Kia Picanto 1.0 T-GDI GT-Line (2018) - Op de rollenbank
Driecilinder turbo van Kia levert altijd meer!
10 reacties
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
De Picanto vliegt bij de dealers net zo hard de deur uit als kroketten bij de snackbar om de hoek. Ook bij Jill van Zaanen stond de kleine Koreaan hoog op het verlanglijstje toen zij onlangs op zoek ging naar haar eerste eigen auto. Dan maar meteen de snelste!
Voor Kia mag de Picanto – die dit jaar zijn twintigste verjaardag viert - dan niet het model zijn met de grootste winstmarge, qua aantallen heeft de Nederlandse importeur niets te klagen. Mede dankzij het succes van dit kleintje staat het merk bovenaan in de verkoopranglijst. Het feit dat het aanbod in het A-segment behoorlijk is uitgedund, speelt Kia ook in de kaart. Toen in 2011 de eerste generatie werd afgelost door een compleet nieuw model, getekend door de Duitser Peter Schreyer, ging het helemaal crescendo met de verkoop.
Jill heeft het graag pittig
Jill, die op het moment van onze ontmoeting zo ongeveer op het punt staat om te gaan bevallen van haar eerste kind, is duidelijk in haar nopjes met de Picanto. “Het is mijn eerste eigen auto. Dat het een vijfdeurs moest zijn, stond vanaf het begin vast. We hebben aardig wat auto’s bekeken en ik moet eerlijk zeggen dat mijn vriend al het speurwerk heeft gedaan. Hij heeft er meer verstand van en let op heel andere dingen dan ik. Wat ík belangrijk vond, is dat het een beetje pittige auto zou zijn, zodat je even snel kunt inhalen” Die vriend kennen jullie overigens, want onlangs deed hij met zijn Alfa Romeo Giulietta mee aan de Rollenbank.
Klein en vlot: dan vallen er veel kleintjes af. Natuurlijk is een driepitter zonder turbo best genoeg voor ritjes in de buurt, maar een beetje meer leven onder het gaspedaal is best fijn. De Volkswagen Up TSI en GTI waren ook kanshebbers voor Jill. “Maar die zijn een stuk duurder en vanbinnen niet zo mooi als de Picanto. Toen zijn we gericht gaan zoeken naar een Picanto met turbomotor. Nou ja, vooral Delano deed dat, voor hem is dat een soort sport. We kwamen al snel op deze GT uit, een ontzettend leuke versie. Ik vind ‘m heel schattig, met die rode accenten en tegelijkertijd lekker stoer. Je ziet meteen dat het een speciale uitvoering is. En voor een kleine auto is hij erg compleet. Leren bekleding, stoelverwarming, stuurverwarming, een groot scherm op het dashboard en mooie wielen. Ik ben er echt super blij mee. Hij haalt 170 in zijn drie!”
Vol levenslust
Het is niet de eerste keer dan we een Picanto met deze motor op de pijnbank hebben. In 2021 hadden we Richard van Oosterwijk met zijn kleine rode duivel op visite en die presteerde beter dan de fabrieksopgave. Kia levert dezelfde motor in onder meer de Ceed, maar dan met 120 pk. Die hadden wij ooit als duurtester en bij de rollenbankmeting zagen we ook al zo'n mooi resultaat. En tunen tot 140 pk schijnt ook te kunnen. Vol goede moed starten we de meting en Ghisbert vermoedt dat alle pk’s en Newtonmeters ruimschoots aanwezig zijn. De geblazen driecilinder roffelt er vrolijk op los en is duidelijk vol levenslust, terwijl Jill en haar vriend Delano vol verwachting de voorstelling gadeslaan. Het resultaat mag er zijn, zien we even later. “Heel leuk om mee te maken, nu rijd ik er met nog meer plezier in.” Inmiddels zijn Jill en haar vriend Delano de trotse ouders van een prachtige zoon. Proficiat!
Signalement
Merk | Kia |
---|---|
Model | Picanto 1.0 T-GDI GT-Line |
Carrosserie | 5-deurs, hatchback |
Transmissie | 5 versnellingen, handgeschakeld |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 18.615 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 3-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 998 cc |
Maximaal vermogen | 74 kW / 100 pk bij 4.500 tpm |
Maximaal koppel | 171 Nm bij 4.000 tpm |
Inhoud brandstoftank | 35 l |
Lengte / breedte / hoogte | 3.595 mm / 1.595 mm / 1.485 mm |
Wielbasis | 2.400 mm |
Massa leeg | 920 kg |
Laadvermogen | 485 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 0 kg / 0 kg |
Banden | 195/45R16Prijzen |
Topsnelheid | 180 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 10,1 s |
Brandstofverbruik | 5,7 l/100km |
CO2-uitstoot (WLTP) | 129 g/km |
Lezersreacties (10) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.