Ziptuning stort zich op nieuwste 2.0 diesel BMW

BMW 3-serie Touring
Het Utrechtse tuningbedrijf Ziptuning heeft zich over de dieselmotor van de 320d gebogen, die levert standaard 184 pk, maar gaat na de kuur ruim over de 200 pk.
De 320d kreeg in het najaar een krachtiger motor, dezelfde krachtbron die ook in de nieuwe 520d zit. Met 184 pk en 380 Nm een serieuze aandrijving, maar bij Ziptuning in Utrecht hebben ze het vermogen al naar 232 pk getild, het koppel neemt zelfs toe tot 494 Nm. Het bedrijf belooft 0,3 liter minder verbruik en de fabrieksopgave is met 4,7 liter diesel per 100 kilometer al mooi. Standaard knalt een 320d al in 7,5 seconden van 0 naar 100, daar snoept de Ziptuning-versie nog wel wat vanaf.
Voor de 520d is de tuning nog niet beschikbaar. "In de 5-serie F10 zijn vernieuwde beveiligingstechnieken aangebracht waarover onze ingenieurs zich momenteel buigen", meldt het bedrijf hierover.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (76)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.