (2000)

    Nissan Almera 1.6 GX (2000)

    • 12 juli 2018
  • Gebruikersreview
    Nissan Almera 1.6 SLX (1999)

    Nissan Almera 1.6 SLX (1999)

    2
    • 19 juni 2018
  • Gebruikersreview
    Nissan Almera 1.6 GX (1996)

    Nissan Almera 1.6 GX (1996)

    • 19 juni 2018
  • Gebruikersreview
    Nissan Almera 1.5 dCi Visia (2004)

    Nissan Almera 1.5 dCi Visia (2004)

    1
    • 13 mei 2018
  • Gebruikersreview
    Nissan Almera 1.8 Luxury (2001)

    Nissan Almera 1.8 Luxury (2001)

    • 7 oktober 2017
  • Gebruikersreview
    Nissan Almera 1.4 GX (1996)

    Nissan Almera 1.4 GX (1996)

    4
    • 9 februari 2017
meer reviews
Nissan Qashqai - Afscheid duurtest

Nissan Qashqai - Afscheid duurtest

26

De Nissan Qashqai is een half jaar bij ons geweest. We reden de 158 pk sterke 1.3 viercilinder...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Nissan presenteert nieuwe Almera

    Nissan presenteert nieuwe Almera

    22
    • 18 november 2019
  • Nieuws
    Russische Nissan Almera is niet meer

    Russische Nissan Almera is niet meer

    17
    • 24 oktober 2018
  • Klokje Rond - Nissan Almera

    Klokje Rond - Nissan Almera

    76
    • 22 januari 2015
  • Nieuws
    'Nieuwe Nissan Almera gericht op leasemarkt'

    'Nieuwe Nissan Almera gericht op leasemarkt'

    24
    • 7 maart 2014
  • Nieuws
    Nissan Almera voor het eerst in definitieve vorm

    Nissan Almera voor het eerst in definitieve...

    16
    • 8 november 2013
  • Nieuws
    Hou je vast: de nieuwe Nissan Almera!

    Hou je vast: de nieuwe Nissan Almera!

    56
    • 29 augustus 2012
  • Autotest
    Nissan Almera 1.5 dCi Acenta (2004)

    Nissan Almera 1.5 dCi Acenta (2004)

    • 28 maart 2006
Merk
Merk
  • Nieuws
    Nissan verwacht rest van het jaar geen Russische productie meer

    Nissan verwacht rest van het jaar geen...

    4
    • 13 mei 2022
  • Nieuws
    Nissan voor het eerst in drie jaar weer winstgevend

    Nissan voor het eerst in drie jaar weer...

    19
    • 12 mei 2022
  • Nieuws
    NCAP: Assistentiesystemen Nissan Qashqai en Volkswagen ID5 heel goed

    NCAP: Assistentiesystemen Nissan Qashqai...

    11
    • 11 mei 2022
  • Nieuws
    Nissan Laurel (1986) - In het Wild

    Nissan Laurel (1986) - In het Wild

    49
    • 4 mei 2022
  • Nissan Qashqai - Afscheid duurtest

    Nissan Qashqai - Afscheid duurtest

    26
    • 4 mei 2022
  • Nieuws
    Nissan Sunny (1984) - Liefhebber Gezocht

    Nissan Sunny (1984) - Liefhebber Gezocht

    32
    • 29 april 2022
  • Nieuws
    Nissan 100 NX (1991) - In het Wild

    Nissan 100 NX (1991) - In het Wild

    26
    • 27 april 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden