AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Voormalig Saab-top aangeklaagd in fraudezaak
'Justitie heeft ook Victor Muller op de korrel'
27
Twee voormalige topmensen van Saab zijn deze week aangeklaagd door de Zweedse justitie.
Ze worden verdacht betrokken te zijn bij een fraudezaak met valse facturen, meldden diverse internationale media. Er zouden meerdere bewijzen zijn.
Het gaat om oud-topman Jan Åke Jonsson en om de vroegere advocaat van Saab, Kristina Geers. Ze hadden het voor het zeggen bij Saab nog voordat het bedrijf in 2010 in handen kwam van de Nederlandse sportwagenbouwer Spyker.
Het onderzoek dat het Zweedse Openbaar Ministerie uitvoert, maakt onderdeel uit van een breder onderzoek naar het omvallen van Saab eind 2011. Mogelijk moet Spyker-baas Victor Muller in het kader daarvan ook nog bij de Zweedse justitie langskomen.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Saab 9-3 Cabrio 2.0t Vector Spring Edition Automatische airco, navigatie, licht metalen velgen, cruise controle, parkeersensoren, lederen bekleding, enz.
- 2008
- 134.900 km
€ 20.450

Saab 9-3 Cabrio 2.0 SE G3 Gas Ecc Cruisecontrol Leer Pdc 17 inch Aero Velgen Trekhaak***Apk t/m 19-4-2027***
- 1999
- 371.366 km
€ 3.450

Saab 9-5 2.3t Vector Sport Aut LEER|STOELVERW|CRUISE|CLIMA|
- 2008
- 242.086 km
€ 4.999
Lees ook
Reportage

Saabs aantrekkelijkste klassieker danken we aan een Amerikaan
Achtergrond

Deze Saab met bizarre verhoudingen heb je waarschijnlijk nog nooit gezien
Proefrit

Saab 9000 CS 2.3 LPT (1997) - We krijgen spontaan zin in een ritje naar Trollhättan

Saab 900 Turbo (1979) - Klokje rond klassiek
Autotest
