Mazda MX-5 Roadster Coupé 2.0 S-VT Sportive (2007)

Hardtop voor softies

Mazda MX-5 Roadster Coupé 2.0 S-VT Sportive
Steeds vaker maakt de linnen kap plaats voor een harde vouwtop. Mazda gaat met de trend mee en introduceert de MX-5 Roadster Coupé mét een hardtop. Wees niet ongerust: voor puristen houdt het basismodel van de geliefde MX-5 een handbediende softtop.

De Mazda MX-5 laat zich moeilijk vergelijken in tijden waarin steeds meer cabrio's worden geleverd met een stalen vouwkap. Zijn de dagen van de stoffen kap geteld? Je zou het haast zeggen, te meer daar zelfs Mazda (gedeeltelijk) van zijn geloof valt en de MX-5 nu optioneel met hard vouwdak levert.
Opvallend is dat het harde vouwdak opgeborgen wordt in de ruimte waar normaal de softtop opgeslagen wordt. Dit heeft als voordeel dat de bagageruimte niet nadelig beïnvloed wordt. Maar met de kap gesloten heb je een loze ruimte. Verder moet je bij de Mazda de kap met de hand ontgrendelen. Zo snel als de normale MX-5 krijg je de Roadster Coupé niet open of dicht, maar dertien seconden is toch bijzonder rap.

Minder puur
Het pure van de eerdere generaties is bij de derde MX-5 op de achtergrond geraakt, maar toch is het interieur lekker eenvoudig. De kunststoffen maken een wat goedkope indruk, maar het zit allemaal mooi in elkaar en is sober, maar netjes vormgegeven.

De zitpositie is prima. Wie net uit een ouder type stapt, zal opmerken dat hij wel hoog zit, maar dat went snel. Ook is de positie van het korte pookje erg goed, hierdoor kun je het snel en met korte slagen bedienen, mede doordat de handrem rechts van de middenconsole is geplaatst.
Omdat het stuur voortaan in hoogte (maar nog steeds niet in diepte) verstelbaar
is, biedt de cockpit van de MX-5 een fantastische zit, waarbij alles draait om puur autorijden. Ook de pedalen zitten waar ze horen. Op de verzorging van de bestuurder valt niets aan te merken.

Lekker licht
De snelheidssensatie in de Mazda is bijzonder groot, zo blijkt uit de cijfers. Met 160 pk, gekoppeld aan 1.092 kg is de MX-5 een vlot wagentje. Dat bewijzen de metingen ook! De MX-5 duikt in de 0-100-sprint tweetiende seconde onder de beloofde 8,3 seconden. Tussenacceleraties in de Roadster zijn een waar genot; de MX-5 reageert zeer alert op het gaspedaal, al had de zesbak de tweeliter wat beter bij de les gehouden.
Gelukkig zijn die pk's niet alleen in rechte lijn inzetbaar. Net als zijn voorgangers heeft de Mazda MX-5 een lekker directe besturing, hoewel er een kleine sprong naar meer comfort is gemaakt. Het stuur voelt lichter aan zonder veel contact met de weg te verliezen. Daardoor kun je lekker spelen en dat maakt de Japanner een spannend speeltje.
Biedt de harde kap van de MX-5 nu een meerwaarde ten opzichte van de stoffen versie? Qua geluid in het interieur in elk geval nauwelijks tot niet. Esthetisch gezien onderscheidt de harde kap zich in open toestand amper van de stoffen versie, maar de aanblik van een dichte MX-5 Roadster Coupé zal menig lief-hebber tegen de borst stuiten. Aan de andere kant: veel eigenaren hebben er voor de winter een losse hardtop bij, en die is op de officiële accessoirelijst duurder dan de elektrisch bedienbare vouwkap. Het is natuurlijk ook een kwestie van gewenning; op een MX-5 verwacht je nu eenmaal een stoffen kapje.

Signalement

Merk Mazda
Model MX-5 Roadster Coupé 2.0 S-VT Sportive
Carrosserie 2-deurs, cabrio
Transmissie 6 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving achterwielaandrijving
Nieuwprijs € 42.995

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 4-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.999 cc
Maximaal vermogen 118 kW / 160 pk bij 6.700 tpm
Maximaal koppel 188 Nm bij 5.000 tpm
Inhoud brandstoftank 50 l
Lengte / breedte / hoogte 3.995 mm / 1.720 mm / 1.255 mm
Wielbasis 2.330 mm
Massa leeg 1.107 kg
Laadvermogen 258 kg
Banden205/45R17Prijzen
Topsnelheid 215 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 8,1 s (fabrieksopgave: 8,2 s)
Acceleratie 50-80 km/h in 3/4 4,3 s / 5,6 s
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 6,8 s / 9,9 s
Brandstofverbruik 8,2 l/100km
CO2-uitstoot 193 g/km

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Praat verder op het forum