Mazda 3 Skyactiv-G 2.0 - Op de Rollenbank

Nieuwer dan ooit

36 reacties

Video
AutoWeek 14 2020
AutoWeek 14 2020

Je leest het in AutoWeek 14 2020

Zelden zagen we een nieuwere auto in deze rubriek als de Mazda 3 van Mark de Weert. Die heeft net de kaap van 10.000 kilometer gerond. Toch zijn we evengoed benieuwd wat de eigenwijze techniek aan boord aan pk’s heeft te bieden.

Mazda is al sinds jaar en dag berucht om zijn Skyactiv-motoren. Voor het merk uit Hiroshima geen compacte turbotechniek, maar een ongeblazen 2,0-liter motor met een hoge compressieverhouding. Na een (overigens prima) ervaring met een Seat Ibiza 1.5 TSI ging Mark de Weert overstag voor zo’n bijzondere Japanner. “Ik heb gekozen voor de Skyactiv-G motor, want ik wilde geen proefkonijn zijn voor de Skyactiv-X. Die nieuwe motor, die het midden houdt tussen een benzine en een diesel, schijnt behoorlijk wat kuren te hebben.”

Dat er een Mazda 3 moest komen, stond voor Mark al vast vanaf het moment dat hij de eerste foto’s van het nieuwe model zag. “Voor een belangrijk deel heb ik hem gekocht om z’n uiterlijk. Ik vind het gewoon een mooie auto.” De motor bevalt Mark prima; hij staat voor iets meer dan 120 pk in de boeken. ”Maar het zou me verbazen als er niet wat meer uitkwam.” Op de rest van de auto is hij kritischer. “Er zitten veel rammeltjes in die voor kleine irritaties zorgen. De topkwaliteit die ik van Mazda had verwacht, valt een beetje tegen. Ook de cilinderuitschakeling werkt weinig subtiel; de auto trilt bovendien.” Mark is las inspecteur van beroep. In zijn werk is hij een pietje-precies en wellicht is hij daarom extra kritisch op de auto die hij rijdt.

Wie gewend is om gedegen te werk te gaan, vergeet ook niet 98 octaan te tanken voordat hij naar de pijnbank van Ghisbert van Ginhoven gaat. Daar staat de fonkelnieuwe Mazda inmiddels klaar om te presteren. Al bij het kalibreren van de auto op de bank, waarbij maar een dot gas wordt gegeven en alle toerengebieden even worden afgegaan, is duidelijk dat de 122 pk’s gemakkelijk haalbaar zijn. Zoals het een nieuwe auto betaamt, hoest de Mazda een ruime hoeveelheid meer vermogen op. Tegenvaller is wel dat het aantal Newtonmeters trekkracht niet zo enthousiast meestijgt als het motorvermogen.

Verder lezen?

Dit artikel is gratis te downloaden in PDF-formaat. Hiervoor maak je eenmalig een AutoWeek account aan, waarna je onbeperkt uit het AutoWeek archief kunt downloaden.

Inloggen of Registreren

Signalement

Merk Mazda
Model 3 SkyActiv-G 2.0 122 Comfort
Carrosserie 5-deurs, hatchback
Transmissie 6 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Nieuwprijs € 29.700

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 4-cil. in lijn, mild-hybrid
Cilinderinhoud 1.998 cc
Maximaal vermogen 90 kW / 122 pk bij 6.000 tpm
Maximaal koppel 213 Nm bij 4.000 tpm
Inhoud brandstoftank 51 l
Lengte / breedte / hoogte 4.460 mm / 1.795 mm / 1.440 mm
Wielbasis 2.725 mm
Massa leeg 1.249 kg
Laadvermogen 626 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 1.300 kg / 600 kg
Banden205/60R16Prijzen
Topsnelheid 197 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 10,4 s
Brandstofverbruik 6,0 l/100km
CO2-uitstoot (WLTP) 136 g/km

PRIVATE LEASE Mazda 3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (36) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Praat verder op het forum